İnsan hatasının farkında olduğu halde neden değiştiremez?

İnsan hatasının farkında olup neden değiştiremez ya da değiştirmez diyelim ? Yaptığım yanlışları tavırlarımı değiştirmek istiyorum ama yeterince güçlü istemediğim için değiştiremediğimi hissediyorum. Ama değiştirmek istiyorum. Böyle bir kararı nasıl uygulayabilirim ? Biliyorum karışık gibi biraz ama eminim çoğumuz yaşıyoruz böyle şeyleri.. Kendine söz geçirmek kısacası. Bunun tekniği nedir ? Belki aramızda bir psikolog çıkar ve açıklayabilir bize ?

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• kendine söz geçirebilmek zordur.bunu başarabilmek için kararlı olmak gerekiyor.başta kendine karşı dürüst ol ve tavırlarının sana verdiği çevrendekilere verdiği zararları düşün maddeler halinde.sonra değiştirirsen sana ve çevrendekilere sağlıyacağı yararları düşün ve kendine söz ver ve hep hatrında tut.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kendine güvenmelisin en başta.

0|0
    0|0
  • hala akıllanmıyordur ondandır bence iyi bir ders alması gerekebilir

0|0
    0|0
  • Ilk önce hatanın hata olduğunu kabul etmek gerekir sonra insan fikri doğrultusunda hareket etmesi daha kolay oluyor.

0|0
    0|0
  • ''değişmeyen teş şey değişimdir''

0|0
    0|0
  • sanırım gururundan...

0|0
    0|0
  • huy yüzünden tabi ne yapsa deişmez

0|0
    0|0
  • hata yapıyorsan ve bununda farkındaysan, bunu değiştirmek çokta zor değildir.

0|0
    0|0
  • İsterse değiştirir

0|0
    0|0
  • hatanın farkına varıp değiştirmek erdem sahibi insanların işidir. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insan hata yaptiginda; hep yapmistir, alismistir ve yeterince kotu sonucla karsilasmamistir cayma sebebi yoktur. yapiyordur ve yapmamayi bir sebebten oturu kabul etmiyordur cunku yanina ya zihinsel ya da maddesel bir kar kaliyordur kendince.belki sadece bilincaltinda. cevreye olan bir tavir mesela, yapinca insanlari kiriyorsaniz;bunun yalniz kalma cezasi olsa da ic dunyanizda bu iyi ve kotu sonuclari dengeleyen bir seyler mutlaka vardir ki vazgecmiyorsunuzdur. yani eski hallerimi gozeterek konusuyorum, eger herhangi tavrimin gerekliligi ya da aksi hakkinda bir kaniya vardi isem, sonuca baglamisimdir simdi. ya tamam ya devamdir..

1|0
    0|0
    • bunun icin icimizdeki dengenin yapılan seyin 'kötü' olduguna karar vermesini beklemekten baska care yok mu öyleyse .

bu arada yorumun icin tesekkürler.

• bak kotu oldugunu zaten bileceksin. ama devam edeceksin. caydirici etkenleri yani bu kotu davranisin sana bindirecegi, odetecegi seyleri gun isigina cikarman lazim., ve deger mi degmez mi ya da dogacak sonuclar seni nasil etkileyecek, sen bu etkilerden hoslanacak misin. onlari dusunmelisin. kisa vadede ve tek bir olay cercevesinde dusunmemeye calis. aliskanlik abardikca sana daha yuklu bedeller odeticek. ha tabi "ben buyum, islerine gelirse.." deme sansin hep var.hep olacak.ama degecek mi?

• belki de değiştiremiyooo

kişiliğin de var ondan:)

0|0
    0|0
  • neyı degıstırmek ıstemesıyle ılgılı bır durum.atıyorum bır ınsan sınırlıyse kendınıde boylekabul etmısse asla degısmez cunku kımse onu kabul etmesede o kendını oyle kabul etmıstır.ama atıyorum mesela sureklı yalan soyleyıp burnunu klozetten cıkaramayan bırıyse bunun farkındaysa ozaman degıstırmemek ahmaklıktır bıraz.

0|0
    0|0
  • Değişmek dediğin şey sandığından zahmetli çünkü.

0|0
    0|0
  • Hatalar tekrarlandığında tercih olur ve insan kişiliğini çok zor değiştirir.

0|0
    0|0
    • Mutlaka değiştirebilir sonucta degil mi eger mutsuzsa bundan..

Yükleniyor...