Sizce Milli Takım'ın sahaya sürmesi gereken kadro nasıl olmalı?

Milli Takımın Hırvatistan karşısında ortaya koyduğu performans hepimizde hayal kırıklığı yarattı. Arda'dan Hakan'a Ozan'a bir çok isim eleştirilerin odağında oldu.

Peki sizin gönlünüzden geçen Milli Takım'da görmek istediğiniz ilk 11 hangi isimlerden oluşuyor?

Sizce Milli Takım'ın sahaya sürmesi gereken kadro nasıl olmalı ?

0|0
1|27

En İyi Kız Görüşü

• Tamamından emin değilim ama Mor ilk 11 de olmalı. Volkan şen de. Burak tan ziyade Cenk olmalı. Gerekince Arda yı almakta çekinmemeli Terim. Gereksi beklememeli. Çalhanoğlu ve Oğuzhan olmalı. Başka da aklıma gelmedi :)

0|0
    0|0
    • Kur işte bir 11 zaten 6 isim saydın zaten :D

• Bu sefer gülerken yüzümü ekşittin ya :/ :( :D
      Geçmiş olsun, çok üzüldüm. 15 yıldır oynuyorum sadece bir kere darbeye bağlı sakatlık yaşadım :/
      2 3 ay oynayamamıştım... Bir de o an ilk defa futbolda ağlamıştım ya :D :D

Fark ettiğim için buradan sormuyorum zaten nereli olduğunu. Ben hiç maç uğruna kendimi kısıtlamadım herhalde ya :S
      Belki 2002'de. Onun dışında pek hatırlamıyorum.

Canım milliyetçilik eyvallah hepimizde var da gerçekçi olmaz isen milliyetçiliğin seni ileri taşımaz. Milli formayı giyiyorsa, kaldı ki bu seneki forma milli mi o bile tartışma konusu, o arma için savaşmalı. Biri saçını tarar, diğeri parkta gezer..
      Ben senin gibi düşünmüyorum pek..

Benim şehrim de bir tane kız bizimle hakı sahada çok maç yaptı. Arkadaşımın kuzeniydi. Ama kız gerçekten iyiydi.

Abartma bence :D
      Oturup boş saha izlenirmiymiş :D :D :D

• Benim her ilkbahar da ayaklarım mosmor :) Erkek kardeşlerimle maç yaptığımdan :) O oo kötüymüş :) Nereliyim nereden fark ettin? :)

Ya haklısın ama ben Fransa'ya bizi götüren o golü unutmadım ve hazırlık maçları. Ya bilmiyorum bir yerde temsil ediyorlar ve istiyorlar. Sadece milli takıma inanmak istiyorum :) Kızlar böyle işte :)

İyi miyim kötü miyim orası bilinmez ama çok seviyorum ve boş sahayı izlemek konusunda sana yemin ederim hiç abartmıyorum. Ya çok seviyorum :)

En İyi Erkek Görüşü

• 4-2-3-1
    Volkan
    Caner Ahmet Balta Gökhan
    Topal Selçuk
    Oğuzhan Hakan Volkan
    Cenk

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 26

• Ya nasil sürerlerse sürsünler, kimi koyarlarsa koysunlar, TAKIM sahaya ciktigimi Futbolu korkmadan , cekinmeden, zevk alarak oynayacak..
    Aman ilk hatayi ben yapmayayim korkusu ile oynadiklari sürece basarai zor..
    ALMANLARDA bu utanma duygusu yok, ya kaybedersek korkusu yok, cikiyor sahaya futbolunu oynuyor..
    Bizdede elestiriler gercketen cok cok agir, futbolcu sahaya psikolojik olarak 1:0 yenik basliyor, kabiliyetlerinin altinda oynuyorlar, malesef.

0|0
    0|0
    • Valla Almanya'da oynuyorum ve acikcasi sistemlerini hic begenmiyorum. Bahsettigin sey hata yapmaktan korkma falan degil. Sistem. Yani bir calim fazla atsan laf yiyorsun..
      Bazen antrenmanda enlemesine mac yaptiriliyor, tek dokunus oynamak zorundasin... diger bir oyun 3 dokunus ama uzun top oynamak amac.

