Pazarcıların meyve ve sebzeleri seçtirmemesi!

Mayakovski
Hem taze olur, hem de alt tabaka nasiplensin düşüncesi ile pazarda yaptığımız alışveriş esnasında, köylü kurnazının " abi seçmece değil bunlar" demesiyle " tamam o zaman ver oradan 2 kilo domates, ama çürük olmasın" şeklinde bir uyarı neticesinde kördüğüm olarak verdiği poşeti yırtmak suretiyle tek tek inceleyerek yarıya yakını ezik veya çürük olan domatesleri tezgaha boşalttım, ardından göz teması kurarak " kardeşim biz parayı kolay kazanmıyoruz, seçtirmiyorsun eyvallah bari adam gibi malzeme ver. Bunları da al, yersin..." şeklinde bir kaç atışmanın ardından pazardan son alışverişimi de yapmış bulundum. Ulan biz diyoruz adamlar kazansın, AVM ler ve büyük süper marketler bunların ekmeğine kan doğruyor, bari biz destek olalım da ayakta kalsınlar diye bu itlerde bizi kazıklamaya çalışıyor.

Bu arada sanırım bu seçtirme mevzusu bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Marmaris'te kaldığım zamanlarda yaptığım alışverişte hep kendim seçerdim. Hatta pazarcılar poşeti uzatırlar ben doldururdum.

Peki, siz pazarda yaptığınız alışverişlerde kendiniz mi seçiyorsunuz yoksa pazarcının inisiyatifine mi bırakıyorsunuz?

Pazarcıların meyve ve sebzeleri seçtirmemesi!