Aile mi namus mu hangisini seçerdiniz?

sevdiniz ilişkiye girdiniz ama aileniz o kişiyle evlenmenize asla onay vermitör. kızlar siz olsanız kaçarmıydınız sevdinize yoksa kaçmam namus onemli değil mi ama askısınız tabi bide sevdigibize ve erkekler siz sahip çıkarmıydınız kaçırırmıydınız helalınızı aileyi ikna ederim demeyin ASLA ikna olmuyorlar net cevap lütfen kaçarım ve sebebleri kaçmam sebebleri vesayire

0|0
10|10

En İyi Erkek Görüşü

• Ama Ya Rabbi Aman Ya Rabbi

Bu nasıl iştir Ya Rabbi

Namus denilen şey bu kadar basit midir yavv

Namus demek insanı ayakta tutan onur demek ya

Namus bizim ahlakımız şerefimiz ya.

Yani arkadaşlar bakın tiksiniyorum şiirini yazdım.

Boşa yazmadım okuyun..

TİKSİNİYORUM

Kendi için yaşayandan,

Müslümanı dışlayandan,

Rabbi unutan kafalardan,

Tiksiniyorum bu hayattan.

Fetva verip yan yatan,

Cihad nedir kavramayan,

Din ve ayeti anlamayan,

Başa geçip taş olan,

Hak yoluna yorulmayan,

Gittiği yola bakmayan,

Alimleri hor gören,

Cahilleri hoş gören,

Moda artık bu diyen,

Ana olacak kadından,

Bu zamanın kızından (?)

Namus, ahlak bırakmayan,

Yaşın genç, bekle diyen,

Evlenmek boştur diyen,

Dünyaya koştur diyen,

Okumayan, anlamayan,

Nesli böyle harcayan,

Amaçsızca yaşatan,

0|1
    4|0
    • hahahaha benim inancis oldugumumu dusunuyo yazik sanki ne yasadigimi biliyorsun birak ya net cevap istedik evet insan bu her hatayi yapabilir hic kibama kendi basinada ailenden birnnin basinada gelebilir vetva ver diye somadim

Erkekler Ne Diyor 9

• aile ve çevre onayı olmadan ilişkiye girdiyseniz o kişinin helali değilsiniz kendinizi kandırmayın benim size tevsiyem sevdiğinizle ailelere rağmen eevlenseniz bile mutlu olamazsınız ve kaçınılmaz son gelir çatar sonra kafayı duvarlara vurursunuz... ya ikna edin ya da ayrılın derim ben

1|0
    0|0
    • sen nasil bir insansin ya birisini sevdim diye toplumdan izinmi alacam bune sacmalik demekki sen bir kizla iliskiye girsen ve o kiz bakireydi ve ailen istemese onu ordata birakacan yani bravo sana hne erkekler varmis

• olan oldu bu soruma cevap degil sen olsan napardin

• tabi ki ayrılırdım beni olduğum gibi kabul edecek ailelerin onayı ile evlenebileceğim birini bulurdum

• İlişkiye girdiğini bilseler ailen seni rahat bırakacakmı? Ben olsam evlenmenin her yolunu denerdim, kaçmak dahil.

0|0
    0|0
  • Evladım öncelilikle ailenin o insana neden soğuk baktığı önemli bu konu üzerinde durmalısın. Diyelim ki kaçtın evlendin mutluluk garanti olmamakla beraber mutsuzluk çok olası. Düşünsene kaçtığın insanla anlaşamaz hale geldin ve ondan ayrıldın kaçarak evlendin diye ailenden de destek alamıyorsun ne yaparsın sonra?

0|0
    0|0
    • bu spruma cevap degil aile rizasiyla evlrndigin zamandi mutluluk asla garanti degil. kacarmisin kacmazmisin senin icin onemi olan namus ve asik oldugun kisimi aailenmi?

• Evlilik hiç bir zaman garanti değildir evladım garanti edeninde aklında şüphe etmek gerek evliliğe sıcak bakmadığım için kaçmazdım kafa yapım ailem ile uyuşmuyorsa da tek başına bir hayat kurardım. Hayatını 2 seçeneğe bağlama ilerde pişman olabilirsin. Aşık olduğun kişiye şu an aşıksın hormanal seviyen normale indiğinde ona aşık olmayacaksın namus olayı uzun ona girmiyorum kısaca beden senin ruh senin kararların neticesinde oluşacak olanları ne ben ne başkası yaşayacak sadece sen yaşayacaksın.

• Afedersin ama evlenmeden böyle bir bok yiyorsun . Sonra ailem onla evlememe izin vermiyor . Kaçıyım mı napıyım gibi abuk subuk soru soruyorsun . Hem aileni kaybetmişsin hem sevgilini . Yukarıdaki bahsettiğin namusda nasıl birşey anlamak mümkün değil . Bence ailenin yanında kalmalısın. Çünkü ne yaparsan yap ailen yanında duracaktır . Çocukla gizlice evlenip el öpmeyede gidebilirsin ailenin yanına :D

0|0
    0|0
  • Klavyesi peltek.. "Vermitor" "obemli"

1|0
    0|0
  • bile bile lades demişsin demeseydin :)))

0|0
    0|0
  • Kız olsam dusunurdum :D

0|0
    0|0
  • gerçekçi olmak gerek. özel durumlar zor kararlar bunlar. gerçekçi ve adil olmalı.