Begendigim soylenemez sistemlerini :/

• Bende almanyada yasiyorum, ben sistemden bahsetmiyorum. Almanyada seni elestiren genelde sisteme uymazsan, antrenörün olur, her antrenöründe sistemi ayni degil..
      Benim burda bahsettigim, almanyada medya, spor elestirmenleri ve taraftarlar Türkiyedeki kadar acimasiz degil, yani SACHLICH elestiri yapiyorlar.. ama Türkiyede öyle degil herkes Teknik Direktör, herkes UZMAN. Almanyada hangi spor programindan spor yayininda al geri al geri dur, bak burda ileri al geri al elestiri. Milli mac oynuyoruz, maci galip bitiriyoruz yine elestiri.
      Ya Türkiyede almanya gibi cekirdekten futbolcumu yetistiriliyor, zamaninda okul cantasini direk yapip ayakkabilarla futbol oynarken, Almanyada 6 yasinda cim, direkli sahalarda futbolcu yetisti.. Bizde Futbolculardan beklentileri cok yükseklere koyuyuruz, olmazsa, en agir elestirilere maruz kaliyorlar.. Sende futbol oynuyorum diyorsun, ayni baski, ayni elestirlere sende naruz kalsan, birde 75 Milyon elestirmenin gözü üzerinde olsa, bilidigin seyi unutursun.

• Volkan
    Gökhan
    Semih
    Hakan
    Caner
    Selçuk
    Topal
    Volkan
    Hakan
    Arda
    Burak duruma göre cenk emre mor ve oğuzhan oyuna girebilir. Gerçi bizim sorunumuz kadro ya da teknik heyet vs değil derin düşünürsen hayırlısı :)

0|0
    0|0
    • Ona itirazım zaten yok da o sistemden koyduğun oyuncular her türlü zaten çıkıyor. Bak Emre Mor, Volkan Şen, Oğuzhan vs... Taktiğe tam uymadılar ki. Taktiğe uysalar Arda gibi, Hakan gibi son maçta ruh adam misali gezinecekler.
      Yani bu şekilde kadronda itiray ettiğim yerleri de söylemiş oldum :D

• Maç sonu yaptığım yorum buraya sığmıyor.
      Kısaca anlattığım şuydu, Eyvallah Arda, Gökhan, Hakan, Caner vs isimleri olan oyuncular. Ama formsuzlar. Sahada yoklar. Bu sadece milli takım için değil, kulüplerinde de böyle.
      Buna karşın İsmail Caner'den ne kadar kötü olsa da bu sene şampiyon takımın sol bekiydi ve oynadı ! Keza OLcay da öyle. Volkan Şen bu performansı sonrası Avrupa'da üst düzey takımlara transfer olsa kimse şaşırmaz..
      Sen bu isimleri yedek bırakıp isim kadrosu kurarsan başarı anca hayal. Kaldı ki oynatıyor olsan bile Cenk gibi hırslı oyuncularını da öldürürsün bu sistemde.

Düşünsene adam tüm sene neredeyse yedekti Gomez'in arkasında ama ne zaman şans verilse hazırdı. Çünkü hak ettiğinde hakkının yenmeyeceğini biliyordu.

• Yani güzel anlatıyorsunda sorun oda değil bende uzun yazı yazmıştım şimdi tekrardan dönemiyorum sorun kafa yapısı aslında ligimizi kaliteli sanıp oyuncuların şişirilmesi vs vs sistem desen oda yok :)

• Arkadaşlar bilmiyorum siz bana katılıyormusunuz? Iyi, hoş, yetenekli oyuncularimiz var ama bir kac hafif pürüz, eksikliklerimiz var. Fatih terimi inanin anlamiyorum onun gibi ust duzey bir teknik adam nasil bu kadar hatalar yapabilir takima birkac cagirmasi gereken oyuncularin oldugunu düşünüyorum bizim takima abilik yapacak adam lazim birkactane ozaman daha da iyi bir takim olacagimizi düşünüyorum soyluyorum.. birkere mehmet topal stoper oyuncusu degil.. tamam serdar aziz sakat, yok.. semih kayada formunda degil okey, anladik.. herneyse.. Koy mehmet topali göbeğe sonra koy yanınada emre belözoglunu koy saga hakan calhanoglunu solada at ardayı ileriyede koy burak yilmazi bu iste yaa.. Hee stoperlere gelince hakan baltada neymis ya ne anliyor şu herif hakan baltadan, koy ersan gülümü,, yanınada koy İstanbul başakşehirli yalçını.. sağbek herzamanki gibi gokhan sol bek caner herzamanki gibi.. Kalecide volkan demirell..

