Nelere küfretme gereksinimi duyarsınız?

Yeryüzünde yaşamak için para ödemek zorunda

olan tek canlı türüyüz!

Aylık Maaş: 773 TL (Asgari Ücret)

(12 Milyon sigortalının 6 milyonu asgari ücretli

çalışıyor)

Elektrik 100, Su 30, Kira 400, Gaz 50, İnternet-

Telefon 50, Yol Parası 130 derken toplamda: 760 TL

Artan 13 TL ile artık ekmek mi alırsınız, mutfak

alış-verişi mi yaparsınız, muayene mi olursunuz,

dişçiye mi gidersiniz, üst-baş mı alırsınız, atlet-

don mu alırsınız, günlük ortalama 7 liradan sigara

mı içersiniz yoksa 3 çocuk mu yaparsınız bu sizin

tercihiniz.

1 şişe bira, 1 paket sigara: 11 TL

Gel de bu düzenin gelmişine geçmişine sövme !

0|0
2232

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 21

• başbakana..

1|4
    0|1
    • Aslında Başbakana artık fazla kızmıyorum neden diye sorarsanız . Halkın çoğu bu p*çe oy veriyor ya, İşte o çoğunluk bu p*çn yaptıklarını görmüyor sadece başbakanımız müslüman elhamdürullah diyor geçiyor böyle bir toplumla herşey gerçekleşir emin olun...

• yeryuzunde yasamak ıcın para ödemek zorundayız yazmıssın arkadasım bu memlekettee wc bıle 1 lıradan asagı gırılmezkenn sen neyın matematıgını yapmıssınn :)) ıcınden cıkarttıgın dışkı paraylaa ise tabıkı yedıgın ıctıgın parayla olcakkk :)))))) sabah sabah mıdenız bulanmıs olabılırr ama sorun degıll mıllet aclıktan zaten bası donerken varsın mıdemız bulansınn :)

0|2
    0|0
  • pek öyle bir alışkanlığım yoktur

0|1
    0|0
  • Sirf para yuzunden hayalinden olan insanlari gorunce ya da sagligindan canindan olan...

Eve yuzu dusuk giren cocuklarinin yuzune istedikleri seyleri alamadigi icin utanarak bakan icten ice yanan ama ailesini teselli etmeye calisan anne babalari gorunce ve bu gibi nice durumda kufredesim geliyor! Yasli amcalari omrunun son deminde huzurla evinde oturmasi gereken yerde cop kutusundan plastik toplamaya calisirken gorunce kufredesim geliyor... Haketmeyen zengin bebeleri bilmem ne marka arabasiyla telefonuyla hava atarken bir maden iscisinin 3 kurus icin gocuk altinda kaldigini duyunca kufredesim geliyor... Bu liste uzar gider!

0|1
    0|0
  • ne kadar da haklısın.. Mıllettımız 2. 2 buyudu yalanını doğrulamış oldun .. teşekkür ederım.. ınsanlar artık asgerı ücretlere muhtaç oldular.. ekonomik krız kacınıılmaz artık.

0|2
    2|0
  • önüne gelen kıza laf atan yavşak erkekelere ve belki garip olcak ama kız erkek fark etmez dedikodu yapanlara birde adeleti var sanılan ama adelleten bir ey anlamayan yasalara felan filan birde neyse yaa tamam

1|2
    0|0
  • içtiğimiz suya vergi ödediğimize

0|1
    0|0
  • Çok güzel yazmışsın bende yapilan haksızlıklara dayanamiyorum kimisi yattıgı yerden kimsenin alamadıgı parayı alırken kimileri günlerce çalişip çocugunun karnini zor doyuruyor

0|2
    0|0
  • Elbette yetersiz ama bir evde bir kişi de çalışmıyor.

