Vücut geliştirme yapan biri için hangi dövüş sanatını önerirsiniz?

Hem fitness yapıp hemde birkac dövüş sanatı öğrenmek istiyorum... Yani anlayacağınız john klot van damne, scott atkins gibi hem kaslı hem atletik hemde vücudunu iyi kullanan biri olmak istiyorum... Bu dövüş sanatlarından hangisini önerirsiniz.. Hem kas gelişimi hemde bu sanatı yapcağımı düsünürsek;
-kickboks
-boks
-judo
-taekwando
-muay-Thai

Hangisi beni hem güclü bir dövüşcü ve atletik bir vücuda kavuşturur hangisi önerirsiniz?

Güncellemeler:
Genel kanıya göre muay-thai ve boks arasında kaldım.. ikisinide vücut gelistirme ile birlikte göturecem en faydalısı hangisi olur benim icin.

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• eğer ben vücut geliştirmecisi olsaydım. kesinlike muay thai derdim. bu stilin vuruşları sert olur. ve duruş şekilleride korkutmaya yeterlidir. muay thai çok bilinen birşey değil sanırım bizim buralarda. en çok önde giden taekwondo kickboks ama kimse muay'in değerini bilmiyor. bence arada kaynayıp giden ve hiç yüz çevrilmeyen çevrilse neler olabileceğini göreceğimiz bir spor dalıdır. ve muay thai'de defans çok fazladır. yani kendini fazla yormazsın. eller havada duracak şekilde kendini paso garda alacağın için. karşı taraf senin ne yapacağını bilemez. bir anda çeneye çıkartırsın şok olur kalır.

https://www.youtube.com/watch?v=Q2C8sr9iZbE

mesela tony jaa'nın filmlerini izleyebilirsin. genel olarak muay thai diz, dirsek fazla kullanır. yani zıplayarak kafaya dirsek vurursun. zıplayarak dizini kullanırsın. ya da direk olarak kendini savunursun. savunması çok yüksek dediğim gibi.

0|2
    0|0
    • bu kadar ya. Bizim millet sığır odaklanmış boks diye gidiyor avrupada yaygın tabi bu ülke hariç

Kızlar Ne Diyor 4

• Taekwando

0|1
    0|0
  • boks😍

0|1
    0|0
  • bunlardan kicboks olabilir ama genellikle fitness çok işe yarıyo vücut geliştirmede

0|1
    0|0
    • Fitness ile vücut geliştirme aynı şey ztn.. Body builder ise genelde fitnessı 5 yıldan daha fazla yapan kişiler için kullanılır.

• Kickboks bence

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Taekwondoyla başla ahbap benim de idolüm Van Damme, Bruce LEE, Chuck Norris, Mike Tyson, Donnie Yen... iyi bir dövüşçü olmak için önce tekmeleri geliştir dostum esnekliğe ne kadar erken başlarsan o kadar iyi daha sonra kartlaşırsın ilk bende Taekwondo-dan başladım daha sonra box, karate, kick box, muay thai düşünüyorum birde felsefesi olan sanatlara ilgim var Kung Fu gibi, şöyle huzurlu müzikler eşliğinde meditasyon yapmaları falan çok etkileyici :D Birde sanatın çok çok eskilere dayanması ayrıca bir bağlamıyor mu insanı? https://www.youtube.com/watch?v=UXmEYoeR_Kk Ama eğer daha yeni başlayacaksan çok yorulacaksın ona göre :D :D

0|1
    0|0
  • Dövüş sanatıyla uğraşan bir kişi zaten vücut geliştirmeyle uğraşır. Bu ikisi birbirinden bağımsız değildir.

0|1
    0|0
  • Bir boksörle kimse baş edemez boksa başla. Aksini iddia eden bilmiyordur. Emin ol. İstersen açıklarım.

0|1
    0|0
    • Başkan çogu tanıdıgım boksör hantal kalıyor.. Bence bir muay thaici boksör yumruğu atana kdr onu yere serebilir.

