Kişiliğim hakkında...

İyi geceler ya da günaydın arkadaşlar. Kişiliğim hakkında bir çok olumsuz yorumlar alıyorum ve bir de sizinle paylaşıp yorumlarınızı okumak-duymak istedim. Çok kesin bir kişiliğim var. Hata yapan insanların hatasını yüzüne vurmak ya da hataları yüzünden rezil etmek gibi bir alışkanlığım yok ama hata yapan insanları hayatımdan çıkarıyorum, bir daha da hayatıma geri gelmelerini istemiyorum. Bu çoğu ilişkimde de öyle oldu. Örneğin konuşmak istemiyorum artık seninle diyen bir arkadaşıma neden demek yerine, tamam sen bilirsin diyorum ve olayı kapatıyorum. Kimsenin peşinden koşmuyorum diyebilirim ve yalnızlığı seviyorum. Dahası da var! Mesela hoşlanmadığım bir ortamdan bahaneler uydurarak kaçıyorum hiç ayıp olur diye düşünmüyorum. Ve bu güne kadar girdiğim hiç bir tartışmayı da kaybetmedim bu yüzden çok dışlanmışlığım oldu. Düşüncelerimi hiç tereddüt etmeden dışa vurabiliyorum tabii ki bi' kişi hakkındaki düşüncelerimi toplum içerisinde değil yalnız olduğu bi' anda söylüyorum. Evet beyler, bayanlar yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle de bayanların yorumlarını bekliyorum çünkü 2 kere kişiliğim yüzünden terk edildim. Burdan da beni terk eden 2 eski kız arkadaşlarıma saygısızlıklarımı gönderiyorum, terbiyesizler :)

Güncellemeler:
EDIT: Bayan arkadaşlar benim kişiliğime benzer özellikleri olan arkadaş-sevgili'ye sahip olsalar ne yapacaklarını söyleyebilirlerse de çok iyi olur benim için :)

1|0
53

En İyi Erkek Görüşü

• Bir eylemin hata olup olmadığına karar veren sen olduğun gibi cezanın büyüklüğüne de sen karar vereceksin elbet. Yani hatayı sadece sen bilirken affet veya affetme diyemem

Hiç tartışma kaybetmedim lafından zaten tartışmaları bir kazanan ve kaybedenin olduğu karşılaşmalar gibi gördüğün ortaya çıkıyor. Senin bildiğin seni ilgilendirir, söylediklerin beni etkileyebildiği sürece bana tesir eder yoksa doğru olsa bile sırf inatçının tekisin, makina gibi konuşuyorsun diye doğrularımı seninkilerle değiştiremem.

Kızlar terkettiyse onlara hissettirdiklerinden dolayı terketmişlerdir. Yazdığın bir kaç cümle ve millete verdiğin cevaplardan hissettiklerime göre senin bencilliğine, ukalalığına, kibrine, inadına neden katlansınlar ki.

edit: Senin gibi sevgiliye sahip olan bayan arkadaşlara sabır diliyorum :))

1|0
    0|0
    • Kişilik analizi yerine, yorum beklediğimi belirtmeme rağmen üst üste kişilik analizleri geliyor ama sanırım en iyisi ve doğrusu buydu. Zamanını ayırıp uzun uzun yazdığın için teşekkür ediyorum, iyi günler :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• bir boka yaramayıp bana bir şey katmacağını bildiğim halde can sıkıntısı, birazda uyku halinin verdiği boşluk hissine aldanarak tüm içeriği okudum.

bu zamana kadar hiç bir tartışmayı kaybetmediğini yazmışsın. yanılmışsın. sen doğuştan kaybeden bir tipsin. tartışmayı keybetmemen için kazanman gerekir. o potansiyel de sende yok.

kimsenin hakkımda ne düşündüğü sikimde değil imajı çizmişsin ama kalkıpta kişiliğini analiz etmemizi bekliyorsun. saçmalık. kendinle çelişme. sen umursamazlığa kasma. kasacaksan eğer hakkında ne düşünürüz bilmek isteme. bizlerden bunu bekleme. ille de bir tanım istersen; sende benim gibi malsın.

