Turnuva ya katılmalımıyım (muay thai)?

2 aydır bu sporu yapıyorum. Ve geçen gün şehir turnuvası yapıldı 2 yıllık 3 sporcuyu yenerek şehir şampiyonu oldum. Hocam seni ringi gör diye maça çıkarttım ama çok iyi dövüştün helal olsun falan dedi. Şimdi ilerde başka bir ilde turnuva var. Tabi oraya bir çok ilden çok iyi sporcular gelecek. Hatta belkide kendi şehirlerinin şampiyonları. Daha bir şey belli değil ama bu turnuvaya gitmelimiyim sizce daha 2 aylık bir sporcu olarak.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• git tabiki. 8 sene muay thai yaptım. 3 kez milli takıma girdim. bende senin gibi 3 aylıkken Ankara şampiyonu oldum, o sene türkiyede şampiyonasında derece yapamasamda o tecrübe bana seneye şampiyon olmayı nasip etti. bireysel sporlarda idmanın, kondisyonun yanında müsabaka tecrübeside çok önemlidir.

0|1
    0|0
    • Çok sağol. Birde bir sorum var. Maçlarda son raunt da nefes sıkıntısı çekiyorum nefesim tıkanıyor yani bunun için ne tarz bir antreman yapmamı önerirsin

• bu arada 2 aylık sporcunun 3. round a kadar dayanması gayet güzel. bizde normal idman ve müsabaka hazırlık idmanları vardır. ikisinin işleyişi faklıdır. ve müsabaka hazırlık idmanları müsabaka tarihinden yaklaşık ay önce başlar. yani 9 dakikanın ardında aslında aylar süren bir emek vardır. sen yine elinden geleni yap. dediğim gibi ring çok farklı.

• Yapıcam mutlaka. Çok sağol yorumlar için

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• 2 aylık bir sporcu olarak bakmak yerine , yapmış oldugun spor adına gelişim ve tecrübe olarak nitelendirsen olayı? mesela gidip farklı insanları izlesen , hareketlerinin karşıya karşı nasıl atak geliştirdiklerini görsen? bunlar şampiyon olmak ve daha ileriye gitmek için daha faydalı olmaz mı?

0|0
    0|0
    • Öyle yapıyorum zaten diğer maçları görsel şov için değil de teknikleri öğrenmek için izliyorum. Gerçekten de işe yarıyor. Dediğin gibi. Sağol yorumun için.

• Git git iyi bir yeteneksin demek

0|1
    0|0
  • Ben 7 yıldır kickboks yapıyorum seni orda yerler gitme ve bu arada 2 aylık sporcu müsabık olamaz söylediklerinede inanmadım 2 aylık tecrübesi olan birini ellerimi arkadan bağlasan nakavt ederim

0|0
    0|0
    • 2 aylık sporculara lisans çıkmaz veya 2 aylık sporcu turnuvaya çıkamaz diye bir kural mı var? Dediğim gibi ring heyecanımı atmam için soktu hocam beni bu maçlara ama ben beklentisinin üstünde bir turnuva çıkardım.

Yükleniyor...