• Sor
  • Bence

Annemle babam boşanıyor. Nasıl kurtulurum bu kafamın içindeki kemiren düşüncelerden?

Annemle babam boşanıyor. Bunu daha 1 saat kadar önce duydum. Kulak misafiri oldum diyelim. Öz annemi yıllar önce kaybettim. Bu üvey annem.Ama öz annem kadar sever saygı gösteririm. Ayrılık nedenleri ise babamın bir sebepten dolayı yurt dışına çıkma gerekliliği.Annem bunu istemiyormuş olayı tam anlamadım.Ama yarın bu işin sessiz sedasız kesin biticeğini duydum.Allak bullak oldu kafam. Ne yapıcami ne diceğimi bilemedim. Asla işlerine karışmam ama inanın kafam çok dağıldı .. Ne düşünmeliyim napmalıyım. Nasıl kurtulurum bu kafamın içindeki kemiren düşüncelerden,içimdeki açıdan ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Vallaha kardeşim ben sana ne diyim. Yaşadıklarınla bu konuda benden daha tecrübeli kılmış hayat seni. Tabi diyecek şeyler de gelmiyor değil aklıma yine daha tecrübeli arkadaşlar da yardımcı olmuş. E birşey eklemiceksem niye mi yazıyorum. Yalnız değilsin bil diye. Sanal da olsa sanal olmayan niyetlerle yardımcı olmaya çalışan insanlar var. Ve senin elinde de anlattığına göre sanal olmayan öz olmasa da özümsediğin annen ve bir baban var. Konuyu sana daha açmadılarsa elbet vardır bir nedenleri ve bildikleri. Unutma boşanmayı bir insanın düşünmesi kendi kendine itirafta bulunması sonra çiftlerin birbirlerine açmaları bile ne kadar zordur. Ve bence seni seven ailen için daha da zor olanı bunu sana açmalarıdır. Çünkü katlanamayan onlar ve olayı kabullenmeleri ailesinden memnun olan senden çok daha kolay ve bunun senin için zor olacağının farkındalar belki. O yüzden bir de bardağın bu tarafından bakmaya çalış ve seninle bir an evvel yüzleşmediler diye fazla da üzülme. Yaşadıklarından, yaşadıklarını kabullenişinden, anlayışından ve anlatımından mantıklı ve güçlü olduğunu anlayabiliyorum. Belirsizlik insanı yorar. Bu bir ilişki olabilir ama bu aynı zamanda da bir aile ve sen de bu ailenin bir ferdisin ve bu ailenin kararlarında senin de hakkın var. Kendini ayrı tutma. Belki kafandaki bu belirsizliği aralamak için onlarla konuşan sen olursun. Yani sonunda ne olacağını bilmiyorum ama umarım en hayırlısı olur...

• Ne diyim :) Allah razı olsun yanı ıcımı rahatlatan cumleler dokulmus içinden. Gercekten iyi geldi okuduklarım. evet konusmak ıstedım en basta amaşu anonların izleyecegı yolu bekliyorum. Bakalım yarın karsıma hangı sekılde nasıl gelicekler.

• Sevindim öyleyse. Sağol senden de.
      Hmm Yine mantıklı bir karar. Ben üzgün olduğun için daha fazla yıpranmaman için o ihtimali de sunmuştum ama bence de beklemek izlemek ortamı tartmak daha sağlıklı olacaktır. Ortada bir ucu sökülmüş bir elbise var. Aceleyle çekiştirerek daha da sökmeden daha da yaralamadan, yaralanmadan nasıl bir sonuca ulaşılacağına bakarsınız.

Erkekler Ne Diyor 20

• Okudukça ben strese girdim :(

• Sana karşı açık olmalarını iste. Olayın tamamını öğrenmeye çalış ve en önemlisi adil davran.

• Bunu denicem. konusmayı en azından. Umarım benı tatmın eden bı nedenlerı vardır.