1|1
    0|1
    • Kimsenin hakkımda ne düşündüğü imajı vermeye çalışsaydım eğer, buraya konu açmazdım kendisiyle çelişen sensin bunu açıklığa kavuşturalım. Tartışmayı kaybetmemem için kazanmam gerekir senin de söylediğin gibi ve ben hiç kaybetmediğimi söyledim bu da kazanmaktır. Doğuştan kaybeden-kazanan bir tip olup olmadığımı bilmiyorsun. Senin gibi bir mal olduğuma inanmıyorum ancak yaptığın yorumdan, söylediğin şeylerden senin mal olduğunu anlayabildim. Yine de cevabın için teşekkür ediyorum :)

• Tamam o zaman. Ben kazandım. Oley! Gönderin ödülleri.

• _I_ al ödül.

• Güneş gibi ol şefkatte,merhamette.

Gece gibi ol ayıpları örtmekte.

Akarsu gibi ol keremde,cömertlikte.

Ölü gibi ol öfkede ,asabiyette.

Toprak gibi ol tevazuda,mahviyette.

Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol.

Mevlana Celaleddin Rumi

0|1
    0|0
    • Awaken you, oh no,

Can't live up to me

I've stricken you

Feed on your nothing and you can't live up to me

• cems34 bana katıldığın için teşekkür ederim sana... seninde değerli görüşlerini dinlemek isterdik açıkçası :) Saygılar :)

• Kesin başak burcusun

1|0
    0|0
    • 1 eylül doğumluyum, evet :)

• Fark etmemişim onu ^^ Zamanını ayırdığın için teşekkür ederim, iyi günler :)

• sanada :D

• kral sensin

0|0
    0|0
  • Beni anlatıyorsun gibi hisettim bir an ve baktim ki dogum gunumuz ayni. Burclarin bu kadar etkili olabilecegini hic dusunmemistim.

0|0
    0|0
    • Olumsuz yorum aliyorum yazmisin bu senin artin benim isehic dusmanim yok olumsuz yorumlayan yok kusursuzum onlara gore ama oyle olmadigimi biliyorum bu sadece yuzume karsi davrandiklari sekil ve su da var, kimse 4 4luk degil ama biz herkesi elestirmekten cekinmedigimiz icin kendimizi de elestirebiliyoruz hatalarimizi goruyoruz bu buyuk basari bence

• Burçların etkisini ben yazmadım. Gül adlı bir arkadaş-abla yazdı. Ben 1 eylül doğumluyum.

• Ben de 1eylul

Erkekler Ne Diyor 2

• Şimdi saçma sapan kişilik analizleri yapmaya gerek yok. Ben bir noktaya takıldım. Aşağıda yorumda

"Toy İngilizce'den Türkçe'ye geçme bir kelimedir ve bir çok anlama gelir. İki anlamını söylemek istiyorum 1.si oyuncak 2.si çocuk anlamına gelir. Yine de fikrin için thanks teşekkürler." diye bir şeyler yazıyor. Hayır kim böyle bir şey salladı, kim öğretti anlamak mümkün değil.

Nişanyan sözlük diye çok şahane etimolojik sözlük var. Böyle temelsiz sallamasyonlar yapmadan bir oraya bakmak lazım. Bakalım. link

Tarihçe (tespit edilen en eski Türkçe kaynak ve diğer örnekler)

tod "çok iri bir kuş türü, otis tarda" [ Divan-i Lugat-it Türk (1070) ]

toy "yavru" [ Tuhfetu'z Zekiyye fi'l-Lugati't-Türkiyye (1425) ]

toy "acemi, beceriksiz" [ Mütercim Asım, Burhan-ı Katı Tercemesi (1797) ]

Köken

Eski Türkçe tod sözcüğünden evrilmiştir.

