Lütfen yardım edin... Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

ünv. sınavına yeni girdiğinizi düşünün. önünüzde 2 yol var. ya hukuk okuyacaksınız. hakim olmak için çalışıp çabalayacaksınız aylık 4 bine yakın gelirle yaşayacaksınz ( hukuk okumann zorluklarını hakimliğin kariyerini düşünün ) ya da işletme okuyup babanızın işyerine oturacaksınız mali müşavir olacaksınz . ( çevre falan hazır sadece işin başına geçevem üzerine durulunca aylık 10 bin kazanılır rahat ama kariyer hakim kadar değil ve sonuçta işletmede hukuk kadar havalı bölüm değil ) hangisi ?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• her türlü risk. gelire bakarsak babanın işi. ama babanın yerine geçtiğinde aynı müşterilerin duracağı kesin mi o da var,ayrıca mali müşavirlik sınavları zordur.Hukuk okursan ,okulu bitirmesi bir dert ,ondan sonra avukat olucaksın falan .İkisinde de çok yol katetmen gerek.Bana sorarsan hukuk oku o bir garanti olsun,zaten babanın işi duruyo ,onunla ortak bir büro yaparsın,yada yan yana,işletmeyi de hukuk okurken 2.sene açıköğretimden gir.Okuldan mezun olduğunda iki diplomanda elinde olur.İleride duruma göre bakarsın.Eleman takviyesiyle falan,İkisini birden aynı anda götürebilirsin diye düşünüyorum,Hem daha fazla para kazanmış olursun,hemde daha sağlam kariyer yapmış olursun.

0|0
    0|0
    • aslında aynen bunları düşündüm . hatta şu an çok bunu istiyorum ama bu yıl hukuk kazanamayabilirim yani bir yıl daha vermeye değer mi bunun kavgasını yapyorum desem yeridir . yoksa dediğin çok mantıklı .

• parayı ne kadar erken kazanacağın çok önemli değil ama dediğim gibi yıl kaybın varsa bekleme yaz işletmeyi.

• ilk yılım yani şu an lise sondayım..

Erkekler Ne Diyor 9

• ikisinden de bir halt olmaz, hakimler hakim savcilar savci olaydi Silivride onca masum bosu bosuna yatmazdi. Isletme bölümü icinde cok havali konusuyorsun 80.000 euro verdim pilotage yaptim banada anca o kadar veriyorlar, gec o ayaklari.git ögretmen ol vaktin olur ilerde cocuguna bakarsin.

0|0
    0|0
    • silivrideki masumların yatmasına en az senn kadar tepkili olduğum kesin ancak bunun benim hakim olmak istmemle hiç bir alakası yok . işletme bölümüyle ilgili hiç bir hava atmadım olanı söyledim sonuçta babamın hazır bir işi var ve bana kalacak eğer okursam . ve aylık gelir de belli yani hava falan değil. ayrıca öğretmen ol derken ülkenn durumundan haberin yok sanırım diyecem ama sağar sultan duymuştur öğretmenlerin atama durumunu yoksa ben öğretmen lisesi mezunuyum zaten istesem çok rahat giderim

• güzel o zaman , isletme oku iste hazir is varmis.

• peki sağol

• hukuğa girince bunların olacagının garantisi yok. ama babanın paşalar gibi işyeri var, patron olacaksın. ben olsam kesinlikle ikinci şık. okuduk da ne oldu anasını satiim..

0|0
    0|0
    • haklısın . hele ki bu zmnda iş garantisinden iyi bir şey yok gibi..

• vay anasını yaaa tren kacmıs desene, şanslı çocuk... neyse ayrılırsanız filan haber et bana :))

• tabi tabi olur hiç merak etme .d

• işletme girişken bölümüdür ya da asalak bölümüdür

girişkensen ve fırsatları degerlendırmekten korkmuyorsan en cok para kazanacıgın meslek

değilsen

en kotu avukat olsan bir a salak işletmecinin yaptıgını yapabilirsin

ama işletmeci olursan hukuk mezunun yaptıgını yapamazsın

maliye bitti işletme son sınıfım tecrübeyle sabittir.