• Öncekileri Göster
    • Elbette. Bazen şükretmek lazım. Çok kötü durumlar görüyorum. Şükrediyorum o zamanlar.

• Kesinlikle öyle..

• Babanla vede sana kısmende ola ennelık yapanla konuş,fakat kangren olmuş davayı uzatmanında bır manası yok.Herşeyın hayırlısı olsun.Sızde kendınızı yetiştırmişsiniz ,yaş itıbarıyle çocuk değilsiniz ,hayatın olagan akışında herşey var.Bakın öz annenizi kaybetmişsiniz..Sorumluluk misalı,ya da uzuntu yaparak kendinizi kaybetmemenizi,bunların hayatın olagan durumları olduguna ınandırarak hersey mumkun dıyerek serinkanlı olmanızı önerırım.Sevgılerımle

• Neden bize anlattığın gibi onları alıp karşına anlatmıyosun?

• sıkma canını 14 sene önce benimkilerde ayrıldı kendini üzme herşey oluruna varır, aslında biraz üz be bu tür şeyler kiişiliğini güçlendirir

• üzülmek değilde. o sözlerı duydugum dakıkadan berı benı bıseyler ucurumdan ıtıyo. soguk soguk terliyorum . elim ayagma girdi.

• güzel başlamış demek ki güçleniyorsun aslında şuanda farkına varmadan

• Annemı kaybettıgımde yeterınce güclendım gce ıhtycm yok. Ama bu iş cok mide bulandırıcı oldu.

• Oluruna bırakkk ama inşallah ayrılmazlaarr sende üzülmezsinn

• inş..

• Cevap versene ya seni bekliyoruum uyicam :):)

• kimle yaşamaya karar verdin=?

• Karar vermesimi var . Annem uvey onunla kalamam.

• Öncekileri Göster
    • umarım vazgecerler... ALLAH c.c yardımcıları olsun:((

• Çok sağol..

• Öncelikle zor bir durum. Allah yardımcın olsun. Burada onların bu durumu sana belirtmeleri gerekir. Sessiz sedasız olmaz. Seninle konuşmaları gerekir. Belki de çağırıp konuşmayı düşünüyorlardır. Ama baban temelli gidiyorsa bu sebepten dolayı annen haklı temelli gitmiyorsa annen yanlış yapıyor. Bunun boşanmayla bir alakası olamaz. Belki bilmediğin başka şeylerde vardır. Onları çağırıp konuşman gerek. Önce kendini toparlamalı ve kontrol etmelisin. Sıkıntılı bir halde mantıklı düşünemezsin. Onlarla konuşurken iyi düşünerek cevap ver ve sorunun asıl nedenini öğren. Her ikisine eşit haklar tanı durumu düzeltmeye çalış. Senin sözün sözlerin de geçerli olacaktır eminim. Birisi baban diğeri de annen sonuçta ne kadar üvey olsa da severim sayarım diyorsun. Sana saygı duyacaklarını ve söyleyeceklerini kulak ardı etmeyeceklerinden eminim. Dua et ayrıca hayırlısını dile. Allah zora sokmasın kimseyi. Rabbim yardımcın olsun sana kolaylık sağlasın ve annen ile babanın tekrar barışmasını nasip eylesin. :(

• Sende olmasan halim harap. Çok sagol :) Konusucam babamla. bitirmeyin demicem bu bana dusmez..

• Öncekileri Göster
    • Artık hayırlısı deyip cenemı kapatıyorm.

• :(

• Bu kadar basit bir nedenden dolayı ayrılıyorlarsa kesinlikle bir taraf sevmiyordur..Cunku her ıkı tarafta bırbırını yeterınce sevseydı ayrılıkla olmazdı.Bence oluruna bırak..Allah yardımcın olsun bu arada

• Cok sagol..

• Son sevişmeleri bu gecemi olacak yani ? :D

• ne gerzek ınsansın !