Ek açıklama

Türkiye Türkçesinde toy ve tor grubu “yavru” ve “iri yavru” anlamlarını birlikte taşır.

Demek ki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuyormuşuz. Yok İngilizce'den geçti bilmem ne diye, sallamıyormuşuz. Yoksa karakterin hakkında gelip burada sorup,özellikle bayan arkadaşlardan yorum beklemen filan epey bir ipucu verdi. Pek hoşlanmadığımı söylemem gerekli.

Son olarak biri "Bi'" şeklinde yazan pek kişi yok sitede...

0|0
    0|0
    • İyi güzel yazmışsın da, ben modern ingilizceden bahsediyordum sen kalkıp 1070-1425-1797'lere gitmişsin. Tod ne alaka anlayamadım. Türkiye Türkçesinden bahsetmedim İngilizceden Türkçeye modern olarak geçen kelimelerden bahsettim. Bi' şeklinde yazan kişilerin olup olmaması benim için pekte bi' önem taşımıyor. Teşekkür ederim :)

• Anlaşılamayan noktayı çözemedim.. Toy kelimesinin kökeninin eski Türkçe "Tod" kelimesinden evrildiği yazıyor orada net bir şekilde. İngilizce'den Türkçe'ye geçtiğini ise sen sadece iddia ediyorsun- ki öyle bir şey yok.

Bi' yazarsın/yazmazsın ben orada değilim. Bu şekilde yazanlara dikkat ederim. Gizlenmesen iyiymiş.

Ben de imla hatası filan yaparım ama bunu düzeltmeden geçemeyeceğim. Dahi anlamındaki -de ayrı yazılır. "pekte" değil "pek de" yazılsa ne kadar güzel olur.

Neyse, haydi kolay gele.

• karekter analizi boyle yapilmaz herkesin sana olan bakisi farklidir bende senin gibiyim hic altta kalmam mutlaka lafi karsimdakine yedirirm ama karsi tarafa nasil gorundugunu bilemezsin eskiden tanidigim bir kiz bana hep cok class bir adamsin derdi yani resmi soguk giyisinisin davranisin vs halbuki herkes bana cok eglenceli biri oldugumu soyler sen karsindakine nasil yaklasirsan o seni oyle algilar

0|0
    0|0
    • Şimdi yorumlardan kendini anlatan arkadaşlar oldu da, en çok ikimiz benziyoruz birbirimize. Dışardan gelen yorumlara göre çok soğuk, resmi, geçimsiz birisiyim ama beni tanıyan arkadaşlarım gerçekten çok komik, eğlenceli olduğumu söylüyorlar. Soğuk, resmi, geçimsiz olduğumu söyleyen kişiler de, arkadaş olma evresinde hata yapıp hayatımdan çıkardığım kişiler sanırım.

• sabirsiz sinirli birisin demekki bende oyleyim en ufak biseyde sifonu cekerim arkama bile bakmam ama class derken soguk tarzinda degilde resmi giyimli evden ise isten eve donen boyle modifiye spor degilde klasik sedan araba kullanan aile babasi olacak tarzda class adamsin derdi surekli.. demekki onun gozune boyle gorunmusum aslinda galiba oyleyim :)) eglenceli espirili sempatikte olsam baska bir yonumde bu

• Farklılıklar ortaya çıkmaya başladı ^^ Ben de resmi giyinmeye bayılırım daha yaşım küçük tabii ama seviyorum yani. Kaliteli bi' takım elbiseye asla hayır demem mesela ama spor giyinirim genellikle. Arabada modifiye sevmem, spor arabalara bayılırım orası ayrı. Sinirlilik ve sabırsızlık yönünden kesinlikle aynıyız hemen her şey anında olacak yoksa pat küt-bam çat ^^

Yükleniyor...