Alman futbolunun üstünlüğü

Özellikle son yıllarda Avrupa'da ve Dünya'da İspanyollar ve Almanlar her zaman zirveye oynadılar milli takım olsun kulüp takımları olsun ve İspanya hep zirvedeydi Barcelonası Real Madridi olsun geçen yıl Atletico'nun gene İspanyol Bilbao ile UEFA finali olsun İspanya hep bir adım öndeydi başarı manasında ama artık Almanlar bayrağı devralacak gibi gözüküyor sizce İspanya'nın saltanatını Almanya mı devralacak? Alman futbolu 1 numara mı olucak görüşleriniz? Benim fikrim Almanya'nın müthiş bir jenerasyonu var ve alt yapıdan yetiştirdikleri üst düzey yıldızlarla önümüzdeki 5-10 yıla Almanya damga vuracak.

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bir başkası için söylenseydi derdim ki BİR ÇİÇEK AÇMAKLA BAHAR GELMEZ. medyamız hemen ilahlaştırmada çok heveslidir malum. en ufak bişey oldu mu hemen taparlar. Alman futbolunun iyi olup olmamasına gelince almanlar zaten turnuva takımı olmalarıyla biliniyor. yani hem mili hem kulüp olarak. dortmundu bana babam anlatıyor işte nasıl manyak bir takım olduğunu zamanında. avrupayı kazıyomuş ajax , gladbach ve dortmund. onun için sürpriz olmadı. galatasarylıların verilmiş sadakası varmış real çıkınca keşke dortmund çıksaydı diodu bizim arkadaş. neymiş daha kolaymış schalkeye yenilmişmş. la o lig maçı. ona kalırsa g.saray da 6. haftada lig sonuncusu orduspora yenildi 2-0. bu mudur yani kıstas? ama akılları almıyor adamların. babam alman takımlarından çok korkar isterse sonuncu olsun adamların özelliği skor kaç okursa olsun disiplin bozulmuyo. ben şahsen alman futbolundan çok keyif alıyorum. barcelona baydı artık paspaspas yeter millet uyukluyo ya.

0|1
    0|0
    • Alman futbolu her zaman iyidir en kötü zamanlarında bile hep büyük turnuvalara katılırlar iyi yerlerde bitirirler 2002 dünya kupasında final oynadılar o jenerasyonları iyi miydi hayır yıldız olarak Ballack vardı diğer oyuncular yaşlıydı ha birde Klose vardı 2002'de sonra onun üstüne sil baştan başladılar yavaş yavaş yeni jenerasyonu oturttular mesela 2006 Dünya Kupasında ev sahibiyken de diyorlardı geleceğin takımı 2012-2014'e diye işte şimdi tam Almanya zamanı.

• ben şahsen kupayı fransa alır diye tahmin ettim. acaip takım kurdular. en ciddi rakibi de hollanda ve almanya diyorum. ne arjantin ne brezilyadan bir cacık olmaz.

• Valla Fransa şimdi diğer takımalrın gölgesinde tam bilemiyoruz nasıllar görücez bakalım gözden zuaklar biraz bakalım nolcak.

Kızlar Ne Diyor 7

• konuda bilgim yok ama sorunuz iyi olmuş bişeyler öğrendim.bende barcelonaya kayıtsız kalınmadığını gözlemlemiştim sebebini merak ediyodum, neden parçalabarça ya da antibarçayız diyenleri, şimdi anladım ki olay İspanyol takımı ya da Alman takımı olması niteliğiyle değişiyomuş:)

0|1
    0|0
    • Biliyorsunki başarılı olanlar daima kıskanılır ya da her zaman aynı takımın başarılı olmasını istemezler Barcelona'ya şöyle bir bakarsan zaten sistemiyle olsun bünyesindeki futbolcularla olsun görürsünki İspanyol futbolunun ana damarı yani şu an milli takımlarındaki çoğu oynayan poyuncu Barcelona alt yapısından gelme Almanlarda ise alt yapı bakımınedena bir kulüp daha öne çıkmıyor her takımlarında alt yapı önemli Alman disiplini ve iyi eğitimle adamlar demekki başarılı futbolcular yetiştiriyor.

• Evet Alman disiplini malum.Ama sebebini bilmesemde Barcelona ya duyduğum bir sempatim vardır.Teşekkürler bilgilendirme için.

• Rica ederim.. Barcelona'yı bende severim seebi ise Real Madrid gibi olmuş hazır oyunculara milyon dolarları basmıyorlar kendi yıldızlarını kendileri yetiştiriyorlar bu mentaliteleri sempati duymamın en büyük sebebi.

• sana katılıyorum renktaş:)

0|1
    0|0
  • Almanya'nın alt yapısı çok sağlam ve çok disiplinliler . Bu gidişle geçicekler İspanya 'yı . Artık Bundesliga ' yı da takip etmek şart oldu .

