Hangi dövüş sporu uygundur?

Tacizlerden bıktım artık. Laf atmasıyla birlikte yüzüne güzel bir yumruk atabileceğim dövüş sporu? Hangisini önerirsiniz. Kendimi koruyabilmek istiyorum.

Güncellemeler:
İzmir de gidebileceğim bir adreste söylerseniz memnun olurum
İzmir'de var mı peki bildiğin bir yer? Ve ücretleri ne kadar olur

0|0
0|21

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle söyleyelim her dövüş sanatında kas gücü ve reflekslerin doğru kullanımı büyük icraat göstermektedir ama bazen öyle bir noktaya gelirsin ki 50 kiloluk bir bayansan 100 kiloluk bir kas yığınını bile devirebilirsin ama şöyle olmalısın tek vuruşla bitirici ve hiç bir darbeyi bıçak olabilir sopa olabilir yumruk olabilir hiç bir darbeyi yemeyecek kadar iyi kaçış ve eskiv yapabilmelisin bunun bayanlar ya da erkekler için olanı yok savaş sanatları herkes içindir tarih de bayanlardan çok daha fazla ve daha güçlü savaşçılar çıkmıştır dev gibi adamları deviren çok tekniksel kadın savaşçılar olmuştur onlar da bu teknikleri çok fazla savaşa katılıp sürekli hareket halinde olmalarına borçlular karşıdaki sadece çok güçlü biri ama teknik ve hız yok diyelim sense biraz güçlü bir bayansın ve çok hızlı ve çok teknik bilgin var o sana bir tane vurursa seni öldürebilir fakat sen onun zayıf noktalarına vurarak da aynısını yapabilirsin bir savunma sisteminin sokakta işe yaraması 5 temel esas da incelenir 1. Ağır bir antrenman ( Seni güçlendirsin ki sağlam olabilesin o yüzden bir kere aikido judo tekvando gibi hafif sporları geç ) 2. Tam temasa dayalı olmalı ( yani gerçek darbeler ve acı üzerinden çıkmış bir sistem olmalı o yüzden gene aikido judo tekvando onları geç karate yi de aynı şekilde) neyse 3. Her mesafe de etkili olmalı ( yakın dövüş te daha çok yumruk diz ve dirsek kullanılır) buna dayalı en kapsamlı sporlar da şunlar askeri olarak da savaşlarda da kullanılanlar modern zaman savaş sanatları askeri anlam da yazıyorum seç beğen birini al:
    Amerika - İsrail Askerleri- Krav Maga kullanıyor.
    Japonlar - Ninjutsu
    Ruslar - MMA
    Çin - Wing Chun ve Wushu.
    Tayland Vietnam Kamboçya gibi bazı devrimci ülkeler ise - Muay Thai olan Tayland kökenli boksu kullanıyorlar fakat tarih de İngiltere de Düz Boks ve Kickbox da kullanılmıştır özetle Krav Maga- MMA - Ninjutsu - Wing chun bunlar en çok işe yarayanlar onun dışında Boks ve Kickboks ve Muay Thai de gayet etkili

1|0
    0|0
    • İzmir'de gidebileceğim yer var mı peki bildiğin? Ücretleri nasıl olur

• Tabi ki de İzmir de Krav Maga öğreten 5-6 salon var belki daha fazladır fiyatları 100-120 arası sanıyorum mesaj atarsan daha detaylı anlatabilirim

Erkekler Ne Diyor 20

• Boks

0|0
    0|0
  • O konuda en başarılı olabileceğin spor Wing Tsun, Chun ya da her neyse, ama iyi olan okulları pahalıdır. Krav Maga'da aynı şekilde etkin bir spordur ama kadınlara ne ölçüde uygun bilemiyorum, o da aynı şekilde iyi olan yerlerde pahalı.

0|0
    0|0
    • Aylık ne kadar olur mesela

• 1. si yavaş ilerlemiyor özel ders ya da takım halinde biri ile antrenman yapmak arasında hiç bir fark yok karşındaki partner biraz tecrübeliyse hocayla çalışmaktan farksız oluyor zaten ikisi de aynıı süre zarfında antrenman oluyor hocayla özel olan da 2 saat partnerle yaptığın antrenman da 2 saat refleksler saatlik çalışmayla hızlanır yani saat farkı olmadıkça yavaş hızlı ilerlemek diye bir şey yok yavaş ilerlediği falan yani gidin bir takım antrenmanına girin partnerinizle çalışın 3 aydan sonra her şey güzelleşir 6 ay da vücut alışır mükemmel bir özgüven olur 1-1.5 yıldan sonra profösyönele doğru ilerlersiniz makine gibi olursunuz

• 18 yaşında birisi için 1 1,5 yıl çok daha önemli bir süre olmalı ama.. Sen bildiğin yolda devam et kardeşim, kolay gelsin.

• Aikido. Sana saldıranın kolunu kırarsın. Üstelik kara kuşak olduktan sonra samuray ünvanı alıp katana taşıma yetkisi kazanabilirsin.

0|0
    0|0
  • tekvando

0|0
    0|0
  • Muay thai. Kavga etmrk için birebir

0|0
    0|0
  • MMA (Mixed Martial Arts) işini görür.

0|0
    0|0
  • Muay Thai ya da Kick Boks uygundur. İkisiyle de epey uğraştım. Hala da uğraşıyorum.

0|0
    0|0
  • yakın dövüş biber gazı sanatı var

0|0
    0|0
  • Kick Boks , Muat Thai , MMA (Krma Dövüş Sanatı ) işini görebilir.

0|0
    0|0
  • Biber gazı al, en etkilisi bence.

0|0
    0|0
  • meşhur osmanlı tokatı dururken

0|0
    0|0
    • bu resmen cahillik ve savaş sanatların aşağılamak osmanlı tokadı öyle boş yere atılmıyor ve onun da bir tekniği var Hun Boksun da daha çok kullanılıyor ve güçlü hızlı ve doğru o tekniği atabilmek için de aylarca saatlerce antrenman yapmak gerekiyor :)

• @Klausmmm76 ben osmanlı torunuyum antremana gerek yok denemesi bedava :D

• Kung fu wing chun

0|0
    0|0
  • aikido

0|0
    0|0
  • kick boks

0|0
    0|0
  • Muay Tai öğren 💪

0|0
    0|0
  • Kick boks

0|0
    0|0
  • Aikido öneririm. Narlıdere Kantar durağında bu konuda bir merkez var. İsmini unuttum ama:-(

0|0
    0|0
  • Nasıl giyiniyorsun?

0|0
    0|0
  • sen kendini geliştirmeden ben elimi hızlı tutayım oyş yavrum yesinler hepsi senin mi yürüdüğün yol olayım oyhşşş :):)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...