Yanlış bildiğiniz bir konu üzerinde uyarı alırsanız tepkiniz ne olur?

Girdiğiniz bir tartışmada karşı taraf sizin, savunduğunuz düşüncenin veya olgunun yanlış olduğunu varsayıp bunu da kanıtlarla sunmaya kalkarsa ne düşünürsünüz? Ve adamın da haklı olduğunu unutmayın. Şahsen bu gibi bir durumda kaldığım zaman çok hoşuma gidiyor. Çok değerli bir arkadaşım var. Yıllarını 7 katlı bir apartmanın en dibinde, 2 kat aşağıda rutubetli ve güneş almayan bir evde geçirmiş. Ömrünü kitaplar, belgeseller ve bilumum gazete ve mecmua ile doldurmuş birisi. Arada bir "bakalım bu konu hakkında bir bilgisi var mı? Dur şunu da bilerek yanlış söyleyeyim" şeklinde bir yorum yapıp, ardından onun kalp kırmadan efendi bir şekilde " aslında o şekilde değil " diye başlayarak anlatışını hayranlıkla dinlerim. Ulan bir adam bu kadar mı bilgili olur bir şeyi de bilme be arkadaş.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Mesela hangisi? Kişiliğe saldırmadan, saygılı bir şekilde yanlışı açıklarsa sorun etmem. Tartışma en sevdiğim şeydir, ama Türklerle beceremiyorum.

0|1
    1|0
    • Tartışmayı bende severim ama ırklarla alakalı olduğunu düşünmüyorum.

• Evet galeyana geliyolar. Bi düzenleme yapılıyo, hemen linç, neden? Çünkü Ak parti yaptı. Düşünüp de, beyin hücresi kullanmıyo hiç. O kadar mal cevap veriyo ki bugünkü adamlar, bana bağırarak konuşuyo. Şekil yapmak, taraf olmak, kafa yok.

Karşı çıkanın önerisi var mı? Yok.

• Onların öneriden ziyade düşüncesi, "biz 72 düvele boyun eğmedik, sayenizde bir kaç çapulcuya boyun eğdik" şeklinde. Hatta geçmişe vurgu yaparak " İtilaf devletlerine karşı savaşmayın teslim olun diyenlerin torunları, şimdi gelmiş bu paçavralarla masaya oturuyorlar" e 30 yıllık terör var o ne olacak? Aslında terörü bilerek yaşattılar. Amerikanın deyimi ile " büyük resmi görmek" bu resmi görenler terörün kansız bir şekilde bitemeyeceğini, bitecek olursa da karşılıksız olmayacağını iyi bilir.

Kızlar Ne Diyor 4

• eğer bana yanlışsın derse birisi bana kanıtlamadan sana inanmam derim.her zaman kendime de hata payı bıraktığım için karşı tarafa hep kanıtlama şansı bırakırım.ama benim elimdeki kanıtları ezemezse ben o kişiyi doğruyu kanıtlarımla anlatırım

0|1
    0|0
  • Üsluba göre tepkilerim de değişir..

0|1
    0|0
  • "hssktr yaa öyle miymiş cidden" derim ilk tepki olarak. sonra da bir "hıııı..." ileg*tolmayı kabulleniş.

ama ben çok bilirim modunda takılan biri değilim. sadece herşeye itiraz edesim var. bildiğimden yapmam. maksat anarşistlik olsun.

0|1
    0|0
  • herşeyi biz bilecek değiliz o arkadaşta bilebiler

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben insanım; hata yapabilirim elbette. Hatamın bana söylenmesini isterim. Çünkü; hatamı bilmediğim zaman hata yapmaya devam edebilirim, bu da beni kötü sonuçlara götürebilir. Eleştirilmeyi hazmederim ama aşağılanmayı asla! Haklıysam haklıyımdır, haksızsam haksızımdır.

0|1
    0|0
  • Bilgili kültürlü terbiyeli insanları severim. Her konu hakkında konuşabilecek, yorum yapabilecek insanlar çok az etrafımda. Bu yüzden yalnızlık hissettiğim anlar oluyor. Karşı tarafa birşey anlatırken o kişinin gözlerinde anlamışlığı görmeyeli uzun zaman oldu .

0|1
    0|0
Yükleniyor...