Kime güveneceğiz artık bu devirde herkes herkese kazık atıyor bu adamları ne yapmalı şimdi?

gözlük camlarım 2 numara idi gözlükçüye gittim 2 numara gözlük camı aldım.hoya marka poşeti de duruyor ve 2 numara yazıyor..sonra gözlüğüm çizildi garantisini verdim değiştirdiler camını.sonra göz doktoruna gittim.göz doktoru gözlüğüme makinayla baktı ve camın 1.75 numara olduğunu söyledi ve ben miyopum.gözlükçü beni kandırmış cama 200 lira para vermiştim.kaliteli bişey olsun diye japon marka ve inceltmiş idi.büyük ihtimalle gözlüğüm çizildiğinde garanitisini verince 1.75 yaptılar yeni gözlük camını.doktor da sağ gözümün şimdi bozukluğunun arttığını 2.5 numara olduğunu solun ise 2 numara olduğunu söyledi çok canım sıkıldı gözümün bozulduğuna bir de tabi beni enayi yerine koymalarına .bu gözlükçüye ne yapayım ben şimdi?

Güncellemeler:
acaba bir hata yapılmış olabilir mi bilmeyerekten?onu göz önünde bulundurarak efendice konuşmaya gitmeli mi

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım 2 numara gözlük camı kullanıyorsan ve 1.75 takıyorsan bu senin göz dereceni yükseltmez ki ? nerde yola çıkarak böyle bir düz mantık kurdun bilmiyorum :)

1 sene içinde 0.50 derece arttı ise 2 numara kullan zaten aklı başında bir doktora düzenli gidiyor ve her sene 0.50 derece arttığını görüyorsa gözlük dereceni kesinlikle ve kesinlikle yükseltmez. 2 numarada kalırsın.

0|0
    0|0
    • pardon ya 1 sene gibi bir tabir kullandım ama :) kendimden yola çıktım benimde sürekli bir yükselme söz konusu idi ve emin ol o gözlükcü arkadaş kazıklamanın yanında sana bir iyilik yapmış. Bilare paranı iste kesinlikle ama... Senelerdir gözlük kullanan birisi olarak düşük derecede gözlük kullanırsan gözünü tembelliğe alıştırmamış olursun benden sana tavsiye.

• gözü yoran şeyler nelerdir

• klasik şeyler :) şuan baktığın ekran. Tv. Cep telefonu. kalabalık sokaklar, caddeler vs..

Erkekler Ne Diyor 7

• hata olma ihtimali yüksek, sonuçta ne karı olacak ki?

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun. gözlükçü bilerek ya da bilmeyerek zarar verecek bişey yapmış. efendice konuşmalısın.

0|0
    0|0
  • Allah belasini versin onun

Dava acabilirsin.

0|0
    0|0
  • Konuşmaya git, gözlükçünün tepkisine göre efendice mi olacak yoksa olmayacak mı karar ver ... Hoş bir durum, ne yapacakları belli olmuyor.

0|0
    0|0
  • Bence 3 5 kişi topla dersini ver onların :)) polise gitme

çünkü hiç uğraşamazlar kendi işini kendin görüceksin :D

0|0
    0|0
  • kazık atana sende kazık at kardeşim gitsin

0|0
    0|0
  • hakkını helal etme.tüketici haklarına git.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bilmeden hata yapilmis olabilir, hemen suclama derim. Git gozlukcune, durumu anlat. Yardimci olurlar sana. Hatalarini kabul ederler buyuk ihtimalle.

0|0
    0|0
  • olan olmuş yansan ne olacak gidip ağzını burnunu kıracan ama ...

sende daha dikkatlı ol sana ders olsun eş dostun yalışveriş yaptıkları yerlerden al

0|0
    0|0
Yükleniyor...