Evlenen kadınlar neden hemen saçlarını kestirir ?

6 ay önce birkaç hafta arayla 3 arkadaşım evlendi.Biri balayında diğerleri de düğünden 2-3 hafta sonra hemen saçlarını kısa kulak hizasında kestirdiler.Annemin yanında lafı geçti,çok sık duş aldıkları için rahat olsun diye dedi güldü,e bu kadınlar analarının evinde duş almıyo muydu sanki açıkçası bana çok saçma geliyor,evlendikten sonra saç kestirmek,sevişmeyi biliyosan saçları kurutmakta zor gelmemeli :)

0|0
22|30

En İyi Kız Görüşü

• Sana katiliyorum ilk gunler sanirim daha cok beraber oluyorlar ve saclarini kisa kestirince pratik olucaklarini saniyorlar. Demekki bu insanlar evlenmeden once hergun dus alip saclarina bakim yapmiyorlar karakterlerini ortaya koyuyorlar bunu yaparak.

3|2
    4|8
    • en iyi cevap icin tesekkurler bendende sana *5

• kızlar, takıldığınız şeyden çıkardığınız anlam çok karmaşık. Birincisi sizi ilgilendirmiyor. İkincisi belki gülce 2 3 defa yapınca üşeniyorlar. Ben sabahları duş alıyorum günde 2 3 defa duş alıp saç kurtulmak mesela herkes hijyenik olmakta partnerine karşı yükümlü ama her dakika bakımlı olmakta bir fedakarlık değil!

Erkekler Ne Diyor 30

• duşla ilgisi yok. uzun saçın bakımı zor, kocayı bulana kadar o sıkıntıya geliyor kadınlar. bir de düğün için özellikle uzun saç isteniyor. zahmeti olur ama şekilden şekle sokup binbir güzellikte görünürsün. kocayı yaptıktan sonra bu kadar zahmete değmiyor, anında kurtuluyorlar fazlalıktan. kadınların çoğu evlendikten sonra hemen kilo da alıyor. şimdi seks kilo yapar dersek ne kadar doğru olur? kadınların en fit zamanı evlilikten hemen önceki zamanları oluyor. mesela gözleri bozuk olmasına rağmen evlenene kadar hiç gözlük takmayanları biliyorum. adam gözlüksüz alıyor, hatun sabah yataktan gözlüklü kalkıyor :) tamam cinsellik insanın hayatında çok önemli ve etkili ama gözleri bozduğunu hiç duymadım.

0|0
    0|0
  • e evlenene kadar saçını savura savura mest ediyor adamı.. tabi düğünde de top mermisi gibi topuz yaptırması lazım, ki ona da uzun saç lazım. eh bu evreleri atlattıktan sonra saçlara elveda. güle güle bakımlı kadın, hoşgeldin "kocayı buldum, bundan sonra rahatım" diyen kadın :D

2|0
    0|0
  • "ehhh artık kocayı bulduk... koca bulmadan önce güzelleşip dikkat çekerek koca adayları havuzu oluşturmada uzun saçın önemli bir işlevi vardı, ama artık kocayı kapakladık.. koy gitsin!" diye düşünüyordur belki de.

2|1
    0|1
    • yazmama gerek kalmadı :) bazen çok beteriz gerçekten

• :)) ee alan aldı, satan sattı, hiç değilse saç bakım parası derdinden kurtulun.sizde haklısınız

• Evliliğin ilk zamanlarında cinsellik çok yoğun olabiliyor. Öyle ki bu yoğunluk günde 3-4 sefer bile olabiliyor. Ayrıca sevişme sırasında uzun saç erkeğin kolunun altında kalıp kadının canını da yakabiliyor. Tabi kadının evlilikle birlikte değişen dünyasında tarz değiştirme olayı da olabilir.

1|0
    0|1
  • Her gün yıkanmak ve her sabah saç kurutmak önemli bir mesele.