• Zaten boksla alırsın da bence sen boksa başla sonra karma dövüş sanatlarına geç. Hocana da seni ona göre eğitmesini söyle. Eğer boksta ileri seviyede olursan üstüne karma dövüş sanatlarına geçersen kimse duramaz karşında. Kimisi taekwandodan kimisi kickbokstan geçiyor karmaya. Ama senin temelinde boks olursa o kadar etkili yumruklarla yenilmez olursun.

• Ona göre eğittikten sonra salon değiştirmen gerekir ama hocaları farklı olur çünkü.

• Bütün vücudunu çalıştırmak istiyorsan kick boks öneririm.
    Not: Sakatlanıp bırakmış eski bir kick bokscuyum.

0|1
    0|0
  • boks

0|1
    0|0
  • Muay thai bence

0|1
    0|0
  • Kardeşim haftada 3 gün fitness'a gitsen 3 günde muay thai'ye gitsen ve 1 günde ara versen süper olurrrrrrrrrrrr

0|1
    0|0
  • Bence Boks Yapmalısın Ben Hem Fitnees Hem Body Building Hemde Kick Boks Yapıyordum Ama çok ağır Geliyordu Kick Boks Vucudum yapılı oldugundan kick boksta hantal oluyordu ama boksta gayet basarılı...

0|1
    0|0
    • Hocam bnmde vücut hantal ama ben bacaklarımıda kullanmak istiyorum bu yüzden muay thaiyi düsünüyorum sizce nasıl?

• Muay thai hareketleri seviyorumda sıkıntılı bir spor kırıklar cıkıklar felan :)

• Bacakları kullanacaksan bacak çalısmaan gerek sıfır açana kadar güzel vuruşlar beklemeee

• scot atkins kick boks hocası internette vuruş şekli gösterdigi videolar var

0|1
    0|0
  • Benden sana bir kardes tavsiyesi git boks yap

0|1
    0|0
    • Boks çok hantal bir spor değil mi hocam daha atik kickboks ya da muay thai gibi anında herifi alaşşaga edebilecegimiz stiller iyi değil mi? Bokscu bir yumruk atana kdr ztn muay thaici onu 3-4 hareketle halletmiş olur

• Yaw bro ben boks-kick boks-muay thai arasında kaldım.. Amacım yumruklarımla birlikte bacak darbeleride atabilmek istiyorum.. Sizce ilk olarak hangisi bende altyapıyı sağlam oluşturur. her sene birini yapıcam ama ayakda kullanılan bir dövüş stili tercihim olucak

• Kick boks yap. Yanında fitness gelir snra Muay tyah yaparsın diz dirsek ekliyeceksin okadar

• Hepsinin karışımı bir spor öneririm; levye.

0|1
    0|0
    • Ztn her sene farklı birini yapıcam ama hangisiyle başlayacağımı sordum bro.. Bu arada levye iyide elinde o olmayınca ne b*q yicez :D.. Buralar hep çakal çukal kaynıyor kendimizi korumamız lazım.

• Hiçbiri değil, yüz sadece

0|1
    0|0
    • Yüz derken.. Başkan atletik vücut istiyorum tamam ama bide dövüş stillerini öğrenmem lazım kendimi korumam için.

• tabi ki muay thai. Hadi başla

0|1
    0|0
  • Wushu

0|1
    0|0
    • Trabzonda maalesef o yok başkan sadece yukarda yazdıklarım var..

• Sana birşey söyleyeyim o sporları boşver. En iyisi sokakta öğrendiğin dövüştür

• Bugüne kdr hiç kavga etmedim bro. Kavgayı pek sevmem aama kendimi kotumayı öğrenmeliyim.

• boks kesinlikle

0|1
    0|0
  • Kesinlikle boks

0|1
    0|0
  • muay thaı kesssınlıkle

0|1
    0|0
    • Kardeşim haftada 3 gün fitness'a 3 günde muay thai ye gitsen ve bir günde ara versen
      Süperrrrrrrr olurrrrrrrrrrrr

• @subay1w emin ol kavgada bunu dusunmuyosun

• Sinirlenirsen evet

Yükleniyor...