Öldükten sonra organlarınızı bağışlar mısınız?

Öldükten Sonra Organlarınızı Bağışlar mısınız ? ve neden ?

Güncellemeler:
Peki bağışlayanlara sorum 50 yıl sigara içen birine bağışlamak ister misiniz ya da uyuşturucu kullanan birine ?
herkese benden +1
HELAL OLSN bağışlayanlara ;)

0|0
70|53

En İyi Kız Görüşü

• Bagislarim, kayitli bagisciyim zaten... Uyusturucu kullanicisi ya da sigara icen meselesine gelince, doktorlar genelde zaten organ/doku bekleyenler arasindan bagimliliklari olanlari arka siralara atiyorlar, bazen hic sira gelmiyor onlara. Bagislanan organ ve dokularin bir hediye oldugunun farkindalar, o yuzden onlara en iyi sekilde bakacak, en cok ihtiyaci olan insanlara vermeye calisiyorlar.

Ha onun disinda, diyelim bir bagimliya verildi organim. Verilirse verilsin, zaten olmusum, ihtiyacim yok onlara artik=).

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 69

• Kesinlikle ! Öldükten sonra torağın altında çürüyüp gidiyor kime ne faydası var.Hiç değilse başka insanlar hayat buluyor seviniyor belki şahıs ölmüş oluyor ama başka bir insan yeniden hayata adım atıyor .Eminim bunun sevabı da vardır ve öldükten sonrada yazılacak bir sevap ben kesinlikle bağışlamayı düşünüyorum !

0|2
    0|0
  • bağışlarım

.

0|1
    0|0
  • 2 yıl önce bağışladım organlarımı o günkü mutluluğumu anlatamam çok huzur doluydum :)

0|1
    0|0
  • Öldükten sonra elim varmaz :)) ama 18 yaşıma girdiğimin ilk haftası bağışladım zaten ..

4|2
    1|0
    • Bir kere daha takdir ettim harikasın.

• Şu verdiğim cevabı bile beğenmeyen eksileyen o zavallı zihniyete acıyorum harbiden ...

• İsteyip istememe gibi bir karar verebilecek durumda olmuyorsun o an , beyin ölümü gerçekleştiği an kime ne uygunsa o organ alınıyor..

• coktan bagisladim . Eger saglikli , kullanilir durumdaysa ve birine hayat verecekse zaten olmus oldugum icin pek ihtiyacim olmayacak . Birine hayati bagislamak kadar guzel ne olabilir

1|2
    1|0
  • Evet bağışlarım .Dayımdan duymuştum 18 yaşındayken organlarını bağışlamış. Bende bağışlayacağım. Çürüyüp gideceğine 1 yıl bile olsa birine umut olsun.

0|2
    0|0
  • tabiki evet kim olursa olsun benden sonra birilerinin benim sayemde hayat bulması beni mutlu eder mezarımda organları çürüyecegine birilerine mutluluk kaynagı olsun. hastane köşelerinde oglunun- kızının ölümünü bekleyen anne- babaların yerine koyuyorum da kendimi çok yazık..

1|1
    0|0
  • Aslinda ben bagislamaktan yanayim yani toprak altinda yilan ciyan yiyecegine bir hayat kurtarmak daha iyi ama. Duran ölü bir kalp ne ise yarar kiden yola cikarsak sanirim organ kalp durmadan aliniyor. Yani belki yasama sanki da olabilir o an ? :( bilmyrm kararsizim

0|1
    0|0
  • Kısmet olursa kesinlikle evet.

Toprağın altında heba olacağına bir insana hayat versinler hasta insanların aile ve yakınların yüzlürine gülücük olsunlar... Kısmet işte. :)

0|1
    0|0
  • bağışlamayı düşüyorum toprak olup gidicek birilerinin umudu olması daha iyi hem öldükten sonrada birilerini mutlu edebiliceksem şimdiden ne mutlu bana :)

0|2
    0|0
  • ölmeden önce olabilir :D ama öldükten sonra zor biraz

0|2
    0|0
  • Evet.

