Evet, başkalarının yorumlarını merak ediyorum bu konuda..

Normalde bu konuda konuşmayı sevmem ama madem herkes dilediğini soruyo bende yorumları öğrenmek adına soriyim dedim.. Ev arkadaşlarımdan birisi koyu bir müslüman. Bu konu haricinde iyi anlaşıyoruz ama ateist olmam konusunda her zaman bir anlaşmazlık yaşıyoruz. Ben sana saygı duyuyosam sen de bana duymalısın desem de her bu konu açıldığında ne kadar kızdığını belli ediyor. Git Türkiye'de yaşama o zaman,burası müslüman ülke, korkun yokken bu kadar iyi olamazsın,demekki rol yapıyorsun vs vs..

-İlk sorum kırmak istemediğiniz ama böyle tepkiler veren birine nasıl yaklaşırdınız bu konuda?

-İkinci sorum insanların başkalarının düşüncelerine,inançlarına neden hiç saygısı yok?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle tepkiler veren arkadasın müslüman olduğuna emin mi? İnsanları dinleriyle yargılamamalı... Ben seni kazanmayı dinime kazandırmaya calısmak yerine neden seni kırayım kızdırayım soğutayım... Gerçek müslümanlık budur zorlamaz... Yeri geldiği zaman dininin gereklerini kendine verdiklerini anlatarak ama kırmadan...

Toplum olarak biz hala tartısmasını öğrenemedik... sadece bu konudaki düşünceler değil... Toplumda sabit bir fikir var ise o konuyla ilgili farklı yapanı yanlıs yapıyormus gibi görürler... O yüzden kafana takmamaya calıs... Seni üzüyor ise bu sekilde davranarak ev arkadasın yollarınızı ayırın ;)

İyi akşamlar :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Senin dinin ya da inancın bir başkasını ilgilendirmez atalarımız bile herkes kardeşçe dilediği dini aynı topraklarda yaşayabilir dediğine ve bunu bu şekilde uyguladığına göre sizlerde pekala aynı çatı altında eşit şartlarda rahatça yaşayabilirsiniz arkadaşın bence konuyu biraz fazla abartmış veya aşırı duygusal yaklaşıyor belki de seni seviyor ve kendince doğru yola çevirmeye çalışıyordur bu da bir ihtimal olabilir.

1|0
    0|0
  • Ya fazla durma bunun üzerinde haklısın abi sen kurban olurum seni yaratan allaha de geç gitsin. Yoksa ne onların sana bakışını ne de senin bu durumdan kurtulmana bir yol yok bu ülkede aslında hiç bir ülkede yok. Avrupada bile ateistlere pek iyi bakmaz katolikler.

1|0
    0|0
  • Benimde böyle arkadaşlarım var her gün görüşürüm fakat hiç bu konulardan konuşmuyoruz. Geçen gün odama giren arkadaşıma odaya girdiğinde selamün aleyküm diye selam vermesini söylemiştim bu da ben o arapların selamını vermem falan demişti fazla üstelemedim. hoşgörülü biriyimdir başkaların düşüncelerini, inançlarını değiştirmeye çalışmam. bu konuları konuşmamanızı öneririm.

0|0
    0|0
  • 1.mesafelei olur çok samimi olmazdım

2 yobaz müslümanlar böledir.Halbuki Kuran bunu emretmez.Dine bir kere davet et zorlama ısrar etme der.Saygıyı emreder.Hazreti mUHAMMET PUTPERESLERE SİZ MEKKEDEN GİDİN DEMEMİŞTİR.

1|0
    0|0
  • evet nerde hoşgörü hani islam dini hoşgörü diniydi ben aynı senin durumundayım kolaty kolay kimseyle konuşulmuyo bu durumlar

1|0
    0|0
  • klasik müslüman işte hoşgörüsü yok hepsi böyle

1|0
    0|1
  • Sebepler tek taraflı değildir sen onun değerlerine laf atmassan eminim oda sana laf sokma yarışına girmez.Unutma inananlar için inandıkları değer aile değerleri gibidir kimse ailesine laf atılmasını laf sokulmasını istemez. Saygı duyuyorum de geç oda saygı duyar...

0|0
    0|0
    • Saygı duyuyorum zaten.. Zaten konu açıldığında dinleyen taraf ben oluyorum,neyse diyip kapatan da.. Ama tamam sen haklısın deiştirdim fikrimi demediğim için aynısı oluyor her seferinde. Yoksa laf etmeyi geçtim,bu konudaki fikrimi çevremdeki çoğu insan bilmez bile.

• O zaman arkadaşın seni çok seviyordur ve insan uçurumun yanında dolaşan sevdiğini nasıl oradan uzaklaştırmak isterse senide oradan uzaklaştırma psikolojisinde olması muhtemel.Yani yapabileceğin fazla bir şey yok onuda anlamaya çalış...

Kızlar Ne Diyor 5

• Kırmak istemesem de kırarım.

Herkese saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • derim ki eğer yanında ateist, deist görmek istemiyorsan sen iran a defol git, burada isteyen istediğine inanır, sen kimi ne hakla kovarsın derim. öyle arkadaşta olmaz olsun.

0|0
    0|0
  • İslamda zorlama yoktur bunu arkadaşına anlatmalısın başkalarının seçimlerine saygı duymalı

0|1
    0|0
  • İnsan huzursuz olur böyle bir durumda

0|0
    0|0
  • Musluman ulke mi? fdjfjfkfjdjdjfkfkflfjfj

0|0
    0|0
Yükleniyor...