Ricardo Quaresma bizim gibi şüphecileri göt etti mi acaba?

Quaresma denen çingeneyi eskiden severdim. Ama 31 yaşına geldiğinde yeniden takıma alınmasına karşı çıkmıştım, zaten iyi oynayan kanatlar varken gelir saçma sapan triplerini çekeriz diye.

Ama adam 21 yaşında göstermediği gelişimi ve mental eğitimi 31 yaşında geçirdi, sene başında gene saçma salak hareketlerine devam ettirse de Şenol Güneş önce kesti, sonra ikinci yarı oynatmaya başladı, herif ortalarda Beckham'a, çalımlarda Bergkamp'a falan bağladı bu sene.

En son 2 gol 3 asist mi ne yapmış hazırlık maçında. Attığı golü de öyle kolay kolay kimse atamaz.

Nani daha başarılı olur diye bekliyordum ama ilk yarı gol mol attıktan sonra düşüşe geçti ki Quaresma en kötü zamanlarında bile o kadar mala bağlamamıştı.

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Quaresmanin olduğu ligde nani sadece ambulans sesidir diye bosa demedik

Olgunluğa erisince yeteneğini sahaya yansıttı , artik sadece göze hoş oynamıyor yeri geliyor savunma da yapıyor skora katkı da yapıyor. Bunda Şenol hocanın payı büyük

Dünkü maçta rakip estonya bile olsa o yaptığı ortaları ve şutları dünya üzerinde yapacak oyuncu sayısı 10'u geçmez.2 gol 3 asistin yani sıra kendi kalesine atılan golde ortayı yapan oydu. Toplamda 6 golde imzası var
    Ronaldoya rabona asisti harikaydı. Mac sonu Ronaldo , beni benden iyi tanıyor nereye gideceğimi biliyor dedi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 9

• Quaresma da Nani de kaliteli iyi oyuncular evet son dönemlerde çıkış yakalıadı quaresma Şenol Hoca sever böyle ayarları.

0|0
    0|0
  • Valla senin gibileri futboldan anladıgı yok derim susarım o adam gitmeden öncede çok iyiydi şimdide iyi ben hiç bir zaman şikayetci olmadım o adamdan gittiginde çok üzülmüştüm tekrar döndügünede çok sevindim o adam gibisi yok dünyada kendinde olsun oynasın izlemeye doyamazsın birde benim için sergen yalçın gerisi hikaye

0|0
    0|0
    • İyiliği kendine has, yoksa önünde adam boşken pas atmaması, aynı adama üç kere çalım atmaya çalışması, asla yanındakine pas vermemeye dayalı oyun anlayışı, sıfıra kadar inmeden orta yapmaması, Almeida dışında kimseyi gözünün görmemesi, yaptığı saçma salak fauller, sorumsuzlukları falan saç baş yolduruyordu.

Sergen ile falan karşılaştırılamaz. Sergen canı her istediğinde rakip kim olursa olsun acayip işler yapabilen, Chelsea'ye antrenmana çıkmadan iki tane gol atan adamdı. O adamın futbol literatüründe karşılığı yok.

Ki Quaresma karakter olarak Sergen'den çok farklı bir tip.

• Niye şimdide saçma sapan fouller yapıp kırmızı kart görüyor çalımda atıyor top kaptırıyor ayrıca geldigi istatiklerine bak birde bu yıla bak bakalım geldigi yılmı iyi yoksa bu yıl mı?

• İstatistikten bahsetmiyorum. Geldiği sene Avrupa Ligi'nde oynayıp ligde gene sorumsuzluk ediyordu.

Şimdi saçma sapan faul gene yapıyor, ben mükemmel oynuyor demedim. Ama topu alıp yanında Sosa boş kanala bindirme yaparken aheste aheste çalım atmaya çalışıp, üstüne topu kaptırıp geri koşmadan eli belinde izlemiyor.

Savunmaya geliyor, kaç kere son adamın ayağından top kestiğini gördük.

'Ulan ben bayağı iyi orta kesiyorum' demeyi akıl etmiş durumda, eskisi gibi içeri doğru çalıma girip giremeyeceğini anlamaya çalışıp son anda topu içeri kesmiyor, pozisyon oygunsa yolluyor topu.

Geri geliyor, topu düzgün kullanıyor.

Ki üstelik sürekli de oynamadı, ligin ilk yarısı çoğu maçta Gökhan, Olcay ikilisi oynuyordu, kendisi yedekti.

Futbol sadece istatistik mi mk ya? Ona bakacaksak Olcay en az Quaresma kadar iyi oynuyor mk.

• Nani 47 maç 12 gol 13 asist

Quaresma 37 maç 5 gol 8 asist

Nani daha başarılı bir sezon geçirmiş.

0|0
    0|0
    • Ancak iki adamın oynadığı oyunu ve ortaya koyduğu futbolu bilmeyen bir dangalak böyle bir yorum yapabilir.

bir kere Quaresma o oynadığı maçların nerdeyse yarısına son dakkalarda girdi.

Onun dışında, Quaresma'yı övme nedenimiz gol atması değil über oynaması, istatistikten başka şey bilmiyorsunuz heralde.

Nani'yi izlerken Beşiktaşlı olan ben ifrit oluyorum maçlarda, topla ne yapacağını zerre kadar bilmiyor, eğer hakkaten formda değilse sürekli saçmalayan bir adamdı zaten.

Ashley Young malına forma yaşı daha 26 iken forma kaptırmış olan Nani'yi gözünüzde büyütmeyin.

• Nani içe kateden bir yan forvet oyuncusu, Quaresma bildiğin açık oynuyor, mecbur kalmadıkça topsuz oyunda içerde gezdiğini göremiyorsun, gol kovalayan bir oyuncu değil.

Adama tek ölçüt gol-asist değil diyorum hala 'Nani daha iyi performans gösterdi' diyor.

Ligin ikinci yarısı Nani takımı adına olumlu bişey yapmadan haftalarca oynarken Quaresma Gomez'e 'Al at hacı' diye Beckham pasları veriyor, savunmada son adamın ayağından top kapıyordu mk.

• Quaresma çok kaliteli adam.

0|0
    0|0
  • Kusura bakma Q7den bahsediyoruz ölüsü yeter

0|0
    0|0
  • Adam verdi ayarı

0|0
    0|0
  • naniyi savunmuyorumda 2 gok 3 asist siradan basit bir performans

0|0
    0|0
    • Kariyerinin hicbir doneminde gole donuk oynamadi kendisi, tek olcut gol asist olamaz.

Guiza da gol atiyordu bayagi

• quaresma bozuk saatten başka bişey değil 1 maçla kalite anlaşılmaz

0|0
    0|0
    • Bu sezon iyi oynadı, daha doğrusu sezonun ikinci yarısı god mode'a bağladı herif. Kendisinin özverisiyle aldığımız bir sürü maç var.

Ama sene başında klasik mallıklarını yapıyordu gene. Şenol Güneş 'Zikerler lan seni mi çekecem' diyip kenara oturtunca kendine geldi.

• Geçen sene Porto'da da hakkaten iyi oynamıştı.

• ben beğenmiyorum

• Q7 aynen senin gibi dusunmustum ama efsaneye donusuyor sanki

0|0
    0|0
Yükleniyor...