0|2
    0|0
  • Yapamazdım herhalde ya da kendim bağışlasam bile eşimin falan kesinlikle bağışlamazdım bir hayat kurtulcak ama onun sahip olduklarını bir başkasında düşünmek bana acı verebilir.

0|1
    0|1
  • Valla ben bağışlamak istiyorum fazlasıyla.Sonra düşününce için bomboş kalcak mezara oyle organsız gireceksin falan çok değişşik geliyor.Ama yine de istiyorum bağışlamak :D

0|1
    0|0
  • Evet isterim. Organlarimin baska birinde hayat bulmasi fikri guzel, ayrica bedenen olmus olacagim benim olumum baska birinin hayatini kurtarabilir bunu neden istemeyeyim.e

0|2
    0|0
  • hayır korkarım

0|1
    0|0
  • bağışlarım ne kadar büyük bir mutluluktur benim olan birşeyle başkasının hayatını kurtarmak .

0|1
    0|0
  • bağışlarım ..

0|1
    0|0
  • öldükten sonra ne işime yarayacak, çürüyüp gidecek. bir aile üzülmesin, küçük bir çocuk yaşasın ne mutlu.

0|1
    0|0
  • bağışladım bile. herkes bağışlamalı. neden mi? en kötü insanlık namına..

2|2
    1|0
  • Düşünmüyorum

0|0
    2|2
  • Hayır bağışlamam :D

0|0
    2|2
  • İç organlarımı bağışlarım..zaten çürücekler en azından biri için işe yarar ama göz gibi görünen organlarımı bağışlamam..mezarımda bile olsa düzgùn gözükmek isterim

0|1
    0|0
  • evet bağışlarım

0|1
    0|0
  • öldükten snra bedenime şöyle bir uğrar bağışlarım.

öldükten sonra değil ölmeden önce bağışlanır. iflas eden organı kim ne yapsın.

aynştayn mode on

0|1
    0|0
  • sadece sevdiklerime yaşarken bile herşeyimi bağışlayabilirim...ama tanımadığım insanlar için bilmiyorum...

0|0
    0|1
  • Bağışlarım ben öldükten sonra başkaları yaşasın

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bağışlarım. Belki küçük bir çocuğun hayatını kurtarabilirsin bunuda düşünmek gerek. :)

0|1
    0|0
  • ben bağışlarım

0|1
    0|0
  • ehliyetimi alırken sormuşlardı,formu doldurdum,isterim tabiki,birinin acısı dinecekse işe yarayacaksa neden olmasın...

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    39

Erkekler Ne Diyor 53

• Bağışlarım tabiki.İnasanlara faydalı olmak iyidir.

0|1
    0|0
  • Hayır bağışlamam benle gelen benle gider, belki sevmediğim birine sevmeyeceğim birine verecekler yok yok hiç gerek yok.Yeterince şey bağışladım şu dünyaya zaten, hem bu dünyada yaşamak eziyet be boş ver o da ölsün zaten iyi yaşıyorsa bir bokluğu vardır gebersin

0|1
    0|0
  • bağışlamadım. yazık lan adama. bide öldükten sonra beddua yemeyelim :)

1|1
    1|0
  • Kesinlikle bağışlarım,öldükten sonra ne işime yarıyacaklar,çürüyüp gideceğine başkasına hayat versin..

0|2
    0|0
  • sanki ölümsüzlük iksiri içmişler. hey yarabbim. la eninde sonunda her canlı ölecek. nedir bu kasıntı. bağışlasan sanki ölümsüz mü olacaklar. Allah bilmiyor mu yarattığını yaşatmasını? insanları hatalı mı yaratıyor yoksa? vallahi bir acayipsiniz. içinize şeytanla karışık cin kaçmış sizin...

0|1
    0|0
  • Ben öldükten sonra bütün organlarımı bağışlayacağım öldükten sonra bedenimle ne işim olabilir ki. Neden sorusuna gelince, hepimiz şuan yaşıyoruz ve kim ölmek ister ? İşte bu yüzden yaşamak isteyen hayatta kalmak isteyen karşlerimiz, büyüklerimiz için eğer bir iyiliğimiz olabilecekse ne mutlu bize.

