Bir kaç gündür spor yapıyorum ama kaslarım ağrıdığı için bırakmak zorunda kaldım sizce devam etmeli miyim?

Evde kendi kendime mekik plank hareketi filan yapıyorum ilk gün hiç bir şey olmadı rahat 15 mekik çektim ama 2. gün kaslarım ağrımaya başladı 3. gün ise ağrı daha fazla arttı ve yapamaz oldum sizce ne yapmalıyım? Devam edeyim mi yoksa bırakmalı mıyım?

0|1
7|21

En İyi Erkek Görüşü

• bir anda yüklenirse olur. 3 periysa ayır. 5-5-5 yap.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Asıl şimdi devam etmen gerek. Kasların çalışmaya yeni başlamış.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ilk hafta dayanirsan devami gelir. Cok aciyosa krem surup ov biraz kolunu vs. Antrenmanlari aksatma sakin.

1|0
    0|0
  • zaten agrı olmassa sıkıntı oluyor ama bırakcak kadar agrıyorsa fazla yüklenmişsindir kendine kendine göre başlangıç seviyesi belirle 5-5-5 zorlanıyorsan 3-3-3-3-3 şeklinde başla tabi ilk önce esneme ve gevşeme hareketleri ve koşudan sonra başlarsan daha rahat olur

1|0
    0|0
    • Oruç olduğum için koşuyu yapamıyorum anca akşamları yapabilirim onda da yüzmeye gidiyorum

• Devam et bırakma kaslar yorulup bırakmasın kendisini

1|0
    0|0
  • Karın kasların zayıf olduğu için tüm yük kasiklarina binmiş, o yüzden hamlik olmuş. Karın kası çalışma şeklini değiştir.

1|0
    0|0
  • Hamlık ağrısıysa sıkıntı yok devam et derim ama hamlık ağrısı değilse bir doktora git derim.

1|0
    0|0
  • Aşırı yüklenme bence 👍👍

1|0
    0|0
  • Tabi et zaten ağrımasa bir faydası olduğunu gösterir 2 günde bir yap

1|0
    0|0
  • bir gün dinlen sonra çalış. en son fazla abarttığımda kolum felçli gibiydi açılmıyordu :D

1|0
    0|0
  • bir kac gun dinlen agrilar gecer sonra devam edersib

1|0
    0|0
  • Ne devam etmesi, 15 mekikle başlamış olmuyorsun ki zaten. Mekiğin 45 altı standardı yok. Ayrıca ağrı normal, kasların alışık olmadığı bir şey yapıyor, alışana kadar ağricak. Esnetme gerdirmeyi ihmal etmezsen ağrımazlar ayrıca.

0|0
    0|0
  • yapmadığından hamlık olmuştur bide hereketleri yaparken nefes alış verişe dikkat etmen gerekir vucutta laktik asit biriktiğinden kas ağrısı olur ona dikkat et 1 ay boyunca kendini zorlamadan yavaş yavaş yap hareketleri düzelir kas ağrısı olmaz

0|0
    0|0
  • Ağrı olması gerekiyor zaten yoksa kaslarda büyüme görülmez.
    Set halinde çalışsan daha rahat olur senin için 3x ya da 4x

0|0
    0|0
  • Bu yaştan sonra zor tabi

0|0
    0|0
  • Ust uste hergun aynı bölgeyi çalıştırma farklı bölgeleri calistir

0|0
    0|0
  • Sakin biraknayin

0|0
    0|0
  • Agri olmadan gelisim olmaz ki agri olmuyosa sikinti olur

0|0
    0|0
  • 1 gün ara ve sonra devam et. zaten ağrı olmadan olmazkı. Ağrı varsa gelısımde var bacım

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• bırakmayın, devam edin mutlaka. hareketleri de terlemeden yapmayın, önce biraz yürüyüş yapın ya da koşun. terlemeden yapmanızın da etkisi vardır..

1|0
    0|0
  • Hamlamissin toplum diliyle. Devam etmelisin ama birden kendine yuklenme

1|0
    0|0
  • Devam et ilk hafta ağrır ama sonra alışır yani geçer

1|0
    0|0
  • Devam et.

0|0
    0|0
  • Devam et ağrimasi doğal. Zamanla geçicek.

1|0
    0|0
  • Hamlanmışsın.
    Ben kalçamın üstüne oturamıyordum mecbur bıraktım 1 hafta haraket edemiyordum

0|0
    0|0
    • Plank hareketinden dolayı benim de bacaklarım ağrıyor ama bırakmayı düşünmüyorum eğer ağrılar artarsa mecbur bırakıcam :D

• Telefona göre derken?

• Fitness&vücut
      Squat
      En iyi vücut aksesuarları
      Telin androidse marketten indir bunları.
      Seviye verio sana o kadar yap gün geçtikçe artırıo program

Yükleniyor...