Tarih baştan yazılıyor yalanı ne kadar doğru?

Aziz dostlarım tarihin gerçekleri şu yüzüne çıkıyor gibi haberler son günlerde insanların akıllarını bulandırmakta.. Ve buna tüm medya iştirak ediyor.. Eskiden bildiklerimiz meğerse yalanmış şu bakış açısından da baksanız gibi söylemlerle insanların kafalarını karıştırmak ve bunu haksız ithamlara yer vererek yapmak ne kadar doğrudur? Elbette tarihin gerçeklerini öğrenmek herkesin hakkıdır.. Ama bunu ulusun vatanın bütün kalbiyle vicdanıyla oynayarak yapmak ne kadar doğrudur? Ömrümüzü vatan sevgisine adamış bize Türk olduğumuzu unutturacak olan tarihin yanlı yazılmaması mümkünmüdür sevgili dostlarım.. Söz gelimi katliamlar .. Türlerin katliam yaptıkları ya da tarihte Türkün aslında ne kadar hiçe sayıldığını haklı tezlerle savunan ve bunu olurcesine savunan bir Türkün Türklüğünden şüphe duyarım.. Tarafsız gözlerle bakmak derken bu milletin gururu haysiyeti onuru çiğnenmiş kime ne? Yabancı dış güçlerin emrine girilmiş, Emperyalizme hizmet edilmiş kime ne? Lütfen tarihi çarptırmadan olduğu gibi mantığımızı kullanarak çözelim.. Amaç yanlı bakmak deil ama gerçekleri tam manasıyla kavrayabilmek! Bunu görebilmek için çok okumalı yandaş medyadan farklı kaynaklarıda okumalıyız. Yurdum için hiç bir menfaat taşımayan sadece ulusumuzun bilinçlenmesi için katkı sağlayabilirm... Umarım araştırır birlikte öğreniriz tarihi ve atılan yalanları..Karalamaya çalışanları gerçek hedeflerine ulaşmaları için bir yol arayanları görmek için üstün zekalı olmak gerekmiyor.. Sağlıcakla kalın aziz doslarım.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• "insanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse ötekine sağır olur" diyor ismet özel

1|0
    3|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Su anda yasananlar PKK terör örgütünün yavaş yavaş bitmesi üzerine ASALA'yı tekrar canlandırma politikalarıdır... Asla tahriklere gelmememiz lazım... Yıllardır ABD Fransa bayraklarınıda yakıyorlar bişeylerimi eksildi... Bizim 2000 yıllık devlet kültürümüz var... 17 tane devlet... Tarihimiz elbette yanlıs anlatıldı... Çoğumuzda hala yanlış biliyoruz... Türk milletinin en büyük 3 olgusu Dini, Vatanı ve Namusudur... Bu üçünden birine göz dikenlerin geçte olsa ama bir gün elbet gözünü cıkartırız... Soykırım dedikleri safsatada budur... Bizim vatanımıza, bacılarımızın namusuna göz dikenleri elbette cezalandırırız... Belgelere bakmak lazım kac kadına tecavüz edilmiş kaç tane masum köylü öldürülmüş... Diaspora galayanlarına gelmeyelim... Türk milleti elbet yine dünyayı yönetecektir...

1|1
    4|1
    • teşekkürler vatansever arkadsım.. Vatanımız ve mılletımız yabancıların elınde oyuncak olmasın.. bırlık ve butunlugumuzu sağlamak en sereflı mevkıdır.. Bızlerı yıllar önceden yaptıkları gıbı parçalamak dağıtmak ınsanı ınsana kırdırmaktan başka bır polıtıka deıldır. Bkn.. Bop projesi nedeniyle Türklerın tarıhıyle oynanıyor Kurtulus ve oncesı safsata olarak gosterılıyor.

• Fazla yazamayacağım umarım birgün karsılasırız bir yerde uzun uzun sohbet etme imkanımız olur :) özellikle seviyene tartısma uslubun icin teşekkür ediyorum... Son bişey gazeteleri tersten oku herşeyi anlayacaksın :)

• ::):):) teşekkürler.. güzel sohbetın ıcın.. esen kalın efendım.

