Fatih Terim'in futbol mantalitesi nedir?

Hakkaten bak, daha önce de dedim, tekrar diyorum, bu adamın futbol anlayışının modern futbolda hakkaten yeri yok. Futbolla pek alakası olmayan ablam bile 'Bizimkiler hiç hücuma kalkamıyor' diyorsa sorun bellidir.

Takımın kağıt üstünde kadrosuna baktığında en bol şey üretken orta saha oyuncuları.

Ama öyle bir kadro kuruyor, öyle bir tavırla sahaya sürüyor ki takımın bişey yapması mümkün değil.

Hadi Gökhan Töre cezalı ki gruptan olur da çıkarsak çok ararız, şu formsuz sezonunda bile ligin maç başına en çok gol-asist yapan ortasahalarındandı, niye kadroya hepten almıyorsun? Adını bile bilmediğimiz, turnuva boyu hiç şans vermeyeceğin adamlardan biri yerine Töre iki maç yedekte otursa kaybın ne olur?

Niye halen daha bu milli takım aheste, hiçbir hücum planı olmadan, hiçbir oyun kurma stratejisi olmadan, sırf ayağı iyi pas yapıyor diye aynı anda Arda, Oğuzhan, Selçuk, Hakan dörtlüsünün arasına Ozan şişkosu ile maça çıkıp hiçbir kanat organizasyonu olmadan, hiç rakip kanatları delemeden oynuyor?

Arda yerine bugün yemin ediyorum Olcay ile başlansa daha iyi olurdu. Her topu ezdi resmen, Hakan Çalhanoğlu'nun ne işi var kanatta?

Yavaş adamları kanat oynatan ülke mi kaldı? 1993 yılında mıyız lan?

Yalçın Ayhan niye yok? Hakan Balta gol yeme kıran Galatasaray'da ne oynadı da milli takımda oynuyor?

Bu kafayla hiçbişey olmaz bunlardan. Sorun oyuncularda falan değil, takımın bir oyun mantalitesi yok.

0|1
0|19

En İyi Erkek Görüşü

• Nerde kıraathane kaçkını, ne dediğini bilmez, ne yaptığını bilmez, kendini bilmez bir tip varsa ya ülkenin başında ya takımın başında zaten.

2|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 18

• Adamın tek bildiği gaza getirmek motive etmek diyorduk bu mac o da yoktu , ruhsuz takim izledik
    Hücum varyasyonu yok sanki 0-0 a çıkmış gibiydik

Töreyi çok ararız daha , kanatlara Volkan ve Töreyi koy bakalım rakip bekleri savunmaktan hücuma çıkabilecek miydi... Turnuvayı grup maçlarından ibaret görmüş olmalı ki 2 mac cezalı diye almadı

Ersan ve Yalçın varken formsuz Semihi alıp oynatmiyorsun bir de Topal i oraya çekip orta sahayı çakma izzet altınmeşeye emanet edersen sonuç kaçınılmaz olur

0|4
    0|0
  • Birileri yazmış mı diye özellikle baktım, soranı görünce hiç şaşırmadım. Tebrikler.
    Fatih Terimin futbol mantalitesini bir kenara koydum artık, şu soruya bir cevap arıyorum,
    Fatih Terimli milli takım, ne başarmıştır. Sadece bu kadar :D

4|3
    0|0
  • Her kafadan bir ses çıkıyor ya. Tamam bende begenmedim ama asla şu niye yok bu niye yok demedim. Türkiyede yüzlerce takım var. Yüzlerce oyuncu var. Hepsini tek tek niye almadı diye söyleyecekmiyiz. Yalcın ayan olsa ve yenilsek neden hakan balta gibi bir tecrübe degilce yalcın diyeceklerdi. Emre morla baslasan ve gol yesen direnc yok diyeceklerdi. Arda iyi oynamadı çıktı fakat arda bugün oyunda olmasaydı neden yoktu diyeceklerdi. Neden biliyormusun çünkü biz tek seferlik performansa bakıyoruz. Geçmişi unutuyoruz, gelecek geliyor yine gecmişi unutuyoruz. Bitiyor gecmişle avunuyoruz. Terim orda herseyi düşünüyor sizin yerinize merak etmeyin. Adamın kariyeri var, kariyerini yok etmek istemez ve hiç kimse de babasının oglu degil. Zaten bir say bakalım oyuncuları kimimiz var adam akıllı oynatacak? Oguzhan hayalet gibi, Ozan ayıcık gibi Arda kosamıyor, Hakan çal. ileri cıkmaya korkuyor... Eee kim kaldı bunları oynatmasa kim oynayacak? Baskasını alsa bunlar neden yok denecek. Artık elestirmeyin, alkıslayın.