0|0
    0|0
    • Isim yapmislar yeter bize, ne forma iytiyacimiz var ne baska bir seye. Hak mi?
      O da neymis? Adam yildiz, yildiz.

• Ben takima kotu falan demedim sen oyle algiladin herhalde ben sadece takima 1-2 tane tecrubeli oyuncu şart demek istedim

• Yahu abicim yaptığın kadro mafya. İsim dışında hiçbir şeyleri yok. Yaşları almış başını gidiyor. Pardon ama Emre Mor kadar etki edemez hiçbiri. Fenerbahçe'de küfre armayı öperek cevap veren milli takımda sahayı terk etmekte buluyorsa çözümü hiç gelmesin.
      Daha çok şey söylenir ya neyse.
      Ben bilmiyorum futbolu. Soru tartışma amaçlı sorulmadı.

• Babacan
    Caner
    Semih
    Hakan balta
    Gökhan gönül
    Mehmet topal
    Selçuk inan
    Emre mor
    Arda turan
    Cenk
    Burak yılmaz

Takım bu 4 -2-2-2 diziliş mehmet topal asıl bölgesinde oynamalı selcukla ikis defansif emre morla arda da kanatlarda burakda gizli forvet cenk santrofor bence bu

0|0
    0|0
    • Arda hariç kadroya itirazım yok.
      Çift forvet sevmiyorum. Burak ve Cenk'in de gizli forvet olabileceklerini hiç sanmıyorum. Ama dediğim gibi çok sevmiyor ve bilmiyorum çift forvet oyununu.

Teşekkür ederim

• Biz tek forvetle gol bulamayiz tek umut karambol

• oyuna hükmedersen bulursun. Forvetsiz bile bulursun.

• Kalede Volkan Babacan.
    Defans hattı Gökhan, Ahmet, Hakan, Caner.
    Orta Saha Emre (90 dakika şans verilmeli), Oğuzhan, Selçuk, Çalhanoğlunuda kanat olarak kullanabiliriz.
    Forvet arkası Yunus, Burak.

0|1
    0|0
    • 4-4-1-1 mi yoksa başka bir şey mi yapmaya çalıştın anlamadım :/

• Defasif değil. Savaşçı.
      Hatırlayalım Madrid'te Mou için benzer şeyler söylendiğinde Madrid tarihinde en çok gol atan takımı kurdum demişti. Defansif değil savaşan bir takım yaratıyor, 4-5-1.

Her neyse.. Valla Yunus'u hiç izlemedim. Dortmund'un istediğini de bilmiyordum :S

• Peki kardeşim.

• sahaya çıkmamaları en hayırlısı en azından 3-0 maç tescil edilir :d şaka maka iyi bir jenerasyon yakalanmadı aslında, şarkı türkü reklamla olmaz bu iş, insanlar havaya sokulmaya çalışıldı ama gerçeğin öyle olmadığı anlaşıldı...

0|0
    0|0
    • Ben katılmıyorum. Jenerasyon olarak gerçekten çok kaliteli isimler mevcut. Sadece.. Kalite tek başına iş yapmıyor.

• İşte en ağırı da bu biz taraftarlar oturduğumuz yerden hep aynı şeyi diliyoruz;
      ' gelecek için gerçekci bir yapılanma '

Gelen isimler bu parola ile geliyor, ama aldıkları oyuncular bile hep aynı...

Yok abim itiraz ettiğim şey jenerasyon yorumun yoksa aynı şeyleri söylüyoruz.

• anladım doğrudur

• Burak tek. arkada selçuk dmc değil amc olmalı.
    4-4-1-1 gibi dizilmeliyiz topal çalhanoğlu ortada olmalı topal daha bir dmc olmalı.

