Boşanmak hayatınızın ne kadarını değiştiriyor? Alışmak zor mu?

9 yıllık flörtten sonra 4 aylık bir evliliğin ardından boşanıyorum... boşanmış arkadaşların tecrübelerini yazmaları mümkün mü?

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• flörtle evlilik çok farklı şeyler flörtte sen nedersen o olur evlenirsin karım dediğin insan birden bire bambaşka bir varlık olur insanlıktan çıkar nede olsa bunu kafesledim düşüncesiyle hele birde yerini garantilemek için çocuk yapar al başına belayı soruna gelecek olursak

boşanmış biri olarak söylüyorum bunları

ilk başlarda boşanma mahkeme mal paylaşımı nafaka tazminat derken düşünmeye fırsatın bile kalmayacak sonra bulunduğun çevreden manende menevi olarakta uzaklaşmak isteyeceksin

yapabilirmisin bilmiyorum sonra ara ara eski güzel günler gelecek aklına Allahım ben ne yaptım diye düşünürken canından bezdirdikleri gelecek aklına toparlayacaksın

sonra belki alkole başlayacaksın başlamasan bile başlamak isteyeceksin (sakın başlama b.ku çıkıyor)

sonra yavaş yavaş alışacaksın

sonra bir düşüneceksin ki 7 yıl olmuş nasıl geçmiş farkına bile varmayacaksın

saygılar

0|1
    1|0
    • bende o yürek yok kardeş. 2 çocuk hatırına inim inim inliyorum

• Boşanmış bir erkeğin yaptığı en büyük hatada,sonradan diyer kadınlarıda aynı görüyorlar ve güvenmiyorlar.. herkes aynı değil..

• gerçekten de flörtle evlilik bambaşka şeyler. flört ederken kadın bilmiyor ki sen dişini fırçalarken aynayı kirletebiliyorsun :D

Kızlar Ne Diyor 8

• Sizin 4 aylıkmış ben 17 yıllık evliliğimi bitirdim :) tabi bu durum insandan insana değişiyor eğer ki birşeyler hissediyorsan zor atlatıyorsun ( arkadaşlarımdan biliyorum ) ama yok birşey kalmamışsa verdiği alışkanlıktan kurtulmak kalıyor o da hayat zaten sizi her şekilde hazırlıyo o yüzden bekleyip zamana bırakmak en güzeli

0|3
    0|0
    • geçmiş olsun abla diyeceğim ama geçmiyor iyi biliyorum...

• amiin. ağzından bal damlamıyor şelale olmuş akıyor :D

• onu dedi bunu dedi evlilik bitmez boşanılmaz.

Çok erken karar veriyosunuz

0|0
    0|0
  • Seninkide çok kötü ya,4 aylık evlilik ve 9 yıllır flörtten sonra boşanma. peki seviyorsan neden boşanıyorsun ?

0|0
    0|0
    • insan sevse bile bazen sevdiği için gitmeyi bilmeli

• Sen ne kadar anlatirsan anlat, anlattiklarin karsindakinin anlayabildigi kadardir

• seviyorum ama birlikte yaşamayı beceremiyoruz. olmadı ve olmayacak.

• senn bu durmdn sonra korktum evlilikten niye boşanıosnz abi yapmayn böyle 9 yıl sürmüş 4 ayda noldu evlilik mi aşkı öldürdü 4 ayda

0|0
    0|0
  • ohaa 9 yıl flört et et et sonra evlen 4 ay içinde bosan var mı böyle birsey yahu

0|0
    0|0
  • hadi ya o kadar berbaerlkten sonra asıl size sormak lazım ne oldu evlilkte diye

0|0
    0|0
  • konu bu değil biliyorum ancak niçin ayrılıyorsunuz

0|0
    0|0
    • şiddetli geçimsizlik :(

• teşekkürler bir süre kadınlarda uzak durcam :D sonrasına bakalım

• nasıl mutlu olacaksanız öyle yapın,bu dünyaya onunla birlikte gelmediniz onunla büyümediniz ve hiç bişeyden önemli olmadığınızı sürekli hatırlayın