0|1
    0|0
    • Yahu top oynamadık top, üç tane pas yapamıyor milli takım, bir zikim düşünmediği belli. Hakan Balta berbat bir sezon geçirdi, ne işi var bu turnuvada?

Bir kişi de bana Ersan-Yalçın stoper hattının Balta-Topal hattından daha başarılı olacağını söyleyemez.

Oğuzhan niye hayalet gibi? Çünkü Beşiktaş'da sürekli ileri geri al ver yapan Sosa ve Atiba ile oynuyordu. Burda kimse koşmuyor.

Kanatlara Arda ve Hakan gibi ağır adamları koyarsan tabii bir seveyim oynayamazlar. Hakan zaten öyle çok yaratıcı bir oyuncu değil, şutları ve duran top becerisi ile isim yaptı, Arda inanılmaz formsuz ama her maç ilk 11'de.

Eleştirmeyip alkışlayacakmışız, turnuvanın en iyi jenerasyonlarından birine üç tane pas yaptıramayıp bir tane bile hızlı hücum organizasyonu yaptıramasın, biz de alkışlayalım. Haziktir ordan.

• Arda oynamasın demiyoruz, KANAT OYNAMASIN! Topal oynamasın demiyoruz asıl mevkisinde oynasın! Artık hadi olum aslanlarım alırsınız bu maçı devri bitti. Devir taktik devri, geometrik taktik devri. Terimin yaptığı tek iş hadi olum hadi aslanım bunun içinde senede 4 M € kazanıyor

• İçerideki çatlaklar nasıl cıkıyor bir bir izleyin. Oyuncu mu suclu teknik direktör mü anlarsınız turnuva sonu.

• Fatih terim iyi bir ekiple iyi bir dönem geçirmiş bu şansa nail olmuş bir insan.. 3-5-2 taktiği tarih olunca Fatih Terim devride kapanmıştır..

1|0
    0|0
  • sana katılmıyorum.
    terim gittiği yere düzen getirir huzur getirir. önce tesisleri aile yuvasına çevirir.
    bugün oyuncular genç ve heyecanlı olunca birde maç eksikliği...
    maalesef sonuç normal.
    birde rakip çok iyi hazırlanmış bizi iyi çalışmışlar çözmüşler.
    bizimkiler tutuktu baskıyı kaldıramadı.
    terim suçlanamaz.
    ben maça burakla emre morla başlardım.
    topalı dmc oynatırdım o. tufan yerine. solda caneri oynatmazdım. ben birde kadroya sabriyi mutlaka alırdım. takımın tuncay gibi sabri gibi ateşleyici isimlere ihtiyacı var. tuncay bıraktı o zaman sabri gibi biri olmalı. zaten doğrudüzgün dr yok bizde sabri yedek bile olsa sorun etmez...

0|0
    0|0
  • Bı zıkten caktıgı yok kanks

0|2
    0|0
  • Ömer Toprak gibi Ada'mı küstürürsen. Mehmet Topal gibi ve Hakan balta gibi devşirme stoper kullanırsan. İleri kat edecek oyuncuları kadroya almaz isen Seninle aynı siklette ama bir gömlek üstün oturmuş ve tecrübeli Hırvatlarla 10 maç yap 1 ini alamazsın.

Bugün Arda, Selçuk, Cenk 11 oyuncusu gibi değildi.
    Emre Mor ikinci maçta mutlaka 11 de başlamalı.

Tabiki Hakkı'nı yemeyelim Cenk sağdan ya da soldan hatta ortadan beslenemedi ki napsın Ada'm...

İspanya'dan 1 puan almak şart ve bu oyunla imkansız ötesi

0|0
    0|0
  • Mahalle maçı gibi herkes gözüne kestirdiği birini alsın sonra hadi aslanlarım koçlarım hücum ana baba günü ipimde kuşağım şeyimde taşağım bir futbol sergiliyorlar ama yorumcular helal olsun fstih terime diyorlar böyle işin ya

0|0
    0|0
  • Haklısın şişirme egoist bir hoca başka birşey değil. Ancak bu kadar rezil olurduk.

