Yaptığım her alkol ya da cinsellik konusunda beni eksileyen cennetciler sorum size

bana bir söyleyin ya mevlit kandilinde biz neyi kutluyoruz? kandiliniz mübarek olsun diyoruz.mevlüt şekeri, mevlüt simidi dağıtıyoruz o gün...mevlit kandilini bana bir söyleyin nedir o?

onun cevabını verdikten sonrada kutlu doğum haftasının cevabını verin?o hafta neyi kutluyoruz?

Güncellemeler:
ben mevlit kandilini biliyorum o günün ne olduğunuda biliyorum.anlamsız yorum istemiyorum,açıklamada istemiyorum.peygamberin doğduğu gün mevlit kandili ise,kutlu doğum haftasında biz neyin doğum gününü kutluyoruz onu soruyorum(ve bu zaman hep sabit) mevlit kandili her sene 10 gün geri giderken,kutlu doğum haftası nasıl sabit böyle yıllardır.çözüldümü yani doğduğu gün? çözüldüyse mevlit kandilini silelim o zaman

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• :D evlat hepsi siyaset bunların sen ışığı gördüysen bırak inanan inansın en fazla 150 sene daha inanırlar

0|1
    0|0
    • ustam açsın ama gözlerini insanlar,olmazki böyle

• masallara inanarak büyüyen bir millet nasıl açsın gözlerini ? kaç kişi okuyup araştırıyor :) çoğu türkçesini okumamış bile inandığı kitabın hadislerin 1500 senelik bir saltanat ve güç kalesi olmuş bu zamana kadar zordu artık kolay insanlar sorugulamaya başladıklarında gerçeği görecekler çok sürmez bu :)

Kızlar Ne Diyor 5

• mevlid kandili Hz.Muhammed (s.a.v.) doğduğu gece .. ona hürmeten ona layık bir şekilde o gece geçirilir..sadece kandil simidiyle şekeriyle geçiştirilecek bir gece değil..alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin kainatı nurlandırdığı gece.

1|0
    0|1
  • İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" denir.

0|0
    0|1
    • kutlu doğum hafatsında ne kutluyoruz

• Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, "Kutlu Doğum Haftası" olarak ilan etmiştir.

• mevlit kandili yalan yani,öylemi

• 14 -20 Nisan tarihleri arasında kutlanan haftayı soruyorsanız şöyle söyleyim . evet her yıl hicri takvime göre 11 gün öne geliyor mevlid kandili vede öylede kutlanıyor , rebiülevvel ayının 12. gecesine rastlayan gece.. bu gün ilk 20 Nisan 571 tarihi olduğundan dolayı , o güne binaen böyle bir kutlama yapılıyor ..

0|0
    0|0
    • o zaman mevlit kandilini siliyoruz.hikaye yani o.çözüldü tarih yani,doğduğu gün belli.benim annem bilmiyor tam doğum gününü.hayret

• Buyur:

link

0|0
    0|2
    • tamam.şimdi kutlu doğum haftası ne onu söyle bide

• muhammedin söylediği ne çelişmiyorki doğum günü çelişmesin

• Peygamberimizin demeseydin iyiydi, senin peygamberin

• ee bunu anladık da kutlu doğum haftası ne oluyor o zaman aradaki fark ne ? madem kutlu doğum haftası niye kandil değil ?

0|1
    1|0
    • babam böyle çilekli pasya yapmayı nereden öğrendi ? :D

• işte senin sormak istediğin şeyi anladım ama anlayamıyor ne yazık ki çoğunluğu

• körü körüne inanmak böyle bişey işte...allah akıl vermiş.kim vermiş? alllah vermiş?

Erkekler Ne Diyor 6

• bunları bize soracağına google'a sorsana

0|0
    0|1
    • mesleğine yazmışsın mühendis diye.sorumu bir oku sonuna kadar,okumadan nasıl mühendis olunur.mevlit kandilinin ne olduğunu biliyorum ben.araştırmama gerek yok.kutlu doğum haftası ne onu merak edyorum

• ER YA DA GEÇ O KIYAMET KOPACAK ALEM SORGUYA ÇEKİLECEK. O ZAMAN SORARSIN NEDEN BÖYLE DİYE CEHENNEMCİ.

0|0
    0|1
    • allah büyük

• O ZAMAN SANA VERDİĞİ AKILLA KUR'AN I KERİM İ SORGULA. (SORDUKLARININ CEVABI ORADA DEMİYORUM) KUR'AN I SORGULA Kİ DİNİN ESASLARINI İYİCE ÖĞREN. O ZAMAN GERÇEK KANIYA ULAŞIRSIN. BURADA OLMAZ DOSTUM. BOŞ YERE GÜNAHA GİRERSİN.

• ben insanların inançları yüzünden kullanılmasına kızıyorum sadece.ve inananlarında kendilerini inançları yüzünden kullandırmasına kızıyorum.tek sorunum bu

• Mevlid kandili hicri takvime gore kutlu dogum ise miladi takvime gore Peygamber Efendimizin dogum gunudur. Bu durumda yilda iki kez kutlanmis oluyor

0|0
    0|0
    • rumi takvim?

• önceleri böyle bir şey yoktu zaten ..böylesi kutlamanın olma zamanı yakın geçmişe dayanıyor..aslı hicri takvime göre kandil gecesidir..

• O zaman sadece hicriye gore kutlanmali.

• 19 mayıs da var

0|0
    0|0
  • 23 nisanı unuttun

0|0
    0|0
  • Ben cehennemliğim o yüzden üstüme alınmadım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...