0|0
    0|0
    • bişey sorucam merak ettim bu soruyu 21 saat önce sormuşum üzerine yüzlerce soru soruldu ama son 1 saattir herkes cevap veriyor nereden görünüyo bu soru ? :)

• birde burada ciddi cevap gelmez derler; cıkk cıkk :))

• 154 soru sormuşum sadece bu soru ciddi bir soru tarzında soru sormaya başlamadan sorulan sorulara verilen cevaplara baktım herkes dalga geçermiş gibi cevap vermiş bende sorularımı espri ve saçmalık barındıran sorulardan seçmiştim bilmem sorularıma hiç denk geldin mi? sanırım utanmalıyım :)

• Yeryüzünde yaşamak için para ödemek zorunda

olan tek canlı türüyüz!

özet bubence.

çok güzel soru

1|1
    0|0
  • araların arkasına BABAM SAĞOLSUN yazdıranlara ediyordum, bilekliklerini yapmışlar :D

0|1
    0|0
  • Cok haklısın valla..

0|2
    0|0
    • sen iyi yerlere varıcaksın merak etme uluslar arası ilişkiler falan oku

• Kuzenlerime :D

0|1
    0|0
  • bi çok şeye olabilir.

0|1
    2|1
  • Gereksiz yere konuşan ve off ya bunu neden böyle yaptın diye tipler

0|1
    1|0
  • aynen yaa çok doğru bir tespit olmuş. ben de ay sonunda niye parasız kalıyorum diyodum...hesaplamak lazım.

1|1
    3|1
  • Söv karşim

0|1
    2|0
  • Sonuçta bu hayatta yaşamak bile mucize,ekonomistler bile çözemiyor bunu! Bunun sebebi açık zaten ülkemizde kuvvetli olan aile bağları olmasa çoğu kişi yanar. Sövmemek lazım Allah'a havale et yeter.

0|0
    1|0
  • demin soruyu okudum sayfayı güncelledim tekrar aynı soruya denk geldim bu seefer " nelere tükürme gereksimini duyarsınız" okudum :D

0|0
    4|1
  • En iyisi hippi gibi olucaksın.

0|0
    4|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 32

• Açlığa, savaşlara, sömürgecilere vicdanını veya paranı ve gücünü sömürenlere, beynini kulanmayanlara, gözlerini açmayanlara, Afrika da ve dünyanın çocuklar açlıktan ölürken oraya binlerce kuran göndermeye kalkan örümcek kafalılara ki üstlerinden kazandıkları para cabası, ve bu para ile doyup geyire geyire yatanlara vicdanını sömüren ve sömürtenlere, savaşlara, İnsanlığın ne olduğunu hala kavrayamamış kendisine ve çevresine saygısızca davrananlara kendini başka bir ırk veya cinsten(Türk, kürt, kadın, erkek, çerkez, müslüman, dinsiz, alevi sunni, vs vs) Savunmasız bulduğunu ezip sırtından milyonlar kazananlara, hayvanların kendisine hizmet için yaratıldığını düşünenlere, Başkasının acizliğine bakıp şükredenlere, vicdanlarını bir kaç kelime ile rahatlatabilenlere, bir çocuk soğuktan titrekken o montun içine biraz daha gömülenlere. soy kırım yapanlara yapmaya çalışanlara destek olanlara. başkasına o* satanist katyil gibi bakarak kendini sütten çıkmış ak kaşık görenlerin bu liste uzun ama anladınız demek istediğimi gelmişine geçmişine hadi hep beraber...

0|1
    0|0
  • küfürde anlamı katan söyleyen değil, sözü muhatap alandır.

iki arkadaş arasında, biri diğerine "göt" dediğinde birbirlerine gülüp geçerlerken, buna gülerlerken; bir gün "banag*tdedin" meselesi yüzünden birbirlerine girebilir, birbirlerini yarayabilirler aynı insanlar, içinde bulundukları duruma bağlı olarak.

küfür, "çok daha fazla hakaret" değildir. hakarete karşı, kişinin bir tepkisi vardır ve bu tepki, duruş, üç aşağı-beş yukarı bir standartta, tutarlı olmalı, "eşşek kafalı öküz" dedindiğinde nasıl bir tepki veriyorsa, "amına koduğumun manyağı" dedindiğinde de tepkisi o civarlarda olmalıdır.