• Elbette tatlı bayan bilen zaten bir şeyleri biliyor ne kadar çarpıtılırsa çarpıtılsın. Sorun orada değil sorun bu milletin çoğunluğunun kırsal kesimden oluşmasından ve cahil olmasından dinini bilmeden öğrenmeden birilerinin gösterdiği veya yönlendirdiği gibi sanmasından kaynaklanıyor. Oysaki bizim dinimizde kadın el üstünde tutulur her zaman ön plandadır sadece bunu bile bilseler yeterli aslında başka bir şey söylemeye gerek bile duymuyorum.

1|0
    3|0
  • Osmanlı çok uluslu bir devleti ama sen kal Türkiye'yi tek uluslu bir devlet yaparsan ozan bunlari noal görürsün bu devletin ilk kuruluşta özerk olarak anayasada var hic kimseyi dışlamayan ama sonra

türkcü ve sunni bir devlet oldu yalanım bu devlet Alevi inancını tanidimi ? Bu devlet kürtleri Araplar'ı lazları çerkezleri vs herkese zorla tertip elbise giydirmeye çalısmadimi bu devlet dindar insanları yalanda asmadımi bu devlet 6-7 Eylül olaylarını yapmadimi ? Bu devlet ceza evinde insalar işkence yapmadımi bu devlet 1925 ten sonra yalandan bir tarih yazmadimi ? Bu evler abd karsi çıkan devrimcileri idam etmedimi bu devlet kendi başbakanının asmadimi bu devletin görevlileri mafya polis politikacı aynı aynı arabada kaza yapmadimi bu devlet Doğu'da 3500 koyü yalmadimi ? Bi devlet yasadışı örgüt kurmadimi huzbukontrayi ? Bu devlet Sivas'ta insanları yakanları zaman aşımına ugratmadimi bu devletin genaraller bayan bakana demedimi seni yağlı kazığa oturturum ? Tarihi biraz devlet tarafında degil biraz tarafsız bakın devlet kutsal degildir insan Hayati kutsaldır başka ülkelerde devlet halk icin vardır bizdeyse halk devlet için var

0|1
    4|2
    • sızde derken? Sanırım kurtlerı kastediyorsun sevgılı arkadsım..! Bılıyorum kızgınsın ve anladığım kadarıyla bunların neden yapıldığının nedenlerını yazmamış sadece olayların sonuçlarını dıle getırmıssın! Bır devlet ulkesınde bırlıgı sağlamak ıcın bazı seylerı feda etmesı gerekır.. Sonucta Avrupa devletlerınde de ulus anlayışı var? :)Onlarıda yargılamak onlarıda elestırmenızı beklerdım. Kaldı ki mıllı anlayışı reddedenler bızzat kendılerıne yenı bır ulus anlayışı ortaya koymaktadır:) Kurt mıllıtı

• Devlet nedir? Vatan denilen mülkün nasıl elde tutulup, değerlendirileceğini belirleyen siyasal mekanizmadır. İdeolojiyi ve ideolojik aygıtları kullanır. Hatta, Halkı yönetmek için İdeolojik aygıt yaratır. Kapitalizm yayıldı, rakipsizce. Biz de öyle bir ülkeyiz. Post modern liberalizm, yönetimleri yerelselleştiriyor. Geri dönülmeyecek bunlardan. Dünya'nın süreci bu artık. Ulus devlet anlayışını tüm Dünya terk ediyor, maalesef..

• sadece gosterılıyor! Ulus devletı olamayan Abd nın bıle oraya gıtmeyenler orda yasamayanlar anlayamaz.. Ulus devletı dıye kendını göstermeyen Abdnın bıle Abd vatandaşı olmak ıcın Abd nın yayılımcı polıtıkalardan ayrılmayacağıma uzerıne yemın ettırmesı ve ABD nın mutlaka kendı anayasalarını tanımaları gerektıgını söylerler! Hele ıngılterede almanyada dışarıdan goc almamak ıcın sınır koyduğunu bılıyormuydunuz? Kendı mıllıyetcı ulus anlayışını korumak ıcın? Neden bu kadar vıze almanın zorlaştığını?

• Kimse tabularımı yıkamaz , video bile gösterseler o tarihler diye yine inanmam , TÜRK milleti osmanlıydı , kabede , TÜRK bayrağı gören hacılar ,mutlu gülerek osmanlı osmanlı diyor , kim nederse desin , inancımı yıkamazlar , insan 3 şey için yaşar

1 ALLAH a kulluk görevini yerine getirmek için

2 namusu için

3 VATAN için , iyi geceler .

2|1
    3|1
    • ne kadarda güzel bır yorum olmuş .. teşekkürler vatansever arkadsım..

