Ashiatsu masajını yapan , bilimsel olarak tekniğini bilen KS üyesi var mı? Yaptırtan oldu mu? Faydası var mı?

Sırt, kol ve boyun kısmında strese bağlı ağrılarım oldu. Ağrı tedavisi poliklinikte uygulandı; fakat, çok faydası olamadı. Bir arkadaşım internetten okumuş. Ashiatsu masajı ile terapi yapılıyormuş. Bu konuda kim uzmandır? Bilimsel olarak kim yapabilir? KS üyeleri arasında Ashiatsu masajı yaptırtan var mıdır? İyileşen , ağrıları dinen? KS üyelerinden bu konuda bilimsel olarak yapan var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ashiatsu 12. yüzyıldan kalma bir Japon masaj türüdür. Ashiatsu vücudun meridyenleri (vücudun çeşitli parçaları ile ilişkili pozitif veya negatif enerji yolları ) uygulamak için İsveç miyofasyal ve sıkıştırma manipülasyonlarının bir arada kullanıldığı çıplak ayakla yapılan masaj şeklidir. Kıyafet üzerine ya da çıplak vücuda yapılır, hasta sağlık ve refaha teşvik edilir. ayaklar ile dökümlü olarak yapılır.

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Hocam ben profesyonel masörüm. O bahsettiğin masaj ile senin durum farklı şey. Malesef internette bilende yzıyor bilmeyen de. Faydası olabiir ama mucizeler beklememek gerekiyor. Poliklinik malesef masajı cok bilmezler. O işi gerçekten yapan profesyonel kişilere gitmelisin. Sana manuel terapi masajı ile başlanmalı. TÜm kasları açacaktır. Sonrasın da klasik isvec masajı ile kasların gerginliği alınacak sonrasın da derin doku masajı ile sorunun asıl temeline inilmesi gerekiyor. Ama bunlar aşama aşama. Biraz uzun süreç olabilir.

0|0
    0|0
    • İçerikli bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Bilimsel olarak tam fayda sağlanamadığı için, bu masajı yaptırıp fayda gören kişilerin olduğunu söylediler. Sizin de bildiğiniz üzere çok önemli ve dikkat isteyen bir iş masörlük. Dolayısı ile bilimsel olarak teknik bilgiye vakıf olmalı uzman kişi. Bu konuda gerçek anlamda kim yapabilir onu araştırıyorum. Sizin bilgilerinizde bizlere yol gösterici bir rehber olacaktır. Evet, haklısınız uzun bir süreç. Uzakdoğu tekniği ile bilimsel olarak yapabilen uzmanı bulmamız gerekecek sanırım. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum, tekrar teşekkür ederim bilgilendirici yazınız için.

• Rica ederim hocam.. Dediğim gibi yaparsanız cok iyi gelecektir.. Birde deniz kumuna kendinizi gömerseniz sıcak sıcaklğı iyi gelir. iyi günler

• Çok çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için. Dediklerinizi not aldım. Yapacağım, yardımlarınız için sağolun.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...