PKK nın Türkiyeden geri çekilmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Barışçıl çözümde ve Kürt sorunun çözümünde PKK nın kilit üç ismi geçen gün basın açıklaması yaptı ve bazı şartları söz konusu.

- 8 mayısta geri çekilme başlıcak.

-geri çekilmenin sona ermesi sonbaharı bulucak

-Türk ordusunun taciz ateşi gibi söz konusu olması halinde geri çekilme durucak ve karşılık verilicek.

-Tamamen silah bırakma şartıda abdullah öcalının özgürlüğüne kavuşması ile olucakmış ki bu mumkun değil onca can alan bır adamı özgürlük verirllerse kıyameti koparırız iç savaş çıkar diye dusunuyorum.

Bu durumda elbette herkesin bir fikri vardır sizin yorumlarınız nedir acaba ?

Güncellemeler:
İlk kez bunca yıldır ben 25 yıllık ömrümde tarıhede bakıyorum orduda bu kadar kuvet komutanı içeriye atıldı. Hemde koluna kelepçelerle. Ve ilk kez onca canı alan masumun ocagını yakan bır ınsanla pazarlık masasına oturuldu ıstesek 5 dakıkada teröru bıtırıcek guce sahıpken niçin ordu yok edilmek isteniyor.?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Barış gelecek ( Türk bayrağı açmayın)

Barış gelecek ( TC yi kaldıralım)

Barış gelecek ( Türk'üm demeyin)

Barış gelecek ( Atatürk anayasadan çıksın)

Bu resmen ülkeyi bölmektir bu barış değil, daha da kötüye gitmektir, adamlar 30 yıldır kendi davalarında şimdi ne oldu da geri çekiliyorlar, okuduğum bazı haber yorumlarında doğu tarafında zaten kürdistan devletinin kurulduğu sadece söylenmediği yazıyor, yazıklar olsun ya bu olayı destekleyenlere yapanlara da..

1|2
    0|0
    • İşte zaten tam olarakta bızde bunun tepkısını verıyoruz nesını siz kimsinizde 90 yıllık cumhurıyetı bölünmezlığı toprak butunlugunu bölmeye clısıyorsunuzki diyoruz tepkımız bu yonde yanı ama adam tutturmus kürt sorunuda kürt sorunu.

• İNŞALLAH bizde yakın olması husunda temennımız o yönde yanı . Evet haklısın ben kürt sorununu daha once hıc hatırlamıyorum. sana katılıyorum o konuda her boku bunlar cıkardılar. ortalığı kızıştırdılar.

• İnşAllah Rabbim planlarını bozar.. Hep oy alabilmek için, dediğin gibi isterlerse anında çözebilecek kapasitedeler Türk ordusundan bahsediyoruz ya, aslında kimse duramaz karşısında ama amerika öyle istemiyor işte, bu plana engel olabilecek herkesi içeri tıktılar, çok ah aldılar bence, inşAllah cezaları verilecek.. Amiiiiinnnnnn :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Resmen terörist başının, o melunun (daha söylenecek çok şey var fakat ulu orta söyleyemeyiz burda) ağzına baktırdılar bu necip milleti. Televizyon verildi, konuşma hakkı verildi; yapmadığımız iyilik bir serbest bırakmamak oldu, o da yavaş yavaş olacak şeytanın izniyle, az kaldı nasılsa, acelemiz mi var!

İmralı'dan o melun çıkarsa da şaşmayın!

Bunlar onu meclise sokarsa da şaşmayın!

Yakasına madalya takarsa da şaşmayın!

Şehitlerin öcünü almaktan caydı bunlar

İhanetin adını açılım koydu bunlar!

İsmini zikretmek istemediğim o piçe ''sayın'' diye hitap eden başımızdaki saygısız, hain o zevat cezasını şeytandan bulsun!

Eyvallah

1|1
    0|0
    • O zaten enınde sonunda cezasını bulucak .

• Elime verseler ben de öldürmezdim; işkence edeceksin buna. Başbuğ'umuza yaptıkları gibi, hatta ondan da beter işkence edeceksin. Önce tırnaklarını sökerdim paslı kerpetenle, sonra üzerinde her gün üç paket sigara söndürürdüm.

• Eğer pkk silah bırakırsa ki bu konuda samimi olduklarını düşünüyorum. Günümüzde en iyi mücadele siyasi olarak yapılır. Pkk'nın varlığı kürt partilerine ayak bağı olmaya başlamıştı, sadece siyasi olarak mücadele ederlerse hem AB hem doğu ve güneydoğu anadoluda daha da güçlenecektir. Çünkü doğudaki insanlar silahlardan bıkmış vaziyette, bdp'nin barışçıl planları tutarsa işte o zaman türkiye'de taşlar yerinden oynayacaktır ki türkiye pkk'nın çekilmesine izin vermeyecektir.

1|1
    0|0
    • Çok akıllıca bakmışssın olaya ki aslında tamda ıstenen bu. Türk mılletının iki türlü düşünce tarzı var 1. onca verilen şehit ve alınmak istenen imtikan.

2. Türk milleti adına düşünen ve senın söyledılerını uygulayan bir iktidar . senın gıbı cok azınlıkta ınsan bu olayın farkında ve bu bakış açısına sahıp. Ama ızın verılıp verılmeye konusunda kararsıızm gerçekten bu konuda tereddutlerım var.

• Pkk'nın çekilmesi en azından her kürde potansiyel terörist imajını ortadan bir nebze bile olsa kaldıracaktır, kürt partilerin güçlenmesi türkiye için tehdit olmayacaktır. Pkk türkiyenin; türkiye ise abd'nin oyuncağı durumunda. Yıllardır pkk'nın liderleri türkiye liderleri ile bağlantıları olmuştur. İnsanımızın biraz daha sağduyuya ihtiyacı var.

• evet akıllı olmalıyız şu durumda akıllı davranlamıyız. adımlarımızı atarken emin şekilde doğru atmalıyız herşeyden önce onun bunun kuklası asla olmamalıyız.

• Bence korkarım halkı apoyu serbest bırakmaya alıştırıyolar inş olmaz böle bişe okadar asker şehit edenler ne güzel gönderiliyor

0|1
    0|0
  • Yeter artık okadar şehit boşunamı verdik çekilmesinler savaşırız . Kimbilir devlet onların çekilmesi için ne gibi tavizler verdi bu ülkeyi satıyorlar

1|0
    0|1
  • bence büyük bir taviz verildi

20-30 yıldır geri çekilmeyen örgüt ne olduda geri çekildi?Babalarının hayırına çekilmediler heralde?

Milli manfaatlerden taviz verildiyse bu iş olmaz

VUR DİYİN VURALIM ...

0|2
    0|1
    • Helal olsun tabiki babalarının hayrına çekilmediler.

• @soran - başbuğ ve diğerlerinin içeride olmasının tek sebebi siyaset orduya karışmasın diye bildiri yayımlamışlardı. sonra askerlik süreleri bitince saçma bir neden dolayı hapise atıldılar.

• Tam olarak o adamlarda suclarını bılmıyorlar tamam sen oyle dıyorsun ama boşa yatan adamlar ufak ufak cıkmaya başladılar bıle.

• Bunlar olacak zaten. Şartlar oluşturuldu. Halk bu kadar koyun olduktan sonra iç savaş da çıkmaz herşey tıkırında gider.

0|1
    0|0
    • Halk koyun degıl kendıne haksızlık etme yuzde 49. bılmem kaclık kesım koyun ben kendıme ytada sana koyun dedırtmem kardesım;) bızlere ve kendıne hasızlık etme kımse okumuyor bılıncsız ot gııb yasıyor mıllet onurunu gururunu mılletını vatanını dusunen kesım tmamaıyla cok azınlıkta oldu . Avrupaileşme cabası ıcerısındeyız amerıkanın kuklasıyız bu ıktıdar geldı gelelı

• Abdullah gül dünyada 40 tane müslüman ülkelerin içinde yaşıyan beyin takımından biri üye adam oraya . Yani şöyle söylıyım kurtlar vadisindeki ihtiyar heyetınde emir verıyor şu ölsün sunun ısını bıtırın bu böyle olsun bu boyle bıtsın yazılı bır kaynakta okumustum bulucam sana lınkını atıcam.

Abdullah gül etkılı bır ısım yanı akıllı ve tehlıkelı bır adam. Rolu cok buyuk.

• Ne kadar doğru onu bilemem. Fakat bu ülkede komutanların içeri neden atıldığı hakkında fikrin var mı?

• inşallah çekilirler ancak kaç tane şehit ettiler şimdi ise ellerini kollarını sallaya sallaya çıkıyorlar sizce bu adalet mi?

0|1
    0|0
    • Kesinlikle değil!

• Adelet tabıkı değil. Bir kere meclise terör yanlısı birini sokmakta adelet değil ama adamlar senın benım vergımle kışanaklar ahmet türk gibi şerefsizler ekmek yıyor milletvekili dokunulmazlığı var bizim BAYRAĞIMIZIN altında tartışıyorlar. buda hak değil yazık onca şehidimin kemıklerı sızlıyor.

• Barış için adım atılan her yola varım ben

0|0
    1|1
    • Her yola ? Güzelmiş

• ben savaşa seve seve giderim şehit olmaktan şeref duyarım bundan korkan ödlekler varsa onlara söyliyecdek sözüm uok

• BelkiBirGünÖzlersiN: 1 torba kömür vs gibi eşlara oyunu satanlara söyliycen akp oy verenlere yani türk kürt düşman edenlere

uzumakinaruto: biz asker olmakdan korkmuyoruz Biz ATAMIzın ugruna canımızı veririz Ama Boşbakanın kürt türk düşmanlıgı baslatması ve bunun içinde şehit edilcek masum asker arıyorlarsa biz şehit olmak istemeyen kork asker oluruz

• yalandır inanmayın yine bir itlik yaparlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...