Kötü birşey yaptıgınızda kendinizi nasıl hissedersiniz?

Dürüst cevaplar bekliyorum. Vicdanınızı rahatsız eden bir şey yaptınız diyelim. Ya da size yanlış olduğu öğretilen bir fiil de bulundunuz. Ardından "amaaaaan benden önemli mi!" diyecek kadar gamsız mısınız? Gerekten böyle bir rahatlık var mı hayatta? Yoksa vicdan azabından kendi kendinizi yer misiniz? Bu tür durumlarla başetme şekliniz nedir? Bütün sorulara ayrı ayrı cevap verirseniz sevinirim.

İsteyen gizleyip yazsın ama net ve konuyla alakalı cevaplar bekliorum. Alakasız olanları eksilicem.

0|0
19

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçli yaptıysam kötü hissetmem.

İstem dışı olduysa yani düşüncesizlikten dolayı derhal telafi ederim ki telafisi olmayan bir şey olduğunu düşünmüyorum.

İş budur ki; Bilinçli yaptığım kötülükler anlık kötülüktür ve mutlaka gayem iyiye ulaşmaktır.

Bazen iyiliğini istediğiniz kişilere onlara kötülük olarak gelen şeyleri yapmak gerekir ve ben hiç çekinmem.

1|0
    0|0
    • son cümleni açar mısın? nasıl kötülük gelen şelerden kasıt nedir?

• Yazacaklarımı buradaki kitle kaldıramaz, uğraştırma beni bu saatte cahillerle.

Daha dinamik olduğum bir zaman açıklarım ne demek istediğimi.

Şimdi uğraşamam sen şöyle mi diyorsun, böyle mi diyorsun falan.

• burdaki kitleyi dusunursek yandık.. ama ugrasmak istemiosan saygı duyarım. tesk ler cevap için

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• 1- kötü hissetmiyorum hatalarımla varım çünkü

2- vicdan duygumu ben yanımda tek kurşunla can veren arkadaşımı gördüğümde kaybettim

3- bu tür şeylerde baş etmeyi gamsızlığıma borçluyum

2|0
    0|0
    • peki takmamayı nasıl başarıyorsun? ben d ehatalar yapıyorum ama inanılmaz kötü hissediyorum. çok düşünüyorum ve sanki yaptıgım sey basıma çöküyor. Sen nasıl gamsız olmayı basarıyorsun?

• waoow.. umarım ben de senn gibi olmayı basarabilirim

• benim gibi olma kendin gibi ol kendin ol hayatta hiç kimseye özenme sen teksin özelsin senin bir eşin daha yok yaratılanların en muhteşemisin unutma ;)

• Hatasız kul olmaz.

Hatamla sev beni.

1|0
    0|0
  • beni eksileyip kalbimi kırmak seni mutlu edecekse eksile beni kanka ,ama söylim sonradan bu vicdan azabıyla fazla yaşamazsın (: are you ready dıptıs dıptıs

Not: yaptıgım hiç bir şeyden pişman olmadım ister iyi olsun ister kötü olsun, bana göre her iki durumu yaşayanlar haketmişlerdi:S

1|0
    0|0
  • Kötü bir şeyi kimin ve ne için yaptığımın önemi vardır.

İyi birine kötü bir şey yapmışsam rahatsız olurum ancak kötü birine kötülük yapmışsam rahatsız olmam

Vicdanla ilgili sorunlarım bitmiyor.

1|0
    0|0
    • benim de bitmiorr.. ve pişman olacağım seyleri yapmaktan kendimi bazen alıkoyamıyorum. Aptalım sanırım biraz.

• tesk ler cevap lar içinn...

• yaptığım nedene bağlı olarak mutlu bile hissedebilirim.

1|0
    0|0
  • iyi bir iş yapan var mı ki şu dünyada herkes uçkurunun peşinde.. kız erkek fark etmiyor :D bütün işlerimiz kirli bez gibi

1|0
    0|0
  • kötü hissederim

1|0
    0|0
  • evet bıle bıle yapmaya devam edıyorsan aptalsın.vıcdanının rahat olup olmaması onemlı degıl.ama yanlıs yaptıgın konu bır baska ınsanı ılgılendırıyorsa ve o bunu bılmıyorsa umarım ortaya cıkar..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İçimdeki mahkeme rahat etmez.

1|0
    0|0
Yükleniyor...