• Bencede bu ülkede Türklüğü silmeye çalışıyolar Türkiyede Türküm demek suç oldu ya var mıböle bişe suçu bırak ırkçılık oldu :) Ülkeyi yönetenler bile Türküm değil türkiyeliyim derse bu işin sonu nereye gider uzun konular bunlar ama çok güzel noktaya değinmişsin yanlı medyalar vs. Bu ülkeyi ilk karıştıran sağ sol oldu şimdilerde ise alt kimlik lafları yazık..

0|0
    0|0
    • ne kadar da haklısın..! aynı fıkırlere sahıpız saygıdeğer arkadsım..

• Bu ülkede kimse turk oldugunu söylediği zaman işkence görmedi ben türküm diyen kimse faili beli cineyetler kurban gitmedi bu ülkede kimse turce konuşmak yasaktır demedi bu ülkede her sabah baska etnik gurublar varlığını Türk'e armağan ettiriliyor bu ülkede Alevi oldukları icin evler kendileri yakılanlar oldu bu ülkede Kürt oldugu icin koyleri yananlar oldu bu ülkede faşizminin adına yurtseverlik diyorlar hiyara salatalık diiyince tadı değişmeyor bu ülke herkesi zorla turk yapmaya çalıştı ırkçı

• kımse kımseyı arkadssım.. turk yapmaya zorlanmadı.. çappıtmayın.. ıstersen sen gıt bır fransaya orda ben kurtce konusucam özgürlük de bakalım.. ne yapıyorlar.. :):) bu soz burda noktalanır.. artık daha fazla sızlerı ıkna etmeye calısmak boşuna olur..:):) kurtum dıyen bır kışı mıllıyetclık yapmıyor ayrımcılık yapmıyor bız yapıyoruz doğrudur:):)

• Evet bize öğretilen tarihte bir çok yalan var bu gerçek. Dediğin gibi farklı kitapları okumaliyiz ama kaynak belirtilmiş olmalı yoksa anlamı kalmaz

1|0
    3|0
    • mutlaka sayın arkadsım.. kendımız doğruları bulmalıyız.. Basklarının ozellıklede yandaş medyanın wıkıpedının sozlerıne ıtıbar etmemelıyız.. Mantıklı yorumlarda da bulunmak bızım ısımız.

• Tarih nesnel belgelerin varlığı ile bilimselleşir, akademikleriş. Hiç bir belgenin olmadığı dönem ve olaylar için, efsaneler ya da ideolojik görüşler benimsenir. Ancak ortaya çıkan her yeni belge, tarih literatüründe yerini alır. Tarih için aslolan gerçek, farklı kaynaklarca onaylanabilen belgelerdir. Bir belge tarihi değiştirebilir.

Örneğin, 1915 ermeni olaylarını ne kadar tartışsak ta bir açıklığa kavuşturamıyoruz. Nedeni, hurda kağıt olarak Bulgarista'a satılmış olan Osmanlı arşivleri ve Ermenistan'ın kendi arşivlerini Dünya tarihçilerine açmaması. Şimdi ispatlanamayan bir soykırımı, ispatlayamadığımız bir itirazla çürütmeye çalışıyoruz. Mümkün mü? Tartışmak işe yarıyor mu?

0|0
    1|0
    • mutlaka .. saygıdeğer arkadsım ne kadar güzel yazmışsın. Ama sunuda belırtmek gerekır kı madem ortada kanıtlanamayacak bır olay var.. Kurtlerın bu doğrudur haksınız dıye ortaya çıkıp kendını savunmasına karsı bızde kendımızı savunmayacakmıyıdık? Madem kı tartışmaya acıktık.! O zman Kurtler kendı tarafını tutmus Turkelerı hıce saymış olmazlarmı? Onlarda ıspatlayamadıkları bır olayı gercekmıs gıbı gostermesınler..!

• Gayet tabii. Ancak Kürtlerin tezleri, tarihi değil, daha çok siyasi bir konu. Onlar da çok iyi biliyorlar, kimin ne zaman elini taşın altına koyduğunu. Ancak bunlar, şey havasında gibiler: "bizim tarih hiç umurumuzda olmadı, biz dağda yaşıyorduk, ama varız, bizim de hakkımız var." Biz de soruyoruz doğal olarak: Siz kimsiniz? Buna onlar cevap veremiyor...

