Merak ediyorum, boks bilenler bakabilirler mi?

Yumruk atmayı boksörden öğrendim. Yani doğru bir şekilde, serbestçe, direk vura biliyorum... Bir kavgada yumruk atsam ne kadar etkili olurum?

0|0
6|20

En İyi Erkek Görüşü

• Kas kuvvetine bağlı yapılı ise vücudun arkadaşın dediği gibi bir erkeği bile rahat devirirsin ve vururken dizini hafif ileri çıkartacaksın ve tam burnuna ya da çene kemiğine ya da elmacık kemiğine vurcaksın yani ağzına ağzına vuracan ya :)

1|0
    0|0
    • işte minyonum biraz, çıtı pıtı.. orası kötü. kas var var. azda olsa :))) ama yumruğum düzgün. dediğin yerleri unutmamam lazım :))) teşekkürler çok

• Kendini kasma koluna kramp girer yumruğunu çok sıkma eline kramp girer yumruğunu sallarken tüy gibi değil vurucaksın vurduğun an çekceksen bak sana bir tavsiye gerçi bunu aikido hocamız anlattı bize ders olarak gördük bunu suyu aç ama tıp tıp damlayacak su elini musluğun altına koyucaksın damlayan musuluğun aynı anda çekceksin eline su damlamaycak ama bunu mili saniye gibi çok hızlı yapcaksın böylelikle hem refleks hem beyin hem kolların çalışacak sen bu şeyleri bana sor hadi iyi geceler.

• seni takibe alıcam ben. evet yumruk atınca bir kalıyor gittiği yerde, babamda kontrolün zayıf demişti. dediğini kesin deniycem. iyi gecler

Erkekler Ne Diyor 19

• malum bayansınız ve hiç etkili olamazsınız. çok sert vurup karşınızdakinin beynini sarsmalısınız ki etki yaratabilesiniz :) dudak ve kaş patlatabilirsiniz, burun kırabilirsiniz ama karşınızdakini yıkamazsınız. yani çok sert vurmak şart.. kolları güçlü durumda olan bayanlar da var tabiki. eğer onlardansanız neden olmasın.

1|0
    0|0
    • işte biraz daha çalıştırmam lazım.. neler önerirsiniz?

• kas çalışarak biraz güçlenebilirsiniz. bunun için de gerekli şeyleri, beslenme şeklinizi falan bir spor hocasıyla görüşerek öğrenebilirsiniz. ki her vücut aynı değildir. birinde işe yarayan besinler ve çalışmalar bir başkasında işe yaramayabilir. o yüzden söyleyeceğimiz şeyler boşuna olabilir :) ama şunu söyleyeyim. diyetisyene giden biri olarak söylüyorum, mutlaka bir diyetisyene gidiniz. öyle direkt başlamayınız çalışmaya. Allah kolaylık versin :)

• Tamam teşekkürler :)

• Öğretene soraydın ya.

Biz ne bilelim, nasıl bir kuvvet uyguladığını...

Kavga mı etmeyi düşünüyorsun ki ?

1|1
    0|0
    • öğreten babam. milli boksör :D evet düşünüyorum birine sinirleniyorum

• Babana söyle, "şayet biliyorsa" öncelikle sana öfkeni kontrol etmeyi öğretsin.

• :) niye sert çıkıyosun hemen ya belki geçerli bir sebebim vardır

• tam çenenin sağ veya sol tarafından avucunun içiyle vur, insanlarda boyun kısmı hayvanlardaki gibi kalın olmadığı için darbeyi yiyince sanki beynin çalkalanıyormuş gibi bir his verir, denge kaybı yaşatır ve yere düşürür zaten.

1|0
    0|0
    • vaov işte güzel bir cevap. teşekkürler :(

• kaslı olsa da adam kaç kilo onu hesap etmek gerekiyor, öyle olsa bokstaki gibi sürüyle siklet olmazdı, vücut ağırlığı da önemli

• hummm peki

• Yumruk çalış biraz vurduğun adam kalkamaz

1|0
    0|0
  • Burnunun altından yukarı doğru bir yumruk atarsan etliki olabilirsin bence

1|0
    0|0
    • apartkat mı yani

• o kadar sert vurmasan da bütün denge kulakta . oraya vurduğunda işin çok kolay olur . tam tutturmana da gerek yok kulagın çevresine vur yeter

• tamam tamam.. iyi oldu bunlar. benim kardeşim birinin göğsüne vurmuş yerde kıvranmış vurduğu kişi, nefes alamamış. o da boks biliyor tabi

• ilk sen atarsan etkili olur. cunku kavgaya basladiktan 20 sn. sonra sarmas dolas olacaksin buyuk ihtimalle, gurese donuyor is.

1|0
    0|0
  • Yaw ne uğraşacan şimdi diyafram miyafram anlatsam bir yumruk atcam lanet olsun dersin.al taşı vur kafasına uğraşma hiç

0|0
    0|0
    • thehehe :D tamam dostum öyle yaparım

• saglam vurabılıyorsan erkegıde dovebılırsın o kadar etkılı yanı

1|0
    0|0
    • çok antreman yapmıyorum. boşluğu dövmekle yumruk gücün artar mı peki

• abartmadan ağırlık çalışınca kollar güzel şekil alıyor evet.. 2 kg ideal ağırlık bence. yeter

• Çenesine vur indir sgsfdg

1|0
    0|0
  • Pek anlamam ama duyduğum kadarıyla nereye yumruk attığın önemliymiş mesela çeneye atarsan daha fazla etkili olurmuş çünkü orda daha çok sinir varmış

0|0
    0|0
  • direk atmayla bitmiyor ki onu destekleyecek kol bilek ve sırt kaslarının gücü önemli. nasıl sende var mı?

0|0
    0|0
  • yok bilmiyommm

0|0
    0|0
  • neyin cezasını kesiyorsun merak ettim.

0|0
    0|0
  • Hiç etkili olmaz büyük ihtimal o senin saçından çekiyor olacaktır :D:D

1|0
    0|0
    • işte bende bunu düşünüyorum ama saçda güzel çekerim sıkıntı diil :p :)))))

• bak :)))

• yumruk atarken yumrugunu sıkarakmı atıyorsun

0|0
    0|0
    • hayır.. omuzdan sallıyorum

• sana sormalı niesini

• HAHaaa :D Bizim burada bıçağı basan kavgayı kazanır

0|0
    0|0
  • Profesyonel boksoruj kavgada yumrugunu kullanmasi,bicak kullanmak gibi adam oldurmeye tesebbus diye gecer :)

Dogru teknik biraz esneklik ve cok az kas gucuyle gelen bir yumruk.

Ceneye denk geldimi gayet etkilidir ;)

1|0
    0|0
  • Kaba kuvvet hiçbir şeyi halletmez

0|0
    0|0
  • Sadece teoride bilmek yetmez

0|0
    0|0
    • işte bir kavga çıkarcam sonra deniycem :p

Kızlar Ne Diyor 6

• Attığın yere ve şekle göre oldukça etkili olur.

0|1
    2|0
  • Deli gücüyle sinirlen patlat bakalım yumruğu teknige gerek kalıyomu:)

1|0
    0|0
  • Sağlam mısın onu bilmek lazım

0|1
    0|0
  • sen bence direk tekme işine gir. yumruktan daha etkilidir

0|0
    0|0
    • tekme atmayı bilmem ama atsam kafasının üstüne kadar oturturum çok esneğim

• neresine attığına bağlı qnq

0|0
    0|0
  • karsi taraftan gelen yumruğu yiyene kadar.

1|0
    0|0
Yükleniyor...