0|1
    0|0
  • bağışlarım ihtiyacı olan bir insanın yeniden hayata tutmasını en azından çürüyeceğine başka bir insanda hayat bulması için

0|1
    0|0
  • kadavra olarak vermeyi düşünüyorum şimdilik bir tarafım yiyor ama ileride bilmiyor yer ise hala kadavra olarak bağışlayacağım.

0|1
    0|0
  • Zaman neyi gösterir bilemem ama dinen bir sakıncası olmadıktan sonra başkalarının benim sayemde, benim organlarımla yaşama fırsatını onlardan niye esirgeyeyim ki? Önemli olan hayattan ayrılırken başkalarında hayat bırakmak.

0|1
    1|0
  • bagislardim elbette toprak olup curuyecegine birilerine umut olmayi tercih ederim.

sigara veya uyusturucu kullanmasinin bir onemi yok herkes ikinci bir sansi hak ediyor umarim yeni organlarina iyi bakar

0|1
    0|0
  • bu soruyu okuyana kadar hayır diyenlerdendim,ama sorduğun soru çok düşündürücü gerçekten,benden sonra başkalar yaşasın diye tüm iç organlarımı bağışlamayı düşünüyorum inşallah.

0|1
    0|0
  • asla yaptıklarının bedeli ödesin hiçte tertemiz ciğerlerimi kalbimi ona vermem :)

0|1
    0|0
    • enterasan :))

• böbrek, halt yemekten dolayı ihtiyaç duyulmayan bir organdır. bir daha düşün abicim :)

• demek vucutta iflas edentek yer böbrek ha yani mide ciğer kalp boş

• Bağışlarım tabi.Dirim bir işe yaramıyo bari cesedim bir işe yarasın.

0|1
    0|0
  • uyuşturucu ya da sigara kullanıyor olması bir ifade etmez her cesitten insana bağışlanabilir,sağlık konusunda insan kategorilerinin bir önemi yoktur bence.bende bağışlanması taraftarındayım hatta ilk adım kızılaya kan bağışlamak olabilir.

0|1
    0|0
  • Bağışlarım nedenin sorarsan bir işime yaramıycak bari başkasının hayatı kurtulsun böylece son hayrımı işlemiş oluum

0|1
    0|0
  • Ehliyetlerde bu seçenek var. Ben bağışlamadım.

0|1
    0|0
  • kesinlikle bu vasiyetim olcak heralde

0|1
    0|0
  • bagislarim bana kalirsa sonucta hayat kurtulacak oyle.. ihtiyac sahibine ama

0|1
    0|0
  • Değerini bileceğini nereden bileceğim kime gideceğini nereden bileceğim ya allahın pis mayasına ya teröriste ya kaçakçıya verirlerse hadi dedim ki allah bilsin öbür tarafta hesaplışırız ne olucak.

0|1
    0|0
  • hayrılısıyla bağışlayalım

0|1
    0|0
  • Ehliyette yazıyor tamamı diyeee ehehehuehheu günah munah var etmez büyük sevap

0|1
    0|0
  • bağışlarım.

0|1
    0|0
  • Ben Bağışlarım Çünkü ölü bir bedendeki organlar çürüyeceğine başkasının hayatını kurtarsın daha iyi.

0|1
    0|0
  • bağışlamak isterdim. ama şeker hastası olduğumdan organlarım kabul edilmiyor.

0|1
    0|0
  • evet bağışlarım başkaları yaşasın bari

0|1
    0|0
  • öyle her ölümde organ bağışı yapılamadığını biliyorum :)

0|1
    0|0
  • öldükten sonra bağışlama imkanım olmaz ama ölmeden önce bağışlayabilirim...

0|1
    0|0
  • Elbette başkaları kurtulsun bağışlarım

0|1
    0|0
  • bana bu organlardan hayır gelmedi başkasının kaderiylede oynamam bundan ötürü bağışlamam

0|1
    0|0
  • efet bagıslayacagım barı oldukten sonra ıse yarasın

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    23
Yükleniyor...