0|0
    0|0
  • ilişkiye girerken gitmiş o namus, daha ne namusundan bahsediyorsun. hem aileni kaybetmişsin hem namusunu. ailen duysa ne der.

1|1
    0|0
    • ailemin haberi var zaten herseyden buna ragmen vermiyorlar ya net cevap istedik iste namusu temizlemek icin ve sevdiin icin evlenirmiydin yani kacarmiydin diye of

Kızlar Ne Diyor 10

• Birlikte oldun diye namusun için mi kaçman gerekiyor? ve neden? soru böyle değil de, ''seviyorum,hayatımın erkeği o ama ailem izin vermiyor, aile mi aşk mı?'' olsaydı daha mantıklıydı bence.. sırf birlikte oldun diye,namusunu korumak için onunla kaçmana gerek yok.. Soruşundan anladığım kadarıyla aşık olduğun için değil, namusun gitti diye onunla kaçman gerektiğini düşünüyorsun ve bu yüzden tabi ki cevap aile...

0|0
    0|0
    • yanlis yazdim ozurdilerim.tabi sevdigim icin asik oldugum icin erkegim oldugu icin ve birlikte oldugum icin p kisiyi istiyorum ama ailem asla diyor ve biliyorlar herseyi souy yanlis ozurdilerim ama nediyorsun bu durumdar

• Kacmam ailemm onemli herseyden ayrica nanus gitmis zatenn eldenn daha neyin pesine duseyim kacunca namus geri mi geliyor

1|0
    0|0
    • o kisiyle evlenirden namusnu temizlemis olursun pnu demek istedim kimse burda adam adilli cevap yazmais ya daka gibi evet namusun trmizlenir o kisiyke evkensen demi hangisi onemli yani ailenin yaninda kalip baska biriyle evlenmenmi yoksa kacip sevdigin adamla evlnemenmi of

• Namus kacip o kisiylemi temizlenir ? Cok sacma benim bildigim namus kanla temizlenir :)) saka yapiyorum

• ne sakasi yapiyorsun dalga gecinecek konumubu

• kaçmam onay vermeleri için diretirim. kaçanları çok gördüm anne baba rızası olmayınca nedense yürümüyor diyor hepsi aile rızası çok önemli...

0|0
    0|0
  • ben verdim de verirler.

0|0
    0|0
  • ilişkiye girdinmi peki sen şimdi

0|0
    0|0
    • evet

• istiyor tabiki ama ben kacamam dedim korktum oda ben seviyorum guven bana hersey iyi olur dugunde yapariz yeterki beraber olalim dedi

• kaçmak günah ayıp haram değildir

sadece ailen için düşünmelisin ama vbu durumda yapman grekende budur

kaçarak evlenmek aslında helal evliliktir

• aile tabiiki ya

0|0
    0|0
  • Benim kuzenimdede ayni sorun vardi ailesi katiyyenn izin vermezdi ya sifir sansi vardi. Bunlar yattilar sonra kuzenim mecbur vereceksin dedi cunku ben onunla yattim bile dedi bu sefer kuzenimin annesi daha cok istedi verdi direk kizi

0|0
    0|0
  • namus mu dedin?

sesli güldüm

2|1
    0|0
    • namusu trmizlemek icin anlamadinmi gulmenin ne anlami var komikmi basmadi hrrhalde soru kafana

• evet ailenin rizasi olmadan evlendin. aferin. örnek alsin seni herkes. altina yat ondan sonra namusu temizle. vay vay

• ailemde ikna olsaymis ozaman. yasim 26 onlarin istedigi sevmesigim birirsiyle evlenip mutsuz olmami goze aliyirlar sevdigim adama okadar cabalamama ragmen kabul etmediler. ailede biryere kadar. bizde sonucta aile olacaz demi ve evet birsurju kiz var arkadan veriyorlar sonra biz birsey yapmadik diye evleniyorlor ben beni ornek alsinlarmi dedin ama askim icon savastigimi ornek alabilirler

• Kaçmam. Ailem istemiyorsa bitmiştir.

1|0
    0|0
    • asik olda gpr

• Ben zaten aşığım ama ailemden değerli değil hiçbir şey.

• ben kactim ve mutlu oldum ama sunu söyliym, ailem

sonradan pisman oldu cünkü üc kere gelip istediler benimde kacmaya hakkim vardi. o yüzden istemeye geldiyseler ve baban vermediyse kacmaya hakkin var. ama iyi düsün. herkes mutlu olmuyor.

0|0
    0|0
    • biz nian yaptik dini nikah bile yaptik ama ailem istemedi neyaplmaliyim ailem.nisani bozdu

Yükleniyor...