fakat küfrün idrakını ve alımlanışını değiştiren önemli bir etken daha vardır: telaffuz.

amına koyduğumun telaffuzu beni çok zorlayan bir boktur. anne baba geninden mi, memleketin suyundan mı, yoksa sırf benim eblehliğimden ya da tembelliğimden mi bilemedim misal "lâzım" var ya hani, ben onu "lıaaağaaazım" diye telaffuz ediyorum. telaffuz ederken kendi kulağımı bile tırmalıyor. hele ki birine kızgın bir haldeyken bağırarak bir şeyin lazım olduğunu anlatmaya çalışıyorsam. yazık o insana, gülsün mü, tırmalamadan dolayı kulaklarını mı kapatsın, cüsse iri, ürksün mü bir yandan, kelimeye enerji yüklemişim ful kinetik darbe etkili, o da var.

- sana cumartesi günleri düzgün yumurta yemek için başka bir tava almamız lıaaağaaazım diyoruuuuuğaam. bunun neyini anlamıyon arhadaş sen yaaa!

- bağırma bana.

- lıaaağaaazım diyoruuuuumulğaaan. lıaaağaaazım işte. lıaaağaaazım (evli insanların yaşayabileceği sıradan bir cinnet anı)

- liaaağaaazıym

- oynatma ağzımı. skiym mna koym mnı sktimin hayatının. mnı sktimin hayatının olmaz neyse iyiyiz biz. iyi. dur. gidiym ben aşağıdan bir tava alıym geliym, daraldım.

- canım bak kaloriferleri yaktılar aidat gelecek sırası değil şimdi, sonra birlikte baksak?

- o da doğru.

yukarıda görüldüğü gibi küfür bölümünü bu örnekte karşı taraf yok saymıştır. neden? çünkü vurgusal olarak sakin, terennüm olarak içe dönük, enerji olaraksa gayet sönüktür. fakat ahbabın olsa, eşin olsa bile karşındaki küfür ediyorsan gerçekten, var gücünle, tam kininle o insana gönderiyorsan küfrü; telaffuz ettiğin şeyde olabileceğin en ciddi halindeysen kendince ve hatta yüzündeki damarları, kaşlarının hizada durmasını, gözlerinin belli bir büyüklüğü korumasını kontrol edemiyorsan durum fenadır. o berbat bir haldir, sen gerçekten berbat bir insan olabildiğini göstermişsindir ve yani skiym seni o zaman. önce git bir konuşmasını öğren *kafa.

0|0
    0|1
  • Bir ara karar verdim artık her ne olursa olsun küfür etmiyicem diye ama

sonradan bir farkına vardımki aslında küfür etmenin faydalarını tespit etmiş oldum bu küfür orucunda,

yani küfür eden insan o an öfkesini yatıştırıyor ve stres atmasını sağlıyor

küfür etmeyip öfke sinir stres gibi durumlara maruz kaldığında ve bunu gidermediğinde

ilerleyen zamanlarda hastalıklara bile sebep olabiliyor

bu yüzden dozunu kaçırmadan

HAK EDENE ARADA BİR KÜFÜR İYİ GELİR :)

0|1
    0|0
  • İnsan türündenmi bahsediyorsun Türkiyedenmi anlaşılmıyor

0|1
    0|0
  • Heryerde 1 TL olan yegane tutkum mentos'un bazı cakkallarda 1.25 ve 1.35 Lira olması benim bakkala cakkala sövmeme sebebiyettir bir de param olmadığı zaman ödeme alamadıklarıma söverim.

1|1
    0|0
  • küçük ayak parmağının çarptığı o sehpaya...onun ben tıynetini skim.