0|2
    0|0
  • Orta sahada top kazanacak sert adamımız yok. Topa ön liberoda olsa farklı olur. Orta sahada top kazanamadığımız için bütün toplar ceza sahasına kadar geliyor ve topu orada kazanınca hücum için önümüzde 60 metre mesafe oluyor. Dediğin gibi delici hızlı kanat oyuncusu oynatmadığından o 60 metreyi geçip hücum yapmamız imkansız oluyor. Anında kaybediyoruz topu.

0|0
    0|0
    • Savunmanin onunde stoperden aldigi topu beke, bekten aldigi topu stopere veren Xelcuk ve hucum baslatirken hata yapmamak ocin toptan kacan dombili Izzet Altinmese var.

Onlarin onune Oguzhan'i koymus, ama Oguzhan ile al ver yapmaya calisan tek adam Arda, o da formsuzluktan mabadini kaldiramiyor.

Hakan Calhanoglu sirf frikikten gol atsin diye ilk 11, 19 yasindaki Emre Mor kadar top oynayamiyor.

Caner Arda'dan da yardim alamayinca sol kanadin otoban olmasini sagladi, Gokhan desen bir kere orta yapabildi.

Cenk'i de koymus bu ortasahanin onune, herif top gelecek diye heder oldu.

Sonradan Burak'i koyup savunmanin arkasina kacirmaya, hava topu atmaya calisti ama bu sefer de Hirvatistan geri yaslandigindan o da sokmedi adini duymadik

• Aslında topu daha önde kazanabilirsek işin rengi değişebilir. Selçuk Oğzuhan Arda'nın formu yükselebilir. İleride de Burak her ne kadar eskisi gibi olmasa da daha tehlikeli. Savunma arkasına iyi toplar atabilecek oyuncularımız var. O yüzden Mehmet Topal'ın ön liberoya geçmesi elzem. Ozan da çıkar öyle bir durumda 11 den. O zaman daha iyi oluruz.

• Sağ açıkta da Hakan yerine Emre Mor daha iyi olur. Hızlı driblingi olan oyuncu olmayınca basit kalıyoruz.

• Stoper kıtlığı var oraya ersan olabilirdi mesela en iyi forvette zaten yok ama şu Emre mor 11 olmalı Alper gibi Gökhan gibi topu ileri taşıyan oyuncuları almanak mantıksız Arda bu maç berbattı ama büyük oyuncu toparlayacaktır

0|0
    0|0
  • ne kadar yalakalık yaparsan o kadar ilk 11 e girme garantin vardır Fatih hocaya göre

0|1
    0|0
  • Olcay Şahan oynasa daha iyi olurdudan sonrasını okumadım

0|0
    0|0
    • Valla bak ciddiyim, en azından topsuz alanda koşu yapardı da önünde top mop kalırsa yan pasla forveti pozisyona sokardı.

Arda'nın şu maç oynadığından daha kötü oynadığını ben görmedim ama günündeyse çok daha iyi olduğu bir gerçek. Üstelik hakiki kanat oyuncusu.

• Türkiyenin kapasitesi bu görmediniz mi şansa Bala gittik zaten turnuvaya. Hazırlık maçlarını görmediniz mi Karadağa bile son Dakika gol attık. Bu takımın gücü bu kadar 11 kişi değil Olcay o bu hatta fatih terimde girsin 15 kişi oynayalım biz yine o takımı yenemezdik bu kadar basit.

• Kadro havuzu iyi, ama kadroyu kuranda iş yok.

• sikini daşşağını yıyım olm alllahına kurban olayım aslanırım anlayışı

0|1
    0|0
  • emre mor ne allasen ya

0|0
    0|0
  • Kardeş bizimkiler hep böyle. İlk maçi kaybeder sonra ne olurs olur gruptan cikariz

0|0
    0|0
  • Oğuzhan Cenk ve Arda çıkdıktan sonra takım olduk 3 ü de oynmaması gerekir. Boş oyuncular 3 ü de.

0|0
    0|0
    • Takım olduk ha? Ne oynadık lan onlar çıktıktan sonra? Oğuzhan çıktıktan sonra daha bile fazla atak yemeye başladık, iki yönlü ortasahanız Ozan Tufan'dan fazla atak kesti maçta.

• İyidde maç 90 dakika değil mi.

• @rftgyhjıkfgtyhukö Yav hadi oradan git şurdan.

• kalan atip tutarsiniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...