Annemle babam boşanıyor. Nasıl kurtulurum bu kafamın içindeki kemiren düşüncelerden?

Annemle babam boşanıyor. Bunu daha 1 saat kadar önce duydum. Kulak misafiri oldum diyelim. Öz annemi yıllar önce kaybettim. Bu üvey annem.Ama öz... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Vallaha kardeşim ben sana ne diyim. Yaşadıklarınla bu konuda benden daha tecrübeli kılmış hayat seni. Tabi diyecek şeyler de gelmiyor değil aklıma yine daha tecrübeli arkadaşlar da yardımcı olmuş. E birşey eklemiceksem niye mi yazıyorum. Yalnız değilsin bil diye. Sanal da olsa sanal olmayan niyetlerle yardımcı olmaya çalışan insanlar var. Ve senin elinde de anlattığına göre sanal olmayan öz olmasa da özümsediğin annen ve bir baban var. Konuyu sana daha açmadılarsa elbet vardır bir nedenleri ve bildikleri. Unutma boşanmayı bir insanın düşünmesi kendi kendine itirafta bulunması sonra çiftlerin birbirlerine açmaları bile ne kadar zordur. Ve bence seni seven ailen için daha da zor olanı bunu sana açmalarıdır. Çünkü katlanamayan onlar ve olayı kabullenmeleri ailesinden memnun olan senden çok daha kolay ve bunun senin için zor olacağının farkındalar belki. O yüzden bir de bardağın bu tarafından bakmaya çalış ve seninle bir an evvel yüzleşmediler diye fazla da üzülme. Yaşadıklarından, yaşadıklarını kabullenişinden, anlayışından ve anlatımından mantıklı ve güçlü olduğunu anlayabiliyorum. Belirsizlik insanı yorar. Bu bir ilişki olabilir ama bu aynı zamanda da bir aile ve sen de bu ailenin bir ferdisin ve bu ailenin kararlarında senin de hakkın var. Kendini ayrı tutma. Belki kafandaki bu belirsizliği aralamak için onlarla konuşan sen olursun. Yani sonunda ne olacağını bilmiyorum ama umarım en hayırlısı olur...

• Ne diyim :) Allah razı olsun yanı ıcımı rahatlatan cumleler dokulmus içinden. Gercekten iyi geldi okuduklarım. evet konusmak ıstedım en basta amaşu anonların izleyecegı yolu bekliyorum. Bakalım yarın karsıma hangı sekılde nasıl gelicekler.

• Sevindim öyleyse. Sağol senden de.

Hmm Yine mantıklı bir karar. Ben üzgün olduğun için daha fazla yıpranmaman için o ihtimali de sunmuştum ama bence de beklemek izlemek ortamı tartmak daha sağlıklı olacaktır. Ortada bir ucu sökülmüş bir elbise var. Aceleyle çekiştirerek daha da sökmeden daha da yaralamadan, yaralanmadan nasıl bir sonuca ulaşılacağına bakarsınız.