• ne kadar da haklısın!.. teşekkürler tekrar..

• Yok biize türklüğümüzü unutturmaya çalışıyorlar yok türklüğünden şüphe ederim yazının içinde belki 10 yerde türklük kelimesi geçiyor ve objektiflikten bahsediyorsun ilginç :)

0|0
    0|1
    • bu ülkede Turkluk demek suçşa o zaman suçluyum.. Bınlerde ınsan Kurtum dıyen objektıf oluyorda ben mı oluyorum saygıdeğer arkadsım.. umarım sızde gerceklerı gorursunuz..

• kaldı kı sana ıngılızlerın Fransızların ve bırcok ulus devletının anayasalarını gözden gecırmenı tavsıye ederım. Hatta cok ılgınctırkı bı Fransız anasasından alınmış 3 maddeye goz atalım: Milli egemenlik Fransız halkına aittir. O zaman Fransanın ıcınde bulunan turklerın mıllı egemenlik hakkı yok mu demek oluyor bu? Tabıkıde hayır. Bır mılletı mıllet yapan unsurları sılersenız bır hıc olursunuz. Ha kurtler bölünmek ıstıyorsa buyrun bolunsunler ama bızım anayasamıza karışmasınlar.

• Dogru tahri 1915 ermeni soykırım koçagir katliyami zilan katliyam şeyh sayit olayi 2938 dersim katliyami Van da 33 köylünü kaçakçı oldugu gerekçesi ile kursuna dizilmesi

6-7 Eylül gayri Müslümanlara yapılan yağma olayları Maraş'ta Alevi katliyama Çorum'da Alevi katliyami Sivas ta Madımak katliyami Uludere'de 34 köylünü katliyama tarih gercekler toprakta kemik gibi fışkırıyor gercekleri kimse saklayamaz

0|0
    3|1
    • çarpıtılan gerçekler mi efendım? neden peki bu ınsanlar bos yere mı olduruldu?bı sebebı yokmuydu? Ulusumuz can guvenlıgı gerekmezmıyıdı? Kaldıkı dıger ulusların yaptıkları ortaya cıkarılmıyorda saklanıyorda dıs güçler tarafından sadece bu konu mu tartışılıyor! Ve bıze haklıymış gıbı gosterılmeye çalışılıyor.. Iyıce araştırmanızı dılerım azız arkadsım.

• Ben İspanya Kanada ve şimdide japonyadayim İspanya 3 dili Kanada iki resmi dili var fransızca ve ingilizce irak iki resmi dili var Arapça kürtçe iran iki resmi dili var farsça azerice ben demiyorum biz turce bilmeyelim ama anna dilde egtim vs olmalı ve olacakta nasilki sizin gibi faşistler kurtce tv olsa tc bölünür diyorlardı ne oldu 24 saat yayın yapan trt 6 var bölündümu zaten 10 kar Kürt tv var basını var artik haber ajansları var israil iki dili oldugunu biliyorumusun Arapça İbranice

• bolunur tabı.::):) arkadsım lafı dolandırma.. sen desene evt ısyan edıyorum..:) dıye.. bana kurt mıllıetcılıgı yapma..:):) ıstemıyorsanız ceker gıdersınız dağlarınıza.. yenı medenıyet yolunda ılerlersınız.. ama anayasadan elınızı cekın..:) gıdın ıstersenın amerıkada yasayın.. tabı yasatırlarsa.hoscakal

• oy isteyen partili gibi başlamışın cümleye :)

0|0
    0|0
    • evt bıraz resmı konuşmuşum:):) saol genede benzetme ıcın... Yoksa ne haddıme oy ıstemek partılı gıbı :) esen kalın.

• :):):) hmm ben 80 lerde yasamadım ama bu sekılde konuşmak tarzım belkıde.. ne de olsa ana dılımız:..:) samımı ve dost hava sozlerın ıcın teşekkürler.. eksık olma arkasdım..

• haşçakal :)

Kızlar Ne Diyor 2

• tabiki doğru değil.

0|0
    0|0
  • herkes kendi menfaatini düşünür merak etme

0|0
    0|0
Yükleniyor...