Fatih Terim'in futbol mantalitesi nedir?

Soruma neden hala cevap alamadım?
http://www.kizlarsoruyor.com/spor/q5216271-fatih-terim-in-futbol-mantalitesi-nedir

Ey kızlarsoruyor halkı, kscanlar, gizli kullanıcılar, troller, abazalar, romalılar...

Evvelden de sormuş bulunduğum bir sual var idi.

Bu Fatih Terim'in futbol mantalitesi nedir?

İşbu sorudaki bağlantıyı açarsanız, orda Fatih Terim'i savunan bir takım dallamaları görebilirsiniz, biz çok eleştiriyormuşuz da, hoca ne yapsınmış da vesaire.

Sorarım size, bizi milli takımdan soğutup Morata gol kaçırdığında 'Lan nasıl atamazsın' diyecek hale getiren bu Fatih Terim nasıl bir mantaliteye sahip?

0|0
1|23

En İyi Erkek Görüşü

• Fatih Terimin futbol mantalitesi yok
    Futbolun Dinazoru olur kendisi.
    ilk maçta hata yapan oyuncuları kadroyu birebir aynı başlatması bunu gösteriyor..
    2 aydır maç yapmayan Canerden kanat.
    mehmet topaldan defans oyuncusu yapar..
    ve defansın önüne fenerde çok maç oynamayan ozan tufanı koyarsa..
    Ve üstüne formsuz Arda Turanda ısrar ederse olacagı budur..
    Kadro açıklandıgında bunu dedigimde bir yerde beni eleştirdiler
    Ama olacagı belliydi

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İspanya açık açık kösecek bize dedi adam biliyor bu işleri :D

0|0
    0|0
    • Bunu soylemeknicin bir sey bilmeye gerek yoktu hatta ilkbhirvat maci sonrasibispanyadan fak yiyecegimizi soylemiatim bende 😄

Erkekler Ne Diyor 22

• Bir mantalitesi yok, ağzını yamulta yamulta artist artist dolanıyor anca bir b. ku yok ne kendisinde ne de kurduğu ilk 11, de fiyaskodan başka bir şey değil.
    Bir halt bildiğide yok bilse İspanya gibi kupanın son sahibi bir takımın karşısına maç eksiği ve kondisyon eksiği olan adamları sahaya sürmez..

0|1
    0|0
    • Adam Hırvatistan'a karşı üç tane pas yapamamış 11'i bir tek forvetini değiştirerek koskoca İspanya'nın önüne sürüyor. Ne diyeyim?

Ki topçudan saymadığım Burak mevkiisinin görevlerini iyi kötü yerine getirmeye çalışan tek isimdi.

• Artık yaşlanmış emekliye ayrılma vakti geldide geçiyor bile...

• Allahtan Cristiano Ronaldo bizde değil onuda Mehmet Topal gibi stoper yapardı valla
    Hacı daha mantalite mi arıyorsun adam o piti piti yaparak 11'i dizmiş

0|1
    0|0
  • Egosu herşeyden önce gelir.

0|2
    0|0

• Bizimkiler hücum yapıyor.. top arda'da.. 8 tane ispanyol savunmada. Arda'yla beraber iki kişi rakip sahadayız. Arda isyan ediyor, kızıyor, geriye dönüyor. Sonra türk taraftarlar arda'yı ıslıklıyor. Bunun bir haksızlık olduğunu düşünen ispanyollar arda arda diye tezahürat yapıyor. İşte bakın bu dramdır. İspanyollara saygı duymak ve tebrik etmek lazım.

Sonuç: 3-0 İspanyol Zaferi

Sorunun cevabına gerek bile yok

0|0
    0|0
    • Zittir ordan, topla sürekli yürüyor. Kanatta oynadığı maçta kanat oyununun meziyetlerini yerine getirmiyor, takımına trip atan kaptan mı olur mk?

Resmen kondüsyonsuz, bir tane ikili mücadele kazanamıyor, iki tane dikine hamle yapamıyor ama hep takım arkadaşları sorunlu di mi?

Sizin gibi ölümüne savunan adamlar varken işi kolay.

• Aynı Arda İspanya'da yılın en kötü 11'ine seçildi bu arada. İspanyolların destek için tezahürat yaptıklarına o kadar güvenme.

• Ben fair play den bahsediyorum.
      Arda'yı ozanı selçuk'u calhanoglunu özellikle hiç beğenmiyorum. Onun dışında caner ve gökhan dışında kimseyi beğenmiyorum. Fatih terim yerlerde. Hiç savunmadım.
      Ama türk'ü türkler gömüyor ispanyollar savunuyor. Bu ne şimdi? Futbol konuşmuyorum bile

• 1. Si mantalite falan yok.
    2. Si hadi diyelim takima stoper cagirmayip mehmet topal ile hakan baltayi stoper oynattin. Buna da eyvallah. A beyinsiz adam m. Topal sakatlansa stoperde ardayı mı oynayacaksın?
    3. Dunyanin gobekten pas yaparak ilerleyen en iyi takimina israrla gobekten gitmeye calisiyor. Kanat oynatmiyor.
    Bu adamin mantalitesine sokayim

0|1
    0|0
    • yedeklerde semih kaya var yalnız

• @srhtgltkn02 Ulan İzlanda İtalya ikinci liginden, Cardiff City'den futbolcularla geldi bu turnuvaya, elemelerde 3 tane salladılar bize, adamların en pahalı oyuncusu Gylfi Sigurdsson, çok iyi topçu ama nihayetinde Swansea'de oynuyor.