1|0
    0|1
  • Kitliktan çıkmış gibi sevisiyor yeni evliler banyo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum doggy styla da saçını çekmesin diye kestirmistir (:

1|0
    0|0
  • Bence saçlarından çekiliyor olabilirler sevişirken :/

1|1
    0|1
  • bence evlenmeden önce kestirmek istiyorlar fakat gelin saçı yaptırmak için uzun tutuyorlar düğünden sonra da planladıkları saçı kestiriyorlar

1|1
    0|1
  • Lisedeyken bir kız arkadaşım vardı demiştiki eğer bir kız saçlarını kestiriyorsa hayatına yeni bir başlangıç yapıyordur ondan kestırır demişti bence evlenmiş ve buda bir yenilik,artı duş alıyor ama evlılıkteki duşlar malum kımse saf ayağına yatmasın özel anlar için duş onlar;) :)

0|0
    0|1
  • Kısadan sonra virgül olmadığı için 'kısa kulak' gibi bir kavram ortaya çıkmış.

Fark ettiniz mi?

Ama soru güzelmiş.

1|0
    0|1
    • evet şimdi farkettim :) Kısa,kulak hizasında,küt şeklinde kestirdiler diye düzeltiyim o zaman :)

• öğrendiğim ve bildiğim kadarı ile yorum yapayım ; evlenen kadınlar evlendiklerinde kendilerini daha farklı görürler toplum içerisinde .artık genç bir kız gibi görmezler kendilerini .daha farklı hissederler .artık genç kızlar gibi yaklaşmaz kimse evlii olan kadınlara .çevrelerindeki insanlar daha iyi ve ciddi bir şekilde yaklaşırlar .

0|0
    0|1
  • mantıklı :)

1|1
    0|1
  • evliliğin ilk yılları yatak mesaisi yoğun olur o sebepten

1|0
    0|1
  • vay be düzenli seks saç kestiriyormuş bunu da öğrenmiş olduk

0|0
    0|0
  • süpürge yapmak için :-)

1|0
    0|0
  • analarının duş almıyodurlar kızabiliyorlar çünkü ne her dakka duş alıyon derler. oysa evlenince günde 6-7 defa sex oluyor saçları daha fazla yıkaamak zorunda kalıyorlar oda zor oluyo tabi ondan:)

0|0
    0|0
  • daha rahat sevişebilmek için

0|0
    0|0
  • Bayanda uzun saçı severim aga kestirmemesi için de yoğun tempolu sevişmekten feragat ederim. Edermiyim lan acaba nak düşünsemde bir daha.

0|0
    0|0
  • bunu bende yeni öğreniyorum

0|0
    0|1
  • Annen dedikodu konusunda uzmanlaşmış resmen :) nerden bağlamış oraya

0|0
    0|0
    • belki kendisi de kestirmiştir :P tecrübeden

• :desene saç uzunluğuna bakarak anne ile baba arasındaki ilişki anlayabiliriz :)

• ahahahah şuan kısacık anamın sacları :)

• :))))))))))))))) sacmalık işte

0|0
    0|0
  • bunun bu kadar arıntılı olabileceğini düşünmemiştim:)

0|0
    0|0
  • annen espirili bir insanmış =)

0|1
    0|1
  • Psikolojik oldugunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Recep İvedik ağzı ile BunaLIN dalardır belki de ...

0|0
    0|0
  • (: orda daha sık düş alıyorlar demekki.

0|0
    0|1
  • bir insan saçlarını kesti diye nasıl eleştirilebilir ben anlayamıyorum. hep uzun saçlıların kıskançlığı bu. onun saçı değil mi arkadaşım, nasıl kolayına gidiyorsa onu yapar. eşi sorun yapmıyorsa sizi ne ilgilendiriyor.

ne bu çekememezlik.

3|0
    0|0
  • günde bir kez duş alıyorsan saçını kurulamak sorun olmaz. ama günde 3-4 kez duş alıyo olsan sen de kestirirsin onla uğraşmamak için:)

0|0
    0|0
  • kadın evlenene kadar erkeğe hoş görünmeye çalışıyor evlenince elde edince bok gibi görünsemde önemi yok diyor ondan kestiriyor kltk nedeni belli değilmi.

