NBA'de Final Gecesi ! Cleveland Rüyası mı-Golden State fırtınası mı? Lebron James mi-Stephen Curry mi?

2014/2015 sezonunda seride 2-1 geriye düşen Golden State sonraki 3 maçı da kazanarak seriyi 4-2'ye getirmiş ve 40 sene sonra 7. şampiyonluğuna ulaşmıştı. Cleveland ise 2. kez finalden boynu bükük ayrılan taraf olmuştu.

Geçen sezonun finalistleri Golden State ve Cleveland bu sezon finalde yeniden karşı karşıya geldiler. Geçen sezonun aksine finallere çok hızlı başlayan ve 4. maçta 3-1'lik seriyi yakalayan Golden State, sonraki 2 mücadeleden galibiyet çıkaramayarak şampiyonluk ümitlerini son maça bıraktı. Cleveland ise 2 defa ulaştığı NBA Finalleri'nde artık şeytanın bacağını kırmayı umut ediyor..

Maçı bu kadar değerli kılan ise 1966 senesinden beri ilk defa 3-1'lik bir seriden 3-3 beraberlik çıkarılması ve şampiyonluğun son maça kalması.
1966 senesinde Los Angeles Lakers ile Boston Celtic karşılaşmış. Seride 3-1 öne geçen Boston Celtics sonraki 2 maçı kaybetse de son maçı kazanarak şampiyonluğa ulaşmıştı.
Yine 1951 senesinde Rochester Royals ile New York Knicks karşılaşmış. Rochester Royals 3-0 öne geçtiği seride 3-3'lük eşitlik yakalanmış. Son maçta ise Rochester Royals şampiyonluğu kazanmıştı.

Cleveland'ın şampiyon olması durumunda ilk defa bir takım 3-1 geriden gelip şampiyonluğu tatmış olacak.
Sizce Cleveland rüyası gerçekleşecek mi?

1. Golden State Warriors: 104 - Cleveland Cavaliers: 89
2. Golden State Warriors: 110 - Cleveland Cavaliers: 77
3. Cleveland Cavaliers: 120 - Golden State Warriors: 90
4. Cleveland Cavaliers: 97 - Golden State Warriors: 108
5. Golden State Warriors: 97 - Cleveland Cavaliers: 112
6. Cleveland Cavaliers: 115 - Golden State Warriors: 101
7. Cleveland Cavaliers: xxx - Golden State Warriors: xxx

• Golden State Warriors
    86% (6)74% (29)76% (35)Oy Ver
  • Cleveland Cavaliers
    14% (1)26% (10)24% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Saat: 03:00 (TSI)
Kanal: TV8

1|0
2|20

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Ev sahibi avantajıyla GSW alır diyorum. LeBron final kaybetmeye alışkın. Yine kaybedecektir. Hem normal sezonda galibiyet rekoru kıran bir takıma şampiyonluktan başka bir başarı yakışmaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• NBA tarihinde 7. maça giden final serilerinde ev sahibi takımın 15-3'lük büyük bir üstünlüğü var. Yanlış hatırlamıyorsam en son 1978'de Washington Seattle'a karşı 7. maçta deplasman takımı olmasına rağmen kazanıp şampiyon olmuştu. Ayrıca bir diğer istatistik de NBA finallerinde hiçbir takımın 3-1'den geri dönememesi. Cleveland bunu başarmaya çalışacak. Şöyle de bir şey var ki NBA'in reklam potansiyeli, sponsorlar, izleyici kitlesi işi buralara getiriyor. David Stern'ün 2000'li yıllardaki yönetiminin üstüne Adam Silver'ın gelmesi de bal kaymak oldu. Resmen NBA'i Dünya organizasyonu haline getirip üzerinden büyük paralar döndürüyorlar. İşin biraz da 7. maça kalması bununla alakalı. Ama ben favori olarak Golden State'i görüyorum. Ne kadar Bogut sezonu kapamış olsa da evinde oynayan Golden State bırakmayacak gibi geliyor.

0|0
    0|0
    • Ayni sekilde ben de GSW diyorum. Ama bu tarihi basari bir gün gerceklesecektir. Belki de zamani gelmistir :)

• Yüzüğün Lebron reise gitmesini isterim ama deplasmanda oldukları için çok zor

0|0
    0|0
  • 3-1 den döndü cleveland ama golden state şampiyon olacak bence bu akşam.

0|0
    0|0
  • Golden State'ten yanayım...

0|0
    0|0
  • Golden State

0|0
    0|0
  • curry

0|0
    0|0
  • GoldenState ev avantajıyla döker

0|0
    0|0
  • CLEVELAND

0|0
    0|0
  • Golden State Warriors gününde olursa maç çoktan bitmiş demektir.

0|0
    0|0
  • son yıllarda izledğim en heyecanlı final serisi oldu cleveland alacak gıbı ama son mac hıc bellı olmaz

0|0
    0|0
    • Ben izlemedim.
      Son mac gördüm kesin Cleveland alacak bosver Finali izlerim dedim, sabah ilk is kontrol etmek oldu :D

• maç saat kaçta?

0|0
    0|0
  • Golden State Warriors sonuçlara bakarak bile tahmin yapar insan

0|0
    0|0
  • büyük ihtimalle GSW alır, sezonun hakkı şampiyonluk

0|0
    0|0
  • Bu maç kaçmaz

0|0
    0|0
  • CAVS tabiki forever LeBRON

0|0
    0|0
  • Golden alir

0|0
    0|0
  • clevend alacak. 2 maçtır clevend diyorum tutuyor. Golden mal gibi kalacak görün bak

0|0
    0|0
  • hic ilgim yok dostum

0|0
    0|0
  • gsw alır

0|0
    0|0
Yükleniyor...