0|2
    0|0
  • Dürüst olmak gerekirse asgari ile çalışıyorum ama aylık 1500 den aşağı kazanmiyorum oyun kurallarini onlar kuruyor diye koyun olamam böyle g.te böyle y..ak mk derim illegal işler yaparım ek iş yaparım devleti dolandiririm çünkü bunlara müstehak

0|1
    0|0
  • yahu bırak o parayla evlenilmez bile bide bakan 800 tl iyi para der dalga geçer gibi

0|1
    0|0
  • küfretmek için neden aramam ki söver geçerim tarzım bu :D

0|1
    0|0
  • asgari ücreti falan geçtimde ,monoton hayat düzeni daha berbat.Sabah kalk işe git,akşam eve gel,haftanın 6 günü bunu tekrarla,pazar günü biraz uyu,pinekle,arkadaşlarınla takıl vs.Pzt baştan devam et.Çalışırken bir de şerefsiz,büyüklenen,parasıyla adam oldum sanan insan kılıklılarda hediyesi.En çok küfür ettiğim bunlardır.Her işyerinde mutlaka denk gelir.

0|0
    0|0
  • aylık aileden gelen para 3000 tl bunun 1000 tl sini maltada ingilizce kursu için ayır geriye kaldı 2000 bin tl 250 yurda ver geriye kaldı 1750 tl 750 tl yemek için harca geriye kaldı 1000 tl bununlada takılıyorum işte

0|1
    1|0
  • Zengin daha zenin, yoksul daha yoksul.

0|1
    0|0
  • haklısın eşikteki mezardaki ve beşiktekini pas geçme derim...

0|1
    0|0
  • karanlığa küfretmek ortamı aydınlatmaz diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • hava bedava su bedava diye bir şiir var bilir misin ? :D havaya söerim suyada taksicileri minubuslere yol vericne geçmeyen vermeyince deli gibi yola atlayan geri zekalılara, dağa taşa çayıra bayıra çimene sık sık kendime bahtıma ters giden işime düz giden işime daha sayayım mı :D

0|0
    0|0
  • asgeri ücrete geciniyorum ben gül gibi yinede şükür ediyorum :) bunu bulamayanda var allaha şükür ...saydıgın şeyler biraz farklı bence ev kirası 250 tl mutfak masrafı 200 tl elektirik, su telefon 100 tl 50 tl lig tv geri kalan 200 tl'de bze kalıyor sıgra icki vs..onlar yok zaten ...sosyal yaşam için yeterki 200 var tabiki...birde 200 mutfak dedim bazen o bile çok 100 bile oluyor bazi aylar..yani gül gibi gecinmek kolay

1|0
    3|1
    • 100 liraya ne yiyon içiyon da doyuyon 1 ay boyunca qnq diyette misin

• Ben tek başına yaşıyorum günde 5 ekmek tüketiyorum normalde ekmeğin tanesi 60 kuruş bizim yaşadığımız dünyada takvim ayları ortalama 30 gün ara sıra misafir gelse 100 tl aylık ekmek parası yanlızca benim için.

• günde 5 ekmek mi allah gözünü doyursun gardeş ne diyeyim sana :( sürekli evdesin galibe 5 ekmek yedigine göre ...çalışmıyormusun ...anlayamadım ben seni...?

• Yeryüzünde yaşamak için para ödemek zorunda

olan tek canlı türüyüz!

Aylık Maaş: 773 TL (Asgari Ücret)

(12 Milyon sigortalının 6 milyonu asgari ücretli

çalışıyor)

Elektrik 100, Su 30, Kira 400, Gaz 50, İnternet-

Telefon 50, Yol Parası 130 derken toplamda: 760 TL

Artan 13 TL ile artık ekmek mi alırsınız, mutfak

alış-verişi mi yaparsınız, muayene mi olursunuz,

dişçiye mi gidersiniz, üst-baş mı alırsınız, atlet-

don mu alırsınız, günlük ortalama 7 liradan sigara

mı içersiniz yoksa 3 çocuk mu yaparsınız bu sizin

tercihiniz.

1 şişe bira, 1 paket sigara: 11 TL

Gel de bu düzenin gelmişine geçmişine sövme !

0|0
    0|0
  • Söv karşim

0|1
    0|0
  • Doğru söylüyon amk bu sene oy kullanıcam böyle yönetimin amk

0|1
    0|0
  • haklısın o yüzden zamanında çok çalışmak gerek iyi bir meslek için

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam