Mesut Özil neden Alman marşını söylemiyor?

Dikkat ettim. Bir tek Mesut söylemedi. Neden? Almanya'da tepki yok mu? Bizde olsa, yerden yere vurulurdu o futbolcu.

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yaptığına katılmıyorum tercihini yapmış ve kimse başına silah dayayıp Alman milli takımını seçmesini istemdi sonuçta. Madem seçmiş ve ekmeklerini de yiyor madem söylemeli o halde, hatta sahip çıkmalı Alman kültürüne.
    Aksi halde bizdeki vatan hainleriyle aynı kefeye girer.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Almanlar bizim kadar takılmaz bu islere

0|0
    0|0
  • Helal be kiz almanya macini izliyo:) adam hicbir zaman zaten soylemedi soylemez de irkcilik yapan almanlar soyle diyo ama khedira da soylemiyo hani kufurleri bile turkce dikkat edersen ağzindan turkce laflar cikiyo ruhu turk kimliği alman

0|0
    0|0
  • Almanya'da bir Milletvekili daha geçtiğimiz haftalarda Mesut Özile direkt olarak tepki gösterdi sözleriyle Marşlarını okumadığı için.. Ayrıca kısa bir Not Marş bu şekilde başlıyor: Einigkeit und Recht und Freiheit
    für das deutsche Vaterland!
    Danach lasst uns alle streben
    brüderlich mit Herz und Hand!

0|0
    0|0
  • Adam Alman değil ki milli marşı söylesin. Adamın milli marşı İstiklal marşıdır.

Aynı durum Türk vatandaşlığı alıp Türk milli takımında oynayan yabancı futbolcular içinde geçerlidir. Tam hatırlamıyorum ama umarım Aurello falan söylememiştir.

0|0
    0|0
  • sevmiyorum o herifi

0|0
    0|0
  • Adam ne yapsa suç oluyo zaten

0|0
    0|0
  • Bizde de söylemeyen var

0|1
    0|0
  • Yarı türk belki ondandır

0|0
    0|0
  • alman degilde ondan bende avusturyada askeriyede söylemiyordum

0|0
    0|0
  • Saygı var onlarda saygı. Bir adam almanya da oynuyor diye o marşı söylemek zorunda değildir.

0|0
    0|0
    • Türk takımında mesela bir Kürt oyuncu siyasi sebepten marşımızı söylemese, saygı göstereceksen, katılıyorum.

• Kürtlük farklıdır. Aradaki ince çizgiyi kaçırıyorsun. Lazlar, boşnaklar, macırlar söylemese karışmam. Ama Kürtler genelleme yapmıyorum. Eğer o adam bölücülük yapıp özerklik isterse saygı göstermem. Çünki o benim ülkeme kendi ekmeğini yediği ülkeye saygı göstermiyor. Ancak Mesüt Özil bölücülük yapmıyor. İnce çizgi bu.

• Çünkü sadece kariyer için oynuyor. Milli duygularla değil.

0|0
    0|0
  • zaten vuruldu yerden yere :) söylemediği için

0|0
    0|0
  • bilmiyordur :D

0|0
    0|0
  • Belkide marşı bilmiyodur :P

0|0
    0|0
  • Bilmiyor olabilir :)

0|0
    0|0
  • Söylemesini çiçeğine koyum

0|0
    0|0
  • Söylemesine gerek yok ki. Adam Zonguldaklı :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sorun neden türkiyede oynamıyor? Madem orayı seçti türkiye vatandaşlığından çıksın gelmesin bir daha

0|0
    0|0
  • Söylemesin zaten. Alman mı da söyleyecek!

0|0
    0|0
  • Bu yeni bir sey degil, zamaninda cok tepki gösterilmisti 😄

0|0
    0|0
  • Alman olmadığı için olabilir mi

0|0
    0|0
  • Daha geçen kupa başlamadan politikacı bir kadın Mesut milli marşımızı söylemiyor diye saydırıyordu

0|0
    0|0
Yükleniyor...