0|0
    0|0
    • haklısın çok haklısın ama sonuçta kimseye iş dilenmeyecem benim işim çevrem her şeyim hazır olacak . ama hukuk okumak ayrı geliyo bana ondan bu ikilem arasında kaldm

• anlatmak istediğim para boyutu degıl ironi yaptım orda.

sadece para için meslek seçme huzur hepsınden önemli .

manevi boyutunu düşün istedim .

bir işletmeci oalrak batan bir firmayı bataktan cıkarmak

yada iftira atılmış birini aklamak gibi .

muhasebecilikte boyle bişey yok .

• manevi boyut olarak düşünmedim hiç ama öyle bir boyut arasam çok iyi bir öğretmen doktor falan olmak isterdim . o yüzden ben maneviyatımı kendi kendime yapmayı tercih ederim iş bu dünyalık bişey amaç karın doyurmak . yine de fikirlerin için teşekkür ederim . emin ol bende hukuk okumayı daha çok istiyorum ama diğerini de elimin tersiyle itemiyorum. neyse hayırlısı olsun

• Guzel kizlar hukuga gelsin ya. Guzellik ortalamasi yukselsin fakultenin=)

0|0
    0|0
    • bu kadar gereksiz boyuttan bakabilmekte ayrı marifet tabi . tebrik ediyorm

• Yani diyorum ki onune gelen hukuk okuyor zaten agzina kadar dolu okullar. Bari guzeller gelsin de bir ise yarasin. Salla hukugu isletme oku kafan rahat etsin.ugrastigina degmiyor. Hakim olmak da hic kolay degil 4 yil okudum daha ne olacagim belli degil.

• hiç kolay olmadığını bende biliyorum ama olan nasıl oluyosa bizde oluruz bir şekilde diye düşünüyorum. ama tavsiyeni de dikkate alacam sağol

• hukuk okusam kesin işe girerim diyormusun. zorlukları var sonuçta 10bin az değil. ve çok uğraşmadan başına geçeceğin bir iş. riske atmaya değmez.

0|0
    0|0
    • aslında bende öyle düşünüyorm.

• düşünmeye değmez. iş sahibi olamayacağın ihtimalini göze alıyorsan. hukuk u dene. yoksa düşünme bence.

• peki sağol yorumun için

• boş hava işe yaramaz,

geç babanın işinin başına,

bir kere kendi işinde çok daha rahat olursun en büyük hava bu bence,

kazandığın para ile de ne istersen yaparsın...

0|0
    0|0
    • çok haklısın aslında ama sırf hava değil çocukluktan beri hukuk okumak istiyorum. ama sonuçta sonu ne olacağı belli değil diğerinde her şey belli . dediğin gibi kendi işin olması en iyi galiba

• yok ya oo kadar uçma :D tamam çok sağol . herkesiin gönlünden geçen olur inş

• uçma dedin kaybettin

ben sana ABD başkanı ol deemedim ki...

ulaşılabilir hedeflerden bahsettim,

2 üniversite

master türkiyede artık çok kolay

arada da yabancı dil çıkar zaten,

kolay gelsin,

hedefin büyük olsun...

• Sen kendini hangisinde mutlu hissediyorsn?

0|0
    0|0
    • aslında hukuk okusam çok daha mutlu hissederim ama bu yıl kazanmama ihtimali var yani bir yıl daha kalmak istemiyorum . ayrıca diğer işte tepilecek bir şey değil mis gibi iş sonuçta

• Bence şöyle yap

Sen elinden geleni yap

Çabala, sonrada zamana bırak

Bakalım zaman ne göstericek

Zamanın sana getireceği imkanlara göre bir yol çiz

Şu an otoyolda oldugunu düşün

Senin gireceğin kavşak ise bu sonuçlar olacak, tercih yapma aşamasına geldiğin an :)

• peki teşekkür ederim :)

• Hakim olurum

paraya tapsam ama emin ol mali musavir olurdum

0|0
    0|0
    • paraya tapmıyorum ama yani bir meslek sahibi olmam şart . evet hakimlik güzel gerçekten ama çok zor olması.. hukuk u kazanması da okuması da zor diğeri ise daha garanti geliyo

• bi yıl dene diyosun yani.

• dene ama cok istiyosan ben mutlu olamam diyosan avukat ol okumasida zor kazanmasida... ki avukat olmak icin okudugun unide onemli hakimlige gireceksende..

• hukuk okumalısın bence.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hukuğun garantisi yok ama babanın işyerinin var

0|0
    0|0
Yükleniyor...