Başkasının resmini facebook'a koydum, günah işlediğim doğru mu?

Arkadaşlar ben bundan bir süre önce başkasının resmini kendim diye faceye koymuştum. sebebini bilmiyordum küçüktüm. hatta sevgilim olmuştu. beni başka biri olarak biliyordu. işte suan 18 yaşındayım o zamanlar 16 yaşlarındaydım. sonra bunu bir arkadaşıma anlattım günah yapmışsın falan dedi. gerçekten doğru mu ?

Güncellemeler:
işte başkasını kandırmak kul hakkına falan giriyor dedi? öylemi?
yok işte sevgilimi kandırmışım. o beni başkası olarak biliyormuş duygularıyla oynamışım vs.

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• sonuçta sen başka bir kızın fotoğrafını kullanmışsın ve fotoğrafını kullandığın kişi bunu bildiğinde hoşuna gitmeyecekse ya da canı sıkılacak birşeyse kul hakkına girmişsindir.

0|1
    0|0
    • tamamda bakın ben ozaman cocuktum yani cocktum derken o yaptığımın günah olup olmadgını nerden bilebilirdim? ve öğrendğim zaman resm göstermedm birdaha.

• tamam ben yaptığımın doğru birşey olduğunu söylemiyorum değil zaten. ama üzerinden baya zaman geçti şimdi gidip arkadaşıma anlatırsam saçma olmazmı

• saçma olsa da bir şekilde helalleşmen gerekiyor madem tanıyorsun...

Erkekler Ne Diyor 12

• Seni başka biri olarak bilen sevgilin nasıl oldu? O kısmı kaçırdım ben.

0|0
    0|0
    • işte benim diğe göstermiştim.

• Eee, sevgili olunca görmedi mi adam senin gerçek halini? Yoksa görmeden mi sevgili oldun?

• Hafız takma bu kadar be, seni böyle şeylerle suçlayanın, gözünde dildo kadar değerinin olmaması lazım...

0|0
    0|0
  • Tövbe et bir daha yapma böyle yaramazlıklar :)

0|0
    0|0
    • tamam ama yptım birkere günah ooldumu ?

• "günah yapmak"

0|0
    0|0
  • gerçek bir kişininse evet,ama şöle etrafta dolanan salak bi fotoğrafsa kim olduu belli olmayan ondan bişi olmaz

0|0
    0|0
  • günah olmaması için iyi bir sebeb söyle, ayrıca şuan vicdanın rahat mı. bide,

kul hakkı dediğin sadece ırza geçmek olmuyor, tekme tokat dövmeklede olmuyor. bakışlarınla bile kul hakkına girebilirsin.

0|0
    0|0
    • yahu bunda bukadar büyütülcek ne var kiiiiiiiiiii

• teşekkür ederim

• büyük veya küçük suç olduğunu biz bilemeyiz. ayrıca sonuçta adam öldürmedin- yetimin hakkınıda yemedin.. senin yaptığın bunlarla bir tutulamaz zaten. yaptığın da çok büyük bir günah değil yani

• kusura bakma ama. 18 yaşına gelmişsin ama hala 14 yaşında gibisin.

1|0
    0|0
  • İslam hukukuna göre cezan 40 sopadır.

0|0
    0|1
  • salla ya .. o da günah mı

1|0
    1|1
    • dimi bende öyle düşünüyorum saçma kuruntu

• günahını münahını bilmemde dürsütlüğünden şüphe edilir insan modunda olmuşsun ;)

0|0
    0|0
    • arkdşım yazdıklarımın bi kısmını değil hepsini oku. elbetteki pişman oldum ama hatamı telafi etmek içinde elmden geleni yptım

• yazdılarına göre yorum yaptım zaten merak etme :)

• tamam:)

• Bugün başkasının resmini koyan yarın şizofren olur demedi deme.

0|0
    0|0
    • ya o zaman çocukluktu ne bileyim ben şimdi olsa yapmam herhalde

• okdr ciddi değil dert etme sen

• O zaman sorun etme bi anlık bi hata pişmansın yinede arkadaşına söylemelisin.

• Resmi ne amaçla koyduğuna bağlı

0|0
    0|0
    • ya saçma sapan sitelere versn diye koymadım tabiki. oda öyle birşey yapmadı zaten. çocukluk işte . hatamı anladıgım zamanda birdaha öyle birşey yapmadım. cocuk beni sevmiş onu kandırmışım öyle dedi arkadaşım buda kul hakkına giriyormuş.

Kızlar Ne Diyor 12

• Bu kadar takma kafana ya dunyada neler donuyoor zaten pişmansın bırdaha da yapmazsın bır sorun olacağını sanmıyorum zaten yasında 16 imiş birşeycik olmaz diye dusunuyorum :)

0|0
    0|0
  • söylemedi deme ama..

yanaaacaaksııınnnnnnnnnnn...

:))))

bu da günahsa, eyvaahhhh... mahvoldum ben ziraa :)))

1|0
    1|1
    • hahaaha ay güldüm bacım:))

• İlla normal hayatta mı günah sayılır.İnternet ortamında da yüzümüzü görmesek de yaptığımız her şeyden sorumluyuz ve karşındaki insan ve onu kandırmışsın.Elbetteki kul hakkına girer bu durum.

0|0
    0|0
  • büyük ihtimal günahtır...çünkü başkasına ait bir eşya olarak düşünürsek sen onu çalmış oluyorsun bu da onun hakkına gasp etmiş olmakla eşdeğer bir şeydir..hangimiz yapmadı ki bu tür şeyleri...allaha karşı çok borcumuz var düşününce.

0|0
    0|0
  • başkasını eger cıddı anlamda o sekılde kandırdıysan gunahtır sonuçta karsındakıne yalan soyluyorsun gunah olmasa bıle vıcdanı boyutu buyuk olur bence

0|0
    0|0
  • resmini koyduğun kızın dekoltesi varsa günah.

0|1
    0|0
  • Yok canım ne alaka :S

0|0
    1|1
    • yok işte sevgilimi kandırmışım. o beni başkası olarak biliyormuş duygularıyla oynamışım vs.

• arkadasının bunları düşünmesi için müzik dinlemeyi bile günah sayması gerek

0|0
    0|0
  • Cehennemde irinli su içip, yanacaksın. :(.

0|0
    0|0
  • sen olmadığını anlayınca asıl adamı günaha sokacaksın

0|0
    0|0
    • oda ayrı bi dert te adamı boşver bn günaha girmşmiyim:D

• seni kızgın yağa atacaklar

• Hatasız kul olmaz hacu.

0|0
    0|0
  • seni başkasının yerine koyarak seven bir kalbi kandırdığın için cayır cayır yanacaksınn !

ahahahahahahahahaaaa :):)):))

0|1
    0|0
    • Fake gibi bişey olmuşsun diyelim :)

• ya konu o değil, sevgili olduğum adamı kandırmışım konu o

Yükleniyor...