0|1
    0|0
    • Almanya milli takımı zaten hep iyi bir takım olmuştur ligleri o kadar iyi değildi eskiden ama artık ligleri de çok önemli seviyeye geldi.

• mesela 2010 Dünya Kupasında İtalya gruptan çıkamamıştı üst tura kalamamıştı ben şaşırmamıştım endeni ise belli yani eskisi gibi alttan iyi oyuncular monte edemediler kadroları yaşlı.

• Almanlar denilince aklima ilk gelen kavram disiplin oluyor her zaman. CL 'deki basarilarinin anahtarinin da disiplin oldugunu dusunuyorum. Yetenek zaten ust seviyede :)

0|1
    0|0
  • son mactada superdiler ispanyayi gecerler

0|1
    0|0
  • Almanlar alt yapıya çok önem veriyo başarılarının büyük nedeni bu bence..

0|1
    0|0
    • Tabikide öyle ama alt yapıda iyi bir eğitim verdikleri de bence çok belli oluyor

• Haklısın

5****

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• uzun yıllardır stat-tesis-altyapı olarak çalıştılar.şimdi doğal olarak meyvelerini topluyorlar.keşke bizimkilerde örnek alsa

0|1
    0|0
  • Almanya her zaman iyiydi ancak-kendi fikrim- İspanya en iyisidir. Jenerasyonu bitmeyecektir İspanya'nın devamlı olacaktır kesinlikle. Dominasyonları devam eder, milli takım bazında da kulüp takımları bazında da. Ben şampiyonlar liginde de hala işin bitmediği görüşündeyim. En azından söyleyecek sözleri hala vardır ve bir yenilgi tattıracaklardır. Birçok kişiye futbol zevkini İspanya, Arjantin, Brezilya gibi ülkeler tattırdı ve teknik, estetik gücü yener her zaman. Bu benim görüşüm tabii. bu arada Alman futboluna gelene kadar her ne kadar düşüşte de olsa İngiliz futbolu daha iyidir. Yine de Almanları tebrik etmek gerekir, en iyiyi yendiler bu güzel bir başarı nihayetinde...

0|1
    0|0
    • Alman futbolu Alman ekolü de tartışılamaz Dünya'da kendini ispat etmiş büyük bir futbol ekolüdür Almanya. Bak İspanya milli takım olarak gelecekte bu seviyede kalamaz ama İspanyol takımları kulüp bazında gene Avrupada şiampiyonluklar kazanırlar milli takım olarak ise bu altın jenerasyonun bence sonlarına geliyorlar 2014'tten sonra İspanya milli takımı artık turnuvalarda domine eden bir performans sergilemez haa büyük futbol ekolüdür her turnuvada bir yere gelir ama domine edemez.

• İlginç bir bilgi vermek istiyorum. Önceki senelerde aslında altyapıya önem veren ekip Real Madrid'di. O zamanlar Barcelona zamanımızın Real Madrid'i gibi pahalı transferlerle ayakta durmaya çalışan bir ekipti. O zamanların İspanya milli takımı ise şu anki seviyesinden değildi. Ardında roller değişti ve Barceloan altyapı olarak ipleri eline aldı, Madrid ise parasını kullanmaya başladı. İşte Barcelona altyapısıyla beraber hem kulüp hem de milli takım en iyi konuma geldi...

• Vakalım önümüzdeki seneler neler olacak. Bzim Türk futboluda bir şekilde gelişmesi lazım neyse şimdi Türk futbol konusuna girersek iyice uzar :) ben kaçar kardeş :)

• Almanlar futbolda her zaman zirveye oynar ama bu iki mac ölçü olup matadorlari onlardan daha az sistemli yapmaz. Brezilyada ispanya yine en büyük favoridir.. su siralar kulup bazında madrid barca durgun bir donemde olabilir ama bu populist skorlar unutulmamali ki bu takimlara karsi tarihte yer yer kazanilmistir.. ispanyanin oynadigi total futbol bence cok daha uzun yillar dunyaya ornek olacaktir. Almanlarin bu sene yaptigi gecen sene evinde kaybedilen final ve munihin hocalarinin basarili olmasina ragmen gonderilecek olmasi hirsi. Bu iki mac 40 yilda bir gorulur, bu da bize denk geldi..

0|1
    0|0
    • Tamam öyle diyorsun da Almanya milli takım düzeyinde şu yeni jenerasyonuyla çok iyi yani Dünya Kupasındaki benim favorim Almanya'dır İspanya'yı yavaş yavaş geçicekler diyorum ben.

• Bu da bir yorum tabi, olasıdır da. Zaten bir turnuvada almanlar hep favoridir ama unutulmamali ki 2010 dünya ve 2012 avrupa sampiyonalarinda almanlar bu kadrolarindan cok da farkli kadrolara sahip degillerdi. İyi bir jenerasyon geldi almanlardan, cok da iyi oynuyorlar gun gectikce sonuna kadar haklisin, farkli düşünmüyorum ama 2014 de ispanya bir kez daha dunya kupasini alacaktir diye düşünüyorum. .

• İspanya'nın jenerasyon artık son demlerini yaşıyor ama Almanlar daha genç ve verimli zamanalrına geliyorlar İspanya eğer dediğin gibi 2014'ü de alırsa onedena sonrasında artık Almanya devralır bayrağı bana göre.

• senin ülkenin solucan (Mesut Özil) dediği adamı real Madrid alırsa ve alman milli takımına tabir caizse kovularak gönderilirse olacağı bu hacı. kimse bana Türk futbolunu savunmasın. emre bölezoğlu i*nesi gibi para için alt yapıdan çıktığı kendi ülkesinin takımını satıp Avrupa hayaliyle yanıp tutuşan sonrada fazla barınamayıp kovulan feneve gelipte ben doğuştan fenevliyim diyen bir milletten bahsediyoruz. ne olursa olsun Avrupalılar sporcularına, teknik adamlarına kısacası ülkelerine sahip çıkıyorlar. ondan sonrada bir gurbetçimiz çıkıpta milli takım basın toplantısında almanca konuşuyorsa ve konuştuğunuda anca hamit, nuri falan anlayabiliyorsa söylenecek fazla bir söz yoktur sanırım. bir de 3-4 yıl gösterilen başarı daimi olacak diye bir şey yok. futbol global oyundur. bireysellikten yılar önce takım oyununa dönmüş bir teoridir...

0|1
    0|0
  • Almanya dünya futbolunda ekolü olan ekolünü kabul ettiren turnuva takımıdır..Yıllardır bu böyledir düşüşte olduğu zamanlar da bile ekolü eskimez..

İspanya 60 yıllık futboldaki ezikliğini barcelona alt yapısının kazandırdıklarıyla son yıllarda bastırdı ancak bir ekol üretemedi..Jenerasyonu bitti mi futbolu da biter..

Köpke sammer matheaus möller mülder hasler klınsman bierhoff ziegler jenerasyonu daha öncesinin beckanbauer rumenige kardeşler vogst wöller jenarasyonunu biliyoruz biz almanların..Yeni jenerasyon da damgasını vuracaktır çünkü ekol yöntem strateji aynı futbolcular değişiyor..

0|1
    0|0
    • Dediğin gibi Barcelona'nın alt yapı sistemi İspanyol futbolunun ana damarı ayrıca Avrupada Almanya ile birlikte Hollanda'nın d aher zaman alt yapısı hep iyi olmuş iyi jenerasyonlar çıkarmışlardır buna bir nebze Fransayı da ekleyebiliriz ama hiçbiisi Almanların alt yapısı gibi olmuyor Almanya alt yapısından gelenlerin çoğu ilerde büyük başarıların içerisinde oluyor Almanların alt yapılarının ilerde başarılı olma ihtimalleri hep yüksektir bunları büyük turnuvalardaki başarılarından görüyoruz.

• Mesela italyanlarda turnuva takımıdır en berbat kadroyla dahi gelseler kendi ekollerini uyguladıklarında derece elde ederler..Amerika 94 de finale sadece savunma yaparak geldiler..Romario lu bebetolu brezilya finalde 120 dakika italyaya gol atamadı..Penaltılarla kupayı brezilya aldı baggio kaçırınca..

• Ben Hollanda turnuvalarda başarılı demedim yetiştirdiği iyi oyuncular yıldız pyuncular var ve iyi jenerasyonlar çıkarıyorlar dedim ama başarı manasında Almanya devamlı önde geliyor mentalite bakımından aldıkları disiplinli eğitim ve mentalite disiplin ne dersek diyelim Almanlar her zaman alt yapı bakımından başarılılar.

• Fizik üstünlüğe dayalı futbol çok sıkıcı.. İspanya Arjantin Brezilya vs.. kim ne derse desin zevkli seyir sağlar..

0|1
    0|0
  • Sistematikliği desek daha doğru olur. Adamalr disiplin ve nimazmilik ön planda oynuyor. Kimse kendi kafasına göre takılmıyor.

0|1
    0|0
    • Adamlar alt yapı bakımından İspanya ile birlikte en iyisi hatta Almanya bence daha önde İspanya'dan alt yapı manasıyla.

• Ve alman takımları ispayol takımlar kadar deli paralar harcayıp transfer yapmıyor.

• Tam tersi kendi yetiştirdiklerini dış ülkelere satarak büyük gelirler elde ediyorlar.

• futbol spielen deutsch bruder gerisi yalannnn :)

0|1
    0|0
  • almanlkar ne yiyorsa aynısından bende istiyorum :) janbon bile olabilir :) subhaneke dinimiz amin :)

0|1
    0|0
  • Almanya'daki Türk futbolcuların çoğu Alman Milli takımını tercih ederler artık

0|1
    0|0
    • Malesef öyle oluyor ama bizimkilerde Almanlardan şu alt yapı işini iyice öğrenip Türk futbolunu kalkındırmalılar.

Yükleniyor...