İzlanda'nın kalecisi 25 yaşında profesyonel olmuş, müzisyenlik, yönetmenlikle uğraşan bir adam.

Bu adamlar sağlam savunma, deli gibi hücum yapabiliyorken, Portekiz'e karşı mahkum göründükleri maçta bile net fırsat sayısı Portekiz'e eşit olabiliyorken bizim 'Ama bizimkiler Gs'de, onlarınkiler Barcelona'da' dememiz anca kolaycılık olur.

Dünya'nın en iyi ligi de Premier Lig'dir, Osasuna ve Real Betis arasındaki bir maçı izle, sonra QPR ve Everton arasındaki bir maçı izle, bak bakalım nerde iyi futbol oynanıyor.

• Hocam bosver. zaten fatih erime sinirliyim bir de ona destek cikanlari görünce cildiriyorum

• ben neden bılmıyorm ama , mıllı takımıma karsı sıcak hıssedemıyorm artık , eskıden ben heyecandan tıtreye tıtreye ızledıgım macları , sımdı yenlsınler dıye ızler oldum , ruh yok , sıstem yok hıcbırsey yok. ama bu kadarda kotu futbol oynamaya hıcbırının hakkı yok be abı. kadro kalıtesıne baksan ılk 10 da kesın varızdır. ama futbol kalıtesı sanırım en son , neredeyse butun macları ızledım bızım kadar sılık futbol oynayan baska takım gormedım. 40 mılyon euroluk takımla oynayan macarıstan bıle bızden ıyı

0|0
    0|0
    • Yalnız değilsin aynı durum bendede var nedeni adam gibi takımı sırtlayacak oyuncu olmamasından kaynaklanıyor.
      Hakan şükür, Oktay Derelioğlu, Okan Buruk, Rüştü Rençber, Tugay Kerimoğlu, Emre Belözoğlu, Yıldıray Baştürk, Hami Mandalı, Alpay Özalan vs.. böylesi adamlar kalmadı o sebepten bu kadro ile kupada varlık göstermemiz imkansız gözü ile bakınca soğuma geliyor. Milli takıma karşı

• Herkes öyle, millet siyasetin karıştığı, yalakaların yer kaptığı, resmen rant kapısı olmuş milli takımdan soğuyor.

Eskiden topçuların gidip futbol oynamaya çıktığını bilirdin.

• Hadi aslanlarim yaparsiniz siz
    Siz osmanli torunusunuz...
    Başka bildiği yok

0|1
    0|0
  • Kaleciyi yormak istememiş. İspanya kalecisine karşı sempatisi varmış. ARtık nasıl bir oyun oynattıysa (izlemedim maçı)

0|0
    0|0
  • Turnuva başlamadan önce dedim ki Bjk liler oynarsa 0 puan çekeriz Oğuzhan yüzünden 10 kişi oynuyduk yerine Olcay girdi birkere topla buluşamadı en önemlisi ise 1 ay öncesinden Gs ile antlaşan Fatih Terim. Oğuzhan ne yaptı 50 dakika bir pas attı koşarken değil koşuyu bitirince attı Buraga oda ofsayt oldu sağa Ozan'a atsa gol. Bjkliler silinmesi lazım Milli takımdan.

0|0
    0|0
    • Geldi bir tane daha fenerli.

Ozan'a atmadığı pası inceleyin isterseniz, o pası Ozan'a atsa müdahale edilecekti, müdahale edilmeyecek yere atsa Ozan'ın arkasına düşecekti. O da Burak'a attı.

Zik kadar futbol bilginizle konuşmayın boşuna. Oğuzhan'ın yerine başkası olsa Ozan'a top atacam diye Pique'ye top kaptırırdı.

• Tamam işte, bir dahakine Emre Çolak falan oynar, hep Oğuzhan'ın tecrübesizliğinden çünkü herşey.

• Bjk çok koymuş sana her tarafa oğuzhan yazmışsın ruhsuz caner arda çokmu iyiydi

• Yoktur

0|0
    0|0
  • Adam hırvatistan maçındaki gibi stoperde mehmet topalı oynattı zaten ilk gol de onun yüzünden yedik zıplayamadı angut

0|0
    0|0
  • Eskidendi o eskikafa artık o

0|0
    0|0
  • Sicti sivadi takima

0|0
    0|0
  • Onun mantalitesini.. demek istiyoeum.

0|0
    0|0
  • 3 taneyle yirttik ya sen ona bak kosmayi birak yurumediler bile ne olmasini bekliydnki.

