Babaanneme noluyor???

babam ben 7 yaşındayken intihar etti annemde çalışmıyor hem babasından hem babamdan maaş alıyor bende babamdan maaş alıyorum. Beni babaannem dedem büyüttü diyebilirim. Simdi soruma gelince. Babaannemle annem tam gelin kaynanaydı baya kötü araları. Babam öldükten sonra dahada arttı bu. Annemin elinde bazı evraklar vardı. Babamdan mal kalsaydı eğer %70 annem %30 ben hak alacaktık. Mal kalmasada söyle bir durum var babaannem vefat edince 3 ev halamla benim aramda kalacakti fakat babaannem annemin hak almasını istemediğini söyledi ve satış yoluyla şu an oturduğumuz evi halamın üstüne yaptı. Satış sadece kağıt üzerinde para alışı yok. Zamanı gelince halan sana verecek dedi. babaannem artık evde ne benim ne senin hakkın var ev halanın evlensen dahi evi üstüne alma diyor. Gözüm malda değil inanın birinin çalışıp emek verip aldığı evi bana vermesini isteyemem hem yaşarken bu miras konusunun açılmasıda bana ayıp geliyor. Ama biz ne zaman babaannemle buluşsak evde artık hakkımız yok gibi şeyler söylemeye devam ediyor konuyu kendi acıyor.Bağıra bağıra hararetli şekilde anlatıyor bu ev meselesini üstelik anlam veremiyorum. benim nasıl hakkım yoksa çalışmadığım şeyde bir başkasınında olamaz diye düşünüyorum ama gidipte bunu söyleyecek değilim. Halam doğurduktan sonra babaannem kuzenimede bakmaya başladı. Bana sürekli param yok para yetişmiyor bilmem ne diye yakınıyor para istediğimden değil çok şükür ihtiyacım yok zaten ama beraberken sürekli pahalı giysiler vs alıyor kuzenime gerçekten pahalı şeyler abartmıyorum. Ne ev ne para istemedim. Harçlık bile isteyebilen biri değilim. Hiç bir zaman olumsuz ters biseyde söylemedim bir hareketimde olmadı. Üzerimdeki emeği çok büyük asla üzmek istemem tamam haklısın diyorum her seferimde.bi ev için kendi kendini üzüyor anlamadığım neden sürekli malın mülkün paranin konusunu açıp kendi kendini huzursuz ediyor?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü halaların kendilerini uyanık sanıyor :D halaların dolduruyordur onu..sana tavsiyem hakkını bırakma onlarda..hakkını al sokağa at..tuvalet yaptır millet içine s.çsın ama sen bırakma onlarda..benden söylemesi..yarın birgün sen düşersin sana gülerler..ayrıca..kağıt üzerinde ev satış tarihi eğer 2000 yılı sonrasıysa babanenin elinde parayı aldığına dair makbuz olması lazım makbuz yoksa mahkeme satış saymaz babanen aklınca sizi kandırıyor...babanen evin %20sinden fazlasını veremez...mirasın %80 i eşit dağılmalıdır..

0|0
    0|0
    • bikaç sene önce oldu olay ama hala mevzusu geçiyor. Halam bitane ama ben bunu ona yakıştıramam ki... Maddi durumları iyiydi bir süre öncesine kadar ama ticaret iste. 2senedir üni için hazırlanıyorum dershane paramı falanda o karşılıyor. tapu onun üstüne eminim bir yerde tapu değişikliğinden sonra fatura öderken bir seferliğine onun gitmesi gerekmisti. Su an bisey yapamam sanıyorum ama zamanı geldiğinde yani okuyup meslek sahibi olduğumda istemeyi planlıyordum zaten. Aradan zaman geçse ya da babaannem vefat ettikten sonra yine hukuki yollardan çözülebilir mi?

• çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz :)

• rica rica..

Erkekler Ne Diyor 1

• ama uzatmıssın kısaca soruyu özetle be kardesim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanlar yaşlandıkça çocuklaşırlar. Üzme kendini de onu da. Yaptığı şeyler çok ayıp, o ayrı mesele. Ama çocuğa da bir yere kadar kızılabiliyor değil mi?

0|0
    0|0
    • yaşlılık çocukluk ilişkisine katılıyorum... Eskisi gibi konuşamıyoruz artık sürekli mal, mülk...

Yükleniyor...