Wing Tsun dövüş sanatı bir doluşun?

Arkadaşlar yazın bir dövüş sanatına gideyim diyorum ve buna başlayınca hiç bırakmadan uzun süre yapmayı düşünüyorum wing tsun nasıl filmlerdeki gibi gerçekten etkili olurmu yoksa gözüktüğü gibi değil tırt bir dövüş sanatımı karşındakinin her atağını bloklayacaksın filan olabilecek birşeymi yardım edermisiniz
Wing Tsun dövüş sanatı bir doluşun??

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• bu ddovus sanatinin bir gecmisi hikayesi var. etkili olmamasi mumkun degil bence ama tabi iyi bir ustadan ders alirsan

0|0
    0|0
    • ya elbetteki etkilidir videolara bakıyorum tamam gerçekten teknik açısından iyi lakin yavaş modda yapılıyor hareketler gerçek bir dövüşte bu tekniği uygulanabilirmiki

En İyi Erkek Görüşü

• Bunda çok iyi seviye olman gerekki gerçekten dövüşebilesin. Yani sokak dövüşünde pek işe yaramaz. Genel anlamda savunmaya yönelik bir stil olduğu için. Filmlerde her gördüğüne heves etme filmerde bir kareografi üstünden dövüşülür hareketler bilinçli bilerek karşılıklı yapılır. Ama sen gerçekte tamamiyle dogaçlama dövüşüceksin

0|0
    0|0
    • orası öyle gerçekten ben birazda sokak dövüşünde etkili olması için karşımdaki 3 kişiyle kapışabileyim

• teşekkürler muay thai de nekadar sürede ustalaşabilirim gene sokaktaki 3 kişiye bağlıcam bunu sebebide biraz insanlara eyvallah demekten gerçekten sıkıldım sabırlı birisiyim hep amenna demekten yoruldum zaten bir kişiye karşıda birşey yapacam ama günümüzdeki arka muhabbeti ön plana geliyor o yüzden

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Tırt spor değil ama şöyle de bişey var o artistik hareketleri sokakta kllanman neredeyse imkansız. Yine de karşılaşacağın pek çok kişiye göre avantajlı olursun.

0|0
    0|0
  • Çok uzun bir süre gitmen lazım 2-3 sene gitmen lazım ki iyi verim alasın.

0|0
    0|0
    • 2 sene sonunda diyelimki sokaktaki 5 kişiye karşı bir şansım olurmu

• Yok hocam amacım adam dövmek değil ama birisi artık artistlik yaptığında acaba arkasınıda dahil edermi muhabbetini düşünmek çocuğa amenna çekmek istemiyorum artık gerçekten sıkıldım bir yerde uzun kalamadım hep taşındık gittiğim yerlerde hep amenna çektim sayılır neredeyse sebebi bu sokakta 5 kişi dememin

• Dövüş sanatları değil kişi dövüş. Sen ne kadar bir işte başarılı olursan o kadar iyi yükseklirsin aynı şey dövüş sanatlarında geçerli.3 tane veya 5 tane dövüşmesini bilmeyenleri dövme şanşın vardır ancak 3-5 tane dediğin adamlar dövüşmesini biliyorsa dayak yeme şanşın fazladır. Aynı anda üzerine gelseler pek bir şanşın yok. Bruce lee bile demiş sokakta %75 mi ne dövüş sanatları işe yaramaz diye bir sözümü ne var. Bıçaklı olan birisiylede dövüşüm deme çünkü yine zararlı çıkarsın ancak elinde bir şey olması lazım ki bıçaklı olan birisini alt edibilesin ki buda escirima girer wing chunda öğretiyolar. Dayak yemekten hiç bir zaman korkma sen arkasına dahil eder mi diye düşünmeyeceksin o an ki şartlar neyse ona göre hakaret ediceksin ancak karşında ki kişi çok zoba çok cahil anlamaz kişi ise son çare artık dayağa bakar.

• Biz kardeşimle birbirimize böyle feci Çin sanatları kullanarak saldırıyoruz bazen saatlerce birbirimize üstünlük sağlayamıyoruz 7 saat boyunca Defansımızı geçemedik Sokaktakilerle kavga etmiştim Bayıltmıştım hepsini 10 kişiyi tek başıma dövdüm bu sitil sayesinde... Butun herkes bana bakıyordu öyle hava basmıştım ki arkadaşlık istekleri yağmıştı

0|0
    0|0
    • ahahhaha :D fenaymış sensei'm olurmusun

• Ben IP Man Sen de Brus Lee...

• Kapıyı açık bıracaksın bu durumda

Yükleniyor...