0|0
    0|0
  • Ego sadece onun mantalitesi

0|0
    0|0
  • fatih terim diyip dellendirme yine bizi durrrr :)

0|0
    0|0
  • Herhangi bir mantalitesi yoktur "yallah tazyik" sistemiyle çalışmaktadır

0|0
    0|0
  • Fatih kocadi artık

0|0
    0|0
  • ÖNCELIKLE FATIH TERIMIN ELINDE ISPANYA MILLI TAKIMIMI VAR; ALMANYA MILLI TAKIMIMI VAR? Herhalde olsa bugün Türkiyeye 5 cekerdik!!

Ya birakin birebir Fatih Terim üzerinden, oyuncular üzerinden suclu yaratmayi, FUTBOLUMUZ bukadar, bundan 30 yil önce okul cantalarini direk yapip mahellede futbol oynayarak yetisen cocuklarimiz varken Almanya Ispanyada cocuklar 6 yasindan itibaren cim sahalarda cekirdekten yetisti, ama biz üretmeden haziri seven Milletiz, calsimadan zengin olmayi seven MIlletiz..

0|0
    0|0
    • İzlanda'dan 3 yiyordu, İzlanda'nın topçuları balıkçı falan mk. En babası Swansea'de oynuyor.

Fatih Terim zaten o 30 yıl öncesinde kalmış bir adam, şu futbolu yerden aheste oynayan bir biz kaldık. Fatih Terim türk futbolunun merkezindeki bir iki isimden biri.

Bu adamların rant merakı ve kendini geliştirmemesi bizi bu halde tutuyor

• BAK önce ADAM gibi konusma üslubunu bir düzelt, fikirlere saygili ol, MK ULAN ne bu? Seviyenimi yükselttigini zanediyorsun!
      Birkere elestiri yapmiyorsun, yikici hakaret ediyorsun.. Karsinda madara oldugumuz dedigin Hirvatistanin kadrosu cok güclü bir kadro, futbolcularinin tümü iyi takimlarda oynuyor, yani hava civa degil.. Yedigimiz golüde BALDA olsa, Modritc gibi Real Madridin en iyi saha oyuncusu atti..

Ikinci mactada ayni kadro cikmadi, Buraki koydu ve mac süresince degisiklikler yapti ama elimizdeki Kadro bu, bukadar oynuyor ve yenildigimiz ISPANYA..
      Izlandadan bahsediyorsun, tamam anladik Izlandanin oynadigi takim sanki Türkiye ve 1:1 berabere kaldi, Portekizden git hesabini sor, baslarinda Fatih Terim yok.
      Kaldiki izlanda bir dahaki maclarda kaybolacak..

Fatih Terimi begenmiyorsun, Milli Takimi begenmiyorsun, eee bukadar bilgi ve kabileyetle sen neden burdasin, cikip sen oynayasaydin, sen yönetseydin.

• Terim gibi milyon eurolara gerek yok, 300.000 euroya başına geçsem milli takımı daha kötü oynatmam.

Kimse 'Niye yenildiniz' diye yerden yere vurmuyor, üç pas yapamadıkları, fizik olarak berbat oldukları, maçta yokları oynadıkları ve aleni biçimde mücadele etmeyişleri yüzünden eleştiriliyorlar.

İzlanda eğer Almanya, İspanya gibi takımlarla karşılaşmazsa çeyrek finali görür.

Adamlar zaten turnuvayı kazanmaya falan gelmiyorlar.

İşte bizde bu yok, biz kendimizi turnuvanın baş takımlarından sanıyoruz, başımızda takımın kabiliyetini hiç düşünmeden sırf ayağı düzgün diye bütün ortasahaları takıma doldurup topa sahip olabileceğini sanan bir herif var.

Bu takım 4-2-3-1 oynayabilir, kadrosu müsait, 4-4-2 de oynayabilir, ama Arda dışında hiçbir oyuncusunun aşina olmadığı 4-3-3 oynamaya çalışıyor, niye? Fatih Terim aynı anda hem Çalhanoğlu'nu, Arda'yı, Selçuk'u, Ozan'ı ve Oğuzhan'ı başka bir dizilişte oynatamaz diye.

• taktik maktik yokkk : D

0|0
    0|0
  • Fatih Terimden iyisi var mı gelsin dediğin?

0|0
    0|0
    • Kötüsünün olmayacağını gördük, kendisiyle turnuvanın en berbat takımıydık, kendisinden kötü biri gelirse daha geriye düşmeyiz.

En azından egosu tavanda olmaz, takıma adam gibi savunma falan yaptırmaya çalışır, ortasahayı saçma sapan kurgulamaz.

• Aykut Kocaman taktik bilgisi sağlam bir adam. Ama bizim millet taktikten deli gibi hücum anlıyor, savunmayı taktikten saymıyor. İzlanda'yı balıkçıdan bozma futbolcularla turnuvaya taşıyan Lagerback'i Fener'e getir, üç ayda küfür yer.

• Zaten büyük ihtimal Aykutu getirirler. Fatih Terim hep aynı. Bir yerde başarısız olacağini anlayinca hemen kendini başka yere atar. Bak bu Gs Terim için sneijderi harcayacak.

Yükleniyor...