Bu tehlikeli maddeyi tükettiğinizin farkında mısınız? Lütfen okuyun.

Çogu ürünlerde Monosodyum Glutamat kullanılıyor. Araştırdığım kadarıyla: Bu madde nörotoksin, yani sinir hücrelerine zarar veriyor. Yol açtığı hastalıklar merkezi sinir sistemi tahribati ve buna bağlı olarak Alzheimer, Parkinson, Huntington, Epilepsi(Sara), Retinal dejenerasyon (göz retina tabakası hasarı), yağ birikimi, doyma mekanizmasında bozukluk, obezite, büyüme hormonu baskılanması, pankreas hasarı, insülinde artış ve buna bağlı olarak diyabet, böbrek ve karaciğerde hasar. Bu madde hamilelerde plasenta bariyerini geçebiliyor, yani bebek de aynı etkilere maruz kalabiliyor. Çocuklarda zeka geriliği, erken yaşta ergenliğe girme, erken yaşta diyabet, tat alma duyusunda bozukluk ve daha sayamadığım kadar etki. Ve hala bu ve bunun gibi maddelerle insanları zehirliyorlar. Kullanıldığı bazı gıdalar: Hemen hemen tüm cipslerde, bazı katı ve ekmek üstü yağlarda, et sularında, hazır çorbalarda, hazır soslarda, tatlı-tuzlu hazır ürünlerin bazılarında. Söyleyecek söz bulamıyorum. Umarım Cehennem yeterince sıcaktır..! Bu ürünün ismini sürekli değiştiriyorlar. Diğer isimleri:

Çin tuzu, MSG, E621, Glutamic asit.

Aşağıda bazı linkler var. Araştıralım bilinçli tüketici olalım.

link

link

link

1|1
55

En İyi Erkek Görüşü

• çin tuzu bu. genelde ucuz dönerlere koyarlar. o yüzden bukadar lezzetlidir. doyma hissini ortadan kaldırır. knorun hazır çorbalarında bulunur. bu yüzden çok lezzetli oluyor. eskiden kıtlık vardı ama hiç değilse insanlar az ve öz besleniyordu.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok doğru söylüyorsun.Ben markete girdiğimde neye elime atsam katkı maddesi dolu bir çoğunu araştırdım ama illa ki alıyorsun onu yeme bunu yeme nasıl olacak sanki sebze-meyveler çok mu masum.Biz mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyoruz hazır paket gıdalar almıyoruz,yoğurdu kendimiz yapıyoruz vs. bu şekil idare ediyoruz

0|1
    0|0
    • Kesinlikle bir yerden sonra alternatif ürünler bulmak çok zor.+1

• evet araştırmak bilmek ona göre davranmak lazım. Etrafta bilinçsiz insan çok maalesef, küçücük çocuklarına neler yediriyorlar bilmiyorlar ki aslında zehirliyorlar

• İnsanlar araştırmıyorlar, firmalar da acımıyorlar.

• Teşekkürler öncelikle.Bende çok araştırmıştım bu konuyu. http://www.youtube.com/watch?v=Ab8v5OY9EqU&list=PLWZfyQ46NGaY_heKKGp0BJLdh_zH4UiYi

0|1
    0|0
  • Çiftlikte evimiz olmadı ki sağlıklı beslenelim ne kadar bilinçli olsada insan bunları yine yiyor işte

0|1
    0|0
  • arkadaşım bahsettiğin şey su

0|0
    0|0
    • zaten o senin organizmalarında var

• herkes kendi doğrularına inansın o zaman

• Link atabilir misin peki? Merak ettim.

• bağımlılık yaratıyor diye biliyordum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bilinen adıyla çin tuzu. ama emin olun çok daha tehlikeli maddeler var hemde masum başlığı altında.

Cipslerde bahsedilen bitkisel yağ (genel olarak keten ve ayçiçeği yağı karışımı) Tuz ile birleşince doyma duyusunu ortadan kaldırıyor. Tuz ve yağı da biz normal karşılıyoruz. peki zararı ne diyebilirsiniz. bu iki basit karışım mide duvarının mukoza tabakasını mide asidinde çözünür hale getirip bahsettiğiniz tüm o zararlı maddelerin bağırsağa varmadan midede emilmesini sağlıyor. bu ikisi bu kadar yoğun olmada belki o kadar zarar görmeyeceğiz diğer bileşenlerden...

daha bunun gibi sözde masum bir çok bileşen var göremediğimiz...

0|1
    0|0
  • E yaşam için kaynaklar kıtlaştı ve buna rağmen nüfus gitgide ezici bir şekilde çoğalıyor. Haliyle insanların artık daha fazla sağlıklı yaşamasına engel olmak adına, yaşam sürelerinin ortalamasının biraz daha aşağıya çekilmesi lazım. Bu da lap diye birden olmayacağına göre gıda ve ilaç sektörü sayesinde sistematik olarak bilinçli bir zehirleme hakim. Daha ne virüsler çıkacak bu ilaç sektöründen, GDO'lu ürünleri de karıştırdılar zaten işin içine; hem de taa insan yaşamın en başından, bebek mamalarından işe başlayarak... Bir yerde okumuştum; gdo'lu ürünlerin yetişmesi için, ona özel kimyevi bir toprak gerekiyormuş. Ve kimyası değiştirilen bu toprak, artık GDO'lu ürün dışında başka bir mahsülün oluşmasına olanak veremiyormuş. GDO açılımı nedir? Genetiği Değiştirilmiş Organik madde. Yaratıcı ve doğa ana tarafından tüm canlılar adına uygun görülmüş besinlerin genetiği neden değiştirilir ki? Bu konularda yeterli bilimsel bilgilerim yok, belki bilmeden saçmalıyor da olabilirim ama mantık yürütünce ve bunları göz önünde bulundurunca ve her yeni nesilin, zekâsal olarak daha da aptallaşıp, bedensel olarak daha da kabalaşması gerçeğini görünce aklıma daha masum bir düşünce gelmiyor malesef.

0|1
    0|0
  • Ben bu haberi okuyalı 1,5 sene oldu ve o günden beri dikkat ediyorum. MSG içeren hiçbir şey tüketmiyorum. Hazır çorba bazı cipsler vs vs..

0|1
    0|0
  • yahu napacaksın nasıl yapacaksın bir köye yerleşip 100 tane tavuk 10 tane koyun 2de inekmi alacaksın arpa buğday ekip ekmekmi yapacaksın napacaksın ha..!

0|0
    1|0
    • MSG içeren yiyecekleri yemeden de yaşayabiliriz. Zaten çok önemli ihtiyaç ürünlerinden ziyade döner, cips, hazır çorba gibi ürünlerde kullanılıyor. gibi ürünlerde kullanılıyor.

• bu emperyalist sömürücü düzenine dur diyeceksin. en basitinden...

Yükleniyor...