0|0
    1|1
  • Tabik gerdek gecesi kocasi doggy style yaparken saclarini cok cekmesin diye.

Pardon biraz "net" oldu...

1|2
    1|1

Kızlar Ne Diyor 21

• hahah güldüm valleyi haklısın bence de :))

2|1
    0|2
  • saç kestirmek özgüveni gösterir.evlenince kadınlara özgüven geliyor sanırım.

0|2
    1|2
  • ne kadar itici ya erkek olsam ben kısa saçlı kadınla fazla kilosu ve sivilcesi olan manikürsüz pedikürsüz bakımsız iğrenç bir kadınla aynı yatağa girmeye tiksinirim... gerçi ben erkek olsaydım alemin en yakışıklısı en karizması en bakımlısı olurdum bir de o gerçek var. bakımlıyımdır süperimdir ayıptır söylemesi :))

1|0
    4|2
  • amaaaaan zaten aldım alacağımı bundan sonra güzelliğin ne gereği var gibi düşünebilirler. ama bana da çok saçma geldi

1|2
    0|2
  • Kısa saç kullanıyorum evli değilim. Ben saçımı kestirdikten sonra abartısız söylüyorum 5 arkadaşım daha bana özenerek saçlarını kısalttı ve en uzun saçı olan arkadaşımızın saçı omuzlarında hiçbiride evli değil :) Böyle saçma düşüncelere kapılmayın. Bayanlar genelde düğün için saç uzatırlar sonrasındada daha rahat kullanmak için kestirirler ki yaz geliyor ve artık kısa saç daha moda.

0|0
    2|1
  • Sevişirken saçlar rahatsız etmesin diyedir belki gerçi onun da çözümü var ama bilemedim :p annenin yorumu da mantıklı hani :))

1|0
    0|0
    • saç rahatız eder mi yahu? Kadını dişi gösteren özelliklerinden biridir saç (bence)

• Kisa kullanmayi seviyordur ama dugunde sacima daha guzel sekil verilsin diye uzatmis olabilir.

Ya da dedigin gibi haftada bir yikaniyordur hergun yikanmak zor gelmistir :D

1|0
    0|0
  • bence aslında kadına uzun yakışıyorki

bu durumda bence uzun olması daha hoş

1|1
    0|2
  • Onu bende anlamış değilim hem kestiriyorlar hemde kahkül bırakıp karamel kahverengi renk'e boyatıyorlar

1|0
    0|0
  • bu ne sacma bir inanıstır ya:D evlenince kilo alanlarada yiye yiye kilo aldi diyolar hakikaten bunlara inanlarda nasıl bir kafasızlık var anlayamıyorum

0|0
    1|2
  • Kadın olduğunu hissetmiştir ve bu havaya girmiştir. Bu olabilir

1|1
    0|1
  • saçma

0|1
    2|2
  • Kuzenim evlendikten sonra saçlarını kısa kestireceğini söylüyordu, eğer düğünden önce kestirirse duvak takamaz.

0|0
    0|0
  • Onların derdi bizimi sardı?

0|0
    1|0
  • Hayatta kestirmem.

1|0
    0|1
  • Bence bu dediğinle alakası yok düğün de saçlarına topuz yaptırcağı için düğünden sonra kestiriyordur

0|0
    0|0
  • Bu ne ya hahah ne sacma hic gülecegim yoktu

0|0
    2|1
  • Bir evin sorumluluğunu üstüne aldıklarında kendilerine ayırdıkları zaman kısıtlanıyor,o yüzden her şey daha pratik olsun istiyorlar sanırım. Kısa saça bakmak daha kolaydır.

0|0
    0|0
  • enteresan bir tespit :)

0|0
    0|0
  • Cevabı almış olduk öğrenmiş olduk :)

0|0
    0|0
  • biz seyedediyoruz der gibi. bu arada son dedigin hos olmamamıs. bir dogum hemsiresi kadının tekine bacaklarını acmayı biliyorsun ama demisti. cagrısım yaptı. tiksindim senden.

0|0
    2|3
Yükleniyor...