Türkiyenin gruptan çıkma ihtimallari çok komik değil mi?

Bugünkü maçlar oynandıktan sonra bizim gruptan çıkma şansımız devam ediyor.
1. İhtimal :
Türkiye, Çek Cumhuriyeti'ni yenecek.
Romanya, Arnavutluk'la berabere kalacak.
İtalya, İrlanda'ya yenilmeyecek
Belçika, İsveç'e yenilmeyecek

2. İhtimal :
Arnavutluk'un Romanya'yı yenmesi durumunda (tek farklı), Türkiye'nin en iyi 3. ler arasında yer alması için Çek'leri 3 farklı yenmesi gerekecek.

3. İhtimal :

Türkiye'nin Çek'leri yenmesi şartıyla yukarıdaki maçlardan biri gerçekleşmezse Almanya'nın Kuzey İrlanda'yı farklı mağlup etmesi durumunda (4 ve üzeri farklı) da Türkiye için gruptan çıkma şansı doğacak. Türkiye'ni Çek'ler karşısında elde edeceği farka göre, Almanya'nın Kuzey İrlanda'ya atması gereken fark sayısı azalacak.

4. İhtimal :

E Grubu da bir başka ihtimali oluşturuyor. Gerçekleşme ihtimali en az olan bu opsiyonda Macaristan'ın Portekiz'in yenmesi İzlanda ile Avusturya'nın da berabere kalması gerekiyor. Bu skorlar gerçekleşirse Türkiye Çek'leri yenmek kaydıyla bu grubun 3. sünü geride bırakıyor.

Kaynak : CnnTürk

:D Çok komik değil mi sizce de? Gerçekleşmesi en muhtemel olan 1. seçenek ve o da şu buna bu buna yenecek bilmem ne :D Tabiki elemelerde de aynı durum vardı şu bunu yenecek bu bunu yenecek Türkiye şöyle yapacak derken Türkiye Euro2016 ya katılmıştı. İnşallah aynı şey olur. Ruh yok ama belki bizi gaza getirir :)


0|0
216

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 15

Yükleniyor...