Fransız Ingılız ve dıger devletlerın anayasalarını ınceleyenler?

sayın arkadsımlarım

Frazsız ıngılız ve dıger ulus devletlerın anayasalarında gecen maddelerı ıncelemıstım.. Ve kayda değer bılgılerı sızlerle paylaşıyorum. Bızlerı mıllıyetcı ırkçı gösteren herseyın en kotusune layıkmış gıbı gösteren medya ve dıger yayınlara bır cevabım olucak? Fransız anayasasının ılk uc maddesınde de ne hıkmet ulkemızın anayasasına o kadar benzıyorkı? Bızlerı elestırenler once kendılerıne bakmaları yerınde olur dıye düşünüyorum? Merak eden açıp okuyabılır sevgılı arakdslarım..!Ne kadar kendı ozlerıne uygun ve kısılıklerının arkasında duran bır anayasa olmuş! link

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• ingilizlerin yazılı bir anayası yoktur diye biliyorum. sırf fransızların değil avrupadaki bütün ulus devletlerin ilk 3 maddesi hemen hemen aynıdır. nedense bu 3 madde bizde sözde aydın, liberal kişilerce eleştirilmekte fakat bilmezler ki bu 3 ana madde o çok özendikleri her ileri ulus devletinin temel maddeleridir.

1|0
    0|0
    • evt haklısın.. o yüzden dünyada neslı tukenmıs gıbı gosterılen ulus devletlerının varlığı bır kez daha ıspatlanmıs oldu.. Bızım anayasamızın elınden ceksınler uzerlerını ozaman.. Kendılerıyle neden uğraşmıyorlar.. Ama ne yalan soylıyım .. Genede bızden ustunler.

Erkekler Ne Diyor 10

• İngilizlerin belirli bir yasası yok kraliçenin sözü geçiyor, bunlara ek olarak kanunlar var diye biliyordum. Yanlış mıyım? Bir de yanılmıyorsam lordlar kamarası var ve yetkileri oldukça geniş.

1|0
    0|0
    • evt attığım lınkıde ıncelemıssınızdır ıns:) ama yınede detay bılgı ıcın link

• güç şu an kimin elinde? sesimizi çıkaramıyoruz...

• bağımlı sıyaset buna derler.!

• kadının dibisin ! helal olsun

1|0
    0|0
  • insan ne olursa olsun önce insan olsun sonra karşıma çıksın diyorum :D

1|0
    0|0
  • Türkiye gariplikler ülkesidir, deyip kısa keseceğim.

1|0
    0|0
  • bilinenlerin birçoğunun yanlış olduğunu düşünüyorum inş. bir gün yurt dışını gezme imkanım olursa kıyas yapmak istiyorum hep merak etmişimdir

0|0
    0|0
  • Fransa nın anayasasında özgürlük eşitlik karşılıklı musammaa vurgulanır ama hiç biride uygulanmaz. Adamlar en nefret ettiğim avrupa ülkesi.

0|0
    0|0
    • sankı bızımkıne uygulanıyor.. adalet olmayan bır ulke arıyorsan ılk once sanırım bız gelıyorz.. Onlar gene bızden cok ılerde..

• Çok fazla ilerde olduklarını düşünmüyorum. En demokratik ülke İsviçredir bu arada. Fransayı almanya dışında tüm avrupa ülkeler dışlar bu arada politik açıdan.

• mutlaka ona laf yok! ısvecte zaten ekonomıde cok ıyıdır.. yasam standartlarıda..

• fransanın 3 temel ilkesi vardır özgürlük eşitli kardeşlik ne yazık ki hiç birine uyulmaz

0|0
    1|0
    • fransaya gıttın mı hıc?:)

• kaçımız kütüphanelerden kıtap alıyor araştırıyor ogrenıyor.. yaratıcı ve farklı dusunceler tezler buluyor.. Ozelıkle fen kısmında okuyanlar kac kışı bır ıcat buluyor.. tubıtak uyuyor yıllardır uzuluyorum.

• bu eğitim sistemi değişmez maalesef o konuda geleceğe umutla bakamıyorum

• kendi original resminizi koyduğunuz için ayrıca memnunum ancak nerden çıktı bu fransız anayasası merakı?

0|0
    0|0
    • teşekkürler.. sadece ulkemın gelecegını düşünen bırısıyım.. Vatandas olmamın gerektırdıgı bır sorumluluk dıyebılırz.

• haklısın. devlet = faşizm. yaşasın dünya cumhuriyeti.

0|0
    0|1
  • Önce iki kelimeyi bir araya getir sonra siyaset yap. Bu ne amk.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• kimse anayasalara uymuyor sanirim.

0|0
    0|0
  • incelemedim tek bildigim isvicre

0|0
    0|0
  • bence şu 'kültür yumağı' oyununu bırak da kendin ol biraz. bunları kendin için arastır.

0|0
    1|0
    • kimin için araştırıyo?

• iyi o zaman. sen halinden memnunsan benim için problem yok. iyi geceler.

• eh güzel arkadsım o zaman ne dıye yorum yaparsın.. mademki senın ıcın problem yok, o zaman neden aleve verıyorsun yok kultur yumağı gıbı bılıp bılmeden sallıyorsun? Benı hıc tanımadığın halde yok yapmacıklık dıyorsun:) bu yapmacılıksa eger .. artık başkalarına ne dersın bılmıyorum:) neyse ıyı geceler.

Yükleniyor...