0|0
    0|0
    • Calhanoglu 11 baslamamali bence.
      Selcuk baslangic da AMC imis :S sonrada dmc olmus. Bence mc kalsin hep 😅

• Hikayesinde kendi isteği olduğu yazılıydı önlibero mevkisi için.
      Ben bu form ile Hakan'ın hakettiğini düşünmüyorum.

• Haklısın ama kadro zenginliği yok hakan mecbur oynamalı arda yedek kalmalı

• Babacan
    caner balta ilhan gönül
    mehmet topal selçuk
    arda hakan volkan
    burak

0|0
    0|0
    • İlhan kim

Bir de Arda ile Hakan olmamalı bence.

• ahmet yılmaz çalıkla karıştırdım kardeşim..
      iniesta yı kitleyemezsek, mahalle maçına döner..
      o yüzden topal ortada oynamalı..

• İniesta <3
      İdolüm be abi :D Kitlemeyek bence, en azından zevkli bir maç izleriz.

• Defans ağırlıklı olmalı atak sonrası hemen kapanabilmeli

Mesela adamlar 3-4 kişi atak yapıyor topu kaptırdıklarında anında kapanıyorlar

ama bizimkiler atak yapmaya çalışıyor sonra mallık yapıp kaptırıyor ve defansı kapatamıyorlar oyuncular bir birine çok uzak paslaşamıyorlar

Ne atağa nede defansa geçebiliyoruz buna bir önlem almaları lazım

0|0
    0|0
  • Kalede:
    1. Volkan
    Defansta:
    2. Gökhan
    3. Semih
    4. Hakan Balta
    5. İsmail
    Orta Saha:
    6. Mehmet Topal (ön libero )
    7. Selçuk İnan
    8. Oğuzhan (Serbest adam)
    9. Hakan Çalhanoğlu (sağda)
    10. Arda (solda)
    Forvet:
    11. Cenk Tosun

0|0
    0|0
    • Hakan Çalhanoğlu Arda
      Bu ikili bozuyor..

• Alper'i seviyorum ama Volkan'ı tercih ederim :)

• Hayırlı :)

• Babacan
    caner
    balta
    semih
    gönül
    Topal
    oğuzhan
    Arda
    Yunus
    Olcay
    burak-cenk

0|0
    0|0
  • Volkan
    Şener s. aziz h. balta caner
    volkan selçuk topal töre
    ? ?
    Forvet yok bana göre ama toreyi cagirmamak hangi akla hizmet ediyor anlamadm adam Joker oyuncu

0|0
    0|0
    • Tore 2 mac cezali.

Aziz niye cagirilmadi? :S

• Semih'e yuklemek yanlis Galatasaray'in durumunu. Kaldi ki sadece 21 macta oynayabildi bu sezon.
      Ama her seye ragmen Aziz alinabilirdi.

• Bari semih senturk, muhammet reis alsaydi ya

0|0
    0|0
    • Muhammed Demir mi

• Yok benim dedigim baska. Ptt 1 ligdeki muhammet reis var onun sayende super lig yuksektiyor ama nedense sonra sezona baska ptt 1 ligdeki takima oynamayi tercih ediyor. Onceden balikesporda oynamisti simdi kardemir karabukde oynuyor bakalim sonraki durak hangi takima gidecek.

• Burak
    Arda Hakan ç. Volkan şen
    M. topal Selçuk
    Caner Semih Ahmetç. Gökhan

(hakan yerine oğuzhanda olabilir)

0|0
    0|0
    • Ben de sistem farklı isimler aynı. Sadece Hakan ve Arda yok.
      Bekler de tartışılabilir.

• arda ile hakanın yerinde kim var *?

• Olcay Şahan
      Oğuzhan Özyakup

Bir de Emre'yi Forvet hattında kullanarak 4-6-0'ı tercih ederdim herhalde.

• Kıvrak
    Gönül Balta Çalık Erkin
    Mor Topal Çalhanoğlu İnan Turan
    Tosun

0|0
    0|0
    • Hemen hemen aynı kadro.

• Euro 2016'ya götürülern kadrodan seçtim, dışarıda kalanlardan da seçebiliyorsak, o zaman durum farklı.