• kaç yaşındasın çalışıyormusun biraz kendin hakkında bilgi ver ona göre yanıtlayacam

• Okuyorum . 21

• çok sorun değil hayatını kurtarmışsın bırak dilediklerini yapsınlar.

• benim annem babamda boşanmıştı çokta iyi olmuştu benim açımdan

• Bunlar onlarin arasinda birsey ve senin karismaya hakkin yok. Tabiki cok üzücü bir durum.Ama nedenin sadece o oldugunu bende inanmiyorum. Senin bilmedegin olaylarda vardir.

• Anne ve babalar bazen bencil olabiliyor ve çocukların boşanmadan nasıl olumuz etkileneceğini hiç hesaba katmıyorlar ya da olumuz etkilenmesini en aza indirgeyecek önlemleri almıyorlar malesef. Bu toplumsal bir yara. Çocukları sanki anneanne ya da babaanne için doğurmuşlar gibi ikisinden birine (kakalıyorlar) veriyorlar ve kendilerine yeni bir hayat kurabiliyorlar.

• Aynen oyle.. cok iyi söyledin.

• Öncekileri Göster
    • bunun ıcınde gercekten bılınclenmıs anne*babalar gerekli.

• her anne baba hamilelikten ergenliğe kadar çocuk gelişimi hakkında ve anne baba tutumlarının çocuklar üzerindeki etkileri konusunda bilinçlenmek durumunda.

• allah yardimcin olsun kardeşim :S

• Çok sagol..

• Karar onlarin karari kim ne diyebilir ki

• Söz hakkı istemek en doğal hakkın bunu onlardan iste

• ++++++

• Öncekileri Göster
    • Rica ederim hayırlısı olur dilerim

• Amin..

• bence tam olarak ne olduğunu bilmeye hakkın var

• hakkım var ama babam bu hakkı tanımaz.

• Öncekileri Göster
    • Denicem ama babam söylmek yok dedi anlatıcgnı hc zannetmiyorum .

• :( üzüldüm adına

• boşanmayın kulağnızı çekerim ha.

• Dalga gecilicek bir konu mu?

• annemle babama bir şey deyin dedin :/

• Böyle basit nedenlerden dolayi bosanilir mi yarin gidin konusun karar onlarin deyip sakin karismamazlik yapmayin eger simdi karismazsaniz ileride pisman olursunuz.

• kımsenın kararlarına karsı cıkıcak pozsyonda değilim . onlar bı karar alalı cok olmus zaten. merak ettıgım seylerı ogrenıp kenara cekilicem. egerki fikirlerim onlar ıcın onemli olsaydı ben tesadüfen değil bıre bır agızlarından duyardm.

Kızlar Ne Diyor 14

• babana git ve olan biteni açıkça anlatmasını iste

• Bu duruma karısmam ne kdar uygun olur hiç bilemedim. Ama feci halde kötüyüm suan.

• Öncekileri Göster
    • bir de eşinden dinlemek lazım hikayeye tek taraflı olmaz .ama ne diyeyim geçmiş olsun .

• haklısın .. boşanmalar tek taraflı olmuyo.. vardır bende de hatalar elbet... eyvallah...

• Böyle bir sebepten boşanılmaz bence biraz bekle onlar da sakinleşince yanlış bir karar olduğunu anlayacaktırlar.

• Bazen bencil olmak gerekir şu hayatta işte bu da o anlardan biri..

