Yakınında bulunan herhangi bir yerden rastgele bir cümle yazar mısın?

Öncelikle güzel bir temenni ile başlayalım. Herkese keyifli haftasonları dilerim, güneşin tadını çıkartın. Benin gibi kışı sevenler de güneş ortadan kaybolana dek evde miskin miskin yatsın, akşama doğru da atsınlar kendilerini dışarıya.

Gelelim başlığa.

Yanınızda duran herhangi bir şeyin cümlesini paylaşın. Bir masa takvimi olur, o ay içinde doğum günü olan birinin adının yazılı olduğu şeyler vs.

Ben hemen yamacımda duran E. Michel Cioran'ın Çürümenin Kitabı adlı eserinden bir cümle paylaşayım: "Zamanın cümlesinde, insanlar virgüller gibi yer alırlar; sen ise, onu durdurmak için, nokta gibi hareketsizleştin". Ne de güzel söylemiş, henüz kitabın yarısında olmama rağmen gerçekten tavsiye ederim. Okuyun ve çürümeleri durdurmak, onlara karşı çıkmak ne demek bir nebze de olsa görün derim.

Şimdi sıra sizde, kitap olmak zorunda değil. Bir derginin kapağında yazan başlık olabilir, sitede gözünüze takılan bir cümle olabilir, işiniz gereği dosyaların arasından size el salladığını düşündüğünüz cümle olabilir. Alternatifler çok, yeter ki okuyun.

Ufak bir not: soruya hususi sorunlarımı yansıtmak istemedim. Bu nedenle engelli olan üyelerde cevap versin diye gizliyi açık bıraktım. Kapı açık, gelebilirsiniz.

Sevgiyle.

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

• ben direkt konuşmayı kopyalayayım. diyarbakır'lı, çocuk yaşta cinsel istasmarın dibini yaşayan, 1995 yılında terorist zannedilip öldürülen babasının bir mezarı bile olmayan kız arkadaşımın an itibariyle kurduğu cümleler:

'' doğu iller buralar gibi değil. her 3 evden birinde tecavüze uğrayan bir kız var. kerhane yok denecek kadar az, olanlarda fazla pahalı. millet zaten parasızım diye ağlıyor. ya akrabası, ya komşusu taciz ediyor kızları. tüm bunlara rağmen sikik namus kavramları had safhada. ''

6|0
    2|1
    • Cinsel azgınlıklarını bastırmak adına uçkurlarının devasını gencecik kızlarda bulmaya çalışıyorlar. Ne acı.

Arkadaşının acısını duyarken bile bu kadar etkileniyır iken, olayları 1. şahıs olarak yaşamanın verdiği acıyı kimse tahmin edemez. Üzüldüm meleğim. Lanet olsun böylelerine, ufacık kızların hayatlarını karartıyorlar. Tek bir kişinin değil, tüm toplumun sorunu bu. Çözülmesi gerektiği halde iyice batağın içine saplanıyor. Yargılar gereğinden fazla ama sonuç hep 0. Yazık...

• kız şuanda 28 yaşında, kimlikte 30. ölen kız kardeşinin kimliğini vermişler. :)

yaşı, yaşadıkları ve zaman aşımı nedeniyle bunları anlatırken gözle görebildiğim bir etki oluşuyor diyemem, ama içinde kopan fırtınaları da bilemem.

• Herkes biraz üzgün ama hiç kimse onlarla değil..

Erkekler Ne Diyor 15

• Ultrathin card reader.

3|1
    1|2
  • smoking causes fatal lung cancer

3|0
    1|1
  • fuck the world

3|1
    1|2
  • bücken: dön. (ich bückte mich, habe mich gebückt) Öne (doğru) eğilmek

1|0
    1|0
  • "Artık biz sarılsak bile üşürüz ki seninle.. "

Böyle bi' saçma cümle..

4|0
    1|2
  • Sigara içmek ağrılı ve yavaş bir ölüme neden olabilir.

3|1
    1|1
    • Buna rağmen yakınında bulundurabiliyorsun.

• Mentollü içerim ama sen benim söylediklerimden çok yaptığınla ilgilen. Bağımlılık derecesindesin ve ileride sıkıntısını ciddi boyutta çekersin.

• Is yerinde paket yanimda yazdim ilk gordugumu yanlis anlama ama mentol falan da hikaye , haklisin sigarayi birakmak gerek katiliyorum sana

• 26.04.2013

21:48 yazıyor..

1|0
    2|1
  • FFS. kontrolleri yapıldı :))

3|0
    1|1
  • 2.hafta/Week

3|0
    1|1
  • Bloğun var mı senin ?

3|1
    2|1
  • imkansız sadece sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir...

2|0
    1|1
  • ''Rahatlatıcı bir felsefe benimseyenlerden, İyilik'e inanan ve onu ilah mertebesine çıkaranlardan kendimizi sakınalım; kendi üzerlerine namusla eğilip kendi derinliklerini ya da bulaşıcı kokularını araştırmış olsalar, bunu başaramazlardı; ama nadiren de olsa kendi varlıklarının en derinlerine dalma teklifsizliği ya da belasını işlemiş olanlar, insan söz konusu olduğunda neyle yetinmek gerektiğini bilirler: Artık onu sevmezler, zira artık kendilerini sevmemektedirler, bir yandan da kendilerine öncekinden de fazla, sımsıkı tutunmuş kalmışlardır- cezaları da bu olacaktır...''

E. Michel Cioran- Tarih ve Ütopya

0|0
    0|0
  • öldür onu kemal abi

2|1
    1|2
  • Yakınında bulunan herhangi bir yerden rastgele bir cümle yazar mısın?

0|1
    1|0
  • New world order

3|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 10

• '5 yaşında evlatlık olarak verildim' ahsgajhs.

3|1
    1|2
  • benim masamda bir yazi asili... üstünde bugün yaziyor ve altinda tirtil resmi var üzgün suratli yanindada yarin yaziyor ve onun altinda güeln bir kelebek var altindada Hicbirzaman pes etme yarinin ne getirecegini asla bilemezsin yaziyor :)

3|0
    1|1
  • Ölümsizlük ruha ait olduğu halde,onun bedene de ait olduğunu sanmak,bedeni yokluğa mahkum eder.Çünkü anı yaşamayan beden anı öldüren bedendir.

3|1
    1|2
  • Aşkımla erir misin? - Algida cornetto ambalajı .

5|0
    1|1
  • Yarın gece görüşmek üzere Lady Robin.

3|0
    1|1
  • Dünyayı düzeltmenin yeri önce kendi yüreğimiz kafamız ellerimiz ve onlardan çıkan iştir.:)

3|1
    1|1
  • Sigara içenler genç yaşta ölür

3|0
    1|2
  • 30.04.2013

17.14 yazıyo

1|0
    1|1
  • çok bayıksın madam. sıkıldım senden

6|1
    1|1
  • "kisacik boyuyla uzun cizme giyen kucucuk bayanlar afedersinizde cizme size girmiş gibi gözüküyor" "bir dost" kitabindan

4|1
    0|1
Yükleniyor...