• Ben götürülen kadrodan daha farklı bir tercih kullanırdım.
      Teşekkürler

• Volkan Babacan, GG, hakan balta, ahmet, caner, mehmet topal, oguzhan özyakup, arda, hakan calhanoglu, volkan sen, cenk tosun

0|0
    0|0
    • Bence Arda ve Hakan olmamalı.
      Teşekkürler görüş için

• olabilir.. dedigim gibi daha toy.. bir çok oyuncu var ki gençken yaptigi bir hata dan dolayi kariyerinde ileriye gidememis.. örnek verirdim ama aklimda yok :D

• Benim de bildigim oyuncu yok o yuzden sordum 😅

• V. Babacan
    Gokhan semih hakan b. Caner
    Selcuk ozan
    Emre mor oguzhan ozyakup volkan sen
    Cenk tosun

0|0
    0|0
  • kimi sürersen sür ıkı maç daha yapar döneriz

0|0
    0|0
    • ama forvete uzun boyu ve agresif futboluyla tayyibi koyabiliriz

• Orası belli olmaz. Ama en önemlisi kaybetse bile alkışı hak etmek..

• Onur Kalede.
    Gökhan Serdar Hakan Caner
    Arda Hakan Ozan Mehmet Volkan
    Burak
    Kesinlikle Bjkli hiç bir oyuncu ilk 11 de olmamalı. Yoksa 0 puan çeker döneriz.

0|0
    0|0
    • Neden BJK'li futbolcular olursa 0 çeker takım

• Hadi iyi günler.

• Babacan. Gönül. Topal. Balta. Caner. Volkan sen. Ozan. Selçuk. E. mor. Arda. Burak bence

0|0
    0|0
    • Aynı kadro neredeyse..

• maçın gidişatına göre hakan ç. alınabilir. burak-cenk değişikliği de aynı sekilde.

• Hayır milli takımın kadrosuyla aynı anlamında söyledim.
      Desteklediğim bir anlayış değil pek :/

• Milli takımdan bir halt olmaz

0|0
    0|0
  • Volkan
    Gökhan topal Ahmet çalık hakan balta
    E. mor Selçuk Nuri volkan şen
    Arda
    Burak

0|0
    0|0
    • Nuri ve Arda çok formsuz..
      Selçuk da..

Ayrıca niye topal stoperde be abi

• Bir maç kötü değil ki. Arda'yı ben şimdiye kadar hiç beğenmedim. Ha ama hakkını da yemem. Bazen çok yararlı bir isim de oluyor. Ama bu sene çok çok formsuzdu. İspanya'da yılın en kötü transferi seçildi.
      Gerçekten iyi değildi.

Diğer dediklerine katılıyorum. Ve Selçuktan yarar alınabilmesi için ve en önemlisi ortasahaya hükmedilebilmesi için Topal ın önliberoya çekilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sebepten Semih ya da Ahmet olmalı stoperde.

• Ersanı almalıydi fatih terim. Ersan Ahmet çalık ortada hakan balta solda. Caner de çok aksıyor + oyun stilini sevmiyorum canerin

• kadroyu bilmemde ozan olmasın yeter afk kalsın ya

0|0
    0|0
  • kalede volkan babacan defans hattında Gökhan- Mehmet-Hakan balta- Caner
    orta alanda Selçuk- oğuzhan önlerinde Volkan şen - Hakan-Arda ileride de Cenk

0|0
    0|0
    • Abi Topal'i stoper oynatma hastaligina mi yakalandiniz 😏

• Galatasaray kaç gol yedi bu sezon? Galatasaray'da neden oynayamadı bu sezon? Ahmet çalık oynaya oynaya tecrübe kazanacaksa bunun yeri elemeler değildir. Grup maçlarıdır.

• Sakatlığı yüzünden oynamadı.
      Yenen gol tek bir oyuncu üzerine yıkılamaz.

• doğu perinçek bilir.

0|0
    0|0
  • -----------------------EMRE MOR------------------------
    ------------EMRE MOR ------------EMRE MOR----
    -------------EMRE MOR------------EMRE MOR----
    -------------- --------------EMRE MOR------------------
    ---EMRE MOR--EMRE MOR---EM-------EM---
    ------------------------VOLKAN BABACAN----------

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...