• önceden bunun sinyalini almadıysan birdenbire duyduğunda şok olmuşsundur haklısın üzülmekte ama vardır herşeyde bir hayır benimkilerde boşandı çok zaman önce alışıyosun sonradan diğerlerine göre daha güçlü oluyosun böyle daha iyi olduğunu anlıyosun sonra zaten okuyomuşsunda uğraşıcağın bişeyler var atlatman daha kolay olur Allah yardımcın olsun kal sağlıcakla

• Amin Tesekkür ederim :) Suan hıcbır sekilde takmıyorum kafama

• içine atma birileriyle konuş üzülmen gerektiği zaman üzül sonradan çıkmasın

• benim annemle babamda ayrı üzülme iş olacağına varır dünyanın sonu değil ki

• benim Annem ve babamda boşandı 17 senedir ayrı yaşıyoruz seni çok ii anlamaktayım benim ve annem açısından daha ii olduğunu düşünüyorum..bazı etkilenmeler olabilir psikolojik açıdan benim yaşadığım bazı şeyler gibi.

• Babana de ki bu sefer de beni annesiz bırakma. O zaman anlar seni belki

• Bunu söylicem zaten sadece..

• Öncekileri Göster
    • Baban senin için yapmaz böyle bir kötülük emin ol

• umarım yapmaz..

• Rahat ol bir onlar boşanmıyor. Ve böyle şeyleri sorun olarak görürsen sorun yaratmış olursun.

• boşanmaları değil benı üzen. Sadece dün aksam yemegınde annem babamın elını tutup canımsın derken bugun bıtırmekten bahsedıyor. ve ben bu olayların en dısındayım hcbsyden hberım yok.

• Ama o onların bileceği bir iş. Belki tam duyamamışsındır. Etrafındaki herşeyi kontrol altında tutamazsın. Zamanında iş olup bittikten sonra bana soruldu, kızmıştım o zaman ben şimdi evet hayır desem ne değişçek , çevre biliyor diye. Sonra anladımki bu hayatta herkesin bir hayatı var. Anneler özeldir yanında olduğunu hissettir ona.

• ne dusncegımı bılemez durumdayım. ck sakın ve soguk kanlı kalmaya calısıyorum mantıksızlık yapamam cocuk değilim bunlar olagan seyler. sanırım babamı karsıma alıp konusmalıym.

• Cocuklariyla konusmadan nasil bosanirlar.

• benı uzende bu işte. benim fıkrım alınmadan.

• Belki onlarda cok zor gunler geciriyorlardir. Belki bilmedigin baska seylerde vardir. Ama yinede konusmalari gerek.

• Onlar cesaret edemedi ya da baska bsey ama ben alıp konusucam.

• anneni ya da babanı karşına al acıkca sor anca öyle kurtulabilirsin. eger onlarda mantıklı cp verilerse.

• konusmaya calısıcam.

• allah yardimcin olsun cok kotu bir durum gercekten

• fazlasıyla. duydugum an kalbıme bısey saplandı.

• canim hayatin gercekleri alalhim daha kotu dert vermesin :))

• amin amin..

• zamanla sular durulur kuzum..emin ol link

• zaman kalmamıs gibi gorunuyor :/ yarın gitmekten bahsedıyolr.

• Öncekileri Göster
    • :)Allah'a tevekkül edene Allah kafidir/ayet-i kerime

• :)

• Sen kendi kendine ruh sağlığını bozma canım, seni aşan bir ilişki olabilir.

• Belkide ama bende bu aılenın bı uyesıyım . Yarın karsıma gelip bosandık dedıklernde vericgm tepkiyi nasıl dusunmezler ya da o an ki ruh halımı bunu anlamıyorum. en azından kendımı hazırlamam ıcın fırsat verılseydı.

• Öncekileri Göster
    • Ama sakin ol, onlar için de kolay bir şey değil.

• olucam.. farkındayım onlarında ıcınde oldkları durum emınım ki zordur.

• onu birak uvey anneyi nasil kabul edebildin :S benimde uvey annem var iyi de davranir ama annem diyemedim hic.

• uvey anne de olsa adı annedır sonucta. Her anımda bana abla anne kardes dost oldu .. İlla onun kanından olmam gerekmıyor anne dıyebilmem için . Emek verdi gözyası verdi bana en basta annemı kaybettıkten sonra umut ısıgı oldu.

• iyi bakalim.

Yükleniyor...