Kaslardaki hamlık ağrısı nasıl geçer?

Arkadaşlar dün spor salonunda ilk günümdü akşama kadar birşey yoktu ama sabah kalktığımdan beri kollarımın ağrısından ölüyorum açamıyorum kollarımı. Bu nasıl geçer Dolarex içtim ama faydası yok

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Kaslarının agrıması verimli bir spor yaptıgına işarettir. Ayrıca ilk gunün oldugundan alışkın olmadan fazla yuklendigin icin vücuda burundan yapılan solunum yetmiyo kaslardan da oksijensiz solunum yapıyo. Kas ağrısı o yüzdendir. Cok yüklenmemeye calış ve 4-5 gün ağrının geçmesi için ara ver 😊👍

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hamlık ağrısı değil o fazla zorladığında 1 senelik sporcu olsanda ağrı çekersin. Laktik asit birikiyor kas liflerinin arasında, kan dolaşımının hızlanmasıyla daha çabuk dağılır. Mesela duşta sıcak suyla ağrıyan yerlerini ovala, masaj yap.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kas aralarına laktik asit biriktiğinden ağrı yapıyor , kas gevşetici olabilir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Laltik asitten kaynaklanıyor bir kaç güne geçer antreman bittikten sonra soğutma egzersizi yap birşeyin kalmaz

0|1
    0|0
  • Ya ilk günden abanırsan böyle olur. Kolların ağrıyor diye evde yatma, git spora hafif ağırlıklarla çalış, yatarsan daha zor geçer onun haricinde ağrı kesici falan da alma.

0|1
    0|0
    • 1 gün durup 1 gün gidicem zaten 14 kg'ye ayarladı hoca ağırlığı :P ne bilim ben

• ilk günlerde çok ağrır hacı. zamanla alışınca ağrı kendiliğinden gider. hamlamışsın.

0|1
    0|0
  • kas gevşetici

0|1
    0|0
  • Bekle 3-4 güne eçer ya daha hızlıda geçebilir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...