• bunu nasıl beceriyorsunuz diye sorsamm flort ederken aklınız nerdeydi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evlilik aşkı öldürüyor çünkü onun üzerinde hak sahibi olduğunuzu hissettirmeye başlıyor, sen benimsin karımsın kocamsın gibi. sonra boşanılıyor.. boşanmak bir süre kendinizi yalnız hissetmenize neden olacak alışma evresi 6 ay sürer sonra alışırsın. Yalnızlık alışık olduğun birşey seyrederken birşey dinlerken yanına dönüp, onu arayıp biri varmış gibi konuşursun bazen. sessiz olur ev. ama sonunda alışıyorsun ve bitiyor, boşanan erkekler genelde 1 yıl içinde yeniden evlenir. bunu saknj yapmayın oda sürmüyor boşluk dolduruyorsunuz. Yalnız hayatınızda ikinizede başarılar..

0|0
    0|0
    • aşkın öldüğüne inanmıyorum hala seviyorum ama ayrılmak zorundayım. belki de gerçek aşıklar kavuşmuyor. olan aşığa oluyor maşuğa birşey olmuyor.

• Aslında çok iyi anlıyorum tek bir bölüm hariç severek boşanmak kısmı onu algılayamıyorum üzgünüm

• onu bende anlatamıyorum ki zaten :s karışık bir durum

• Bazen olmayınca olmuyor, ama gerçekten de olmuyor. 9 yıllık bir birlikteliğin sonucu 4 aylık evlilikte bence her ikinizin de aldığı en sağlıklı yanıt bu...

Bazı şeyler yaşanmadan anlaşılmaz, sizinkisi de böyle birlikteliklerden ve ayrılıklardan. Sorduğun soruyu ise ancak senin bu olayına çok benzerini yaşamış biri sağlıklı yanıtlar diye düşünüyorum. Ne olursa olsun, doğru da yanlış da, ama ayrılık zordur... Allah kolaylık versin.

0|0
    0|0
  • en iyi ben bilirim

ilk evliliğim 14 yıl sonra eşimin aldatması sonrası boşandım...zor oldu çünkü 14 yıllık bir geçmiş bir birikim vardı boşandığıma üzülmedim ama 14 yıllık emeğime üzüldüm

ikinci evliliğim bir birliktelik oldu...resmi nikah yapamadan ayrıldık...

üçüncü eşimi çok sevdim...ama o da paranoyak şizofreni çıktı...

aynı senin dediğinn gibi ottan bokan konulardan sorunlar çıkartıyordu...6 yıl evli kaldım ama 6 ay birlikte oturmadım

şimdi nişanlıyım...

yemin etmiştim bir daha asla türk kadınıyla evlenmem diye...ama nasip kısmet işte...

sana tavsiyem...eşin..normal değil...asla üzülme...dert etme...rahat ol kafana takma...hayatına bak...kendine yeni bir eş bul...sana tavsiyem doktor raporu iste :)

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler sanırım beni anlıyorsun. yani vay efendim neden boşanıyormuşum :s keyfimden boşanıyorum amk millet anlamak istemiyor ki ... harbiden teşekkürler. eşekten düşmüşün halinden eşekten düşen anlıyor :D

• damdan düşenin halini damdan düşen bilir..

eski eşim...ilk eşimi ağzından düşürmezdi...sürekli avradın derdi. halbuki onunla ilgili bir tek kelime etmedim. neyaptı ne etti bilmiyorm msn adresini buldu cebini buldu. halbuki sana ne...görüşünce ne yapacan elie ne gececek ?

bir gün ütü almaya gittik.ütüyü alamadan geri geldik. bunun suratı beş karış. eve geldik.ne oldu falan filan...sonunda patladı...eee ben ütüye değil satıcı kıza bakmışım...lan salak...kız ütüyü tanıtıyor arkamımı dönecem

• H ayat devam ediyor ölene kadar diye bir sey yok kimse kimsenin yakasına dikili değil gittiği yere kadar.

0|0
    0|0
  • Evlenince her şey değişti mi..?

0|0
    0|0
  • 9 yıl flört + 4 ay evli bugün paylaştığım sorunun konusu boşanmaydı hakkaten nasıl başardınız anlatında bilgileneyim yaptığın hatalara döşmek istemiyorum çünkü?

0|0
    0|0
    • walla dostum bana sorarsan hata yapmadım :) fakat eşim defalarca intihara kalkıştı ve defalarca bana bıçakla saldırdı hata nerde desen küçük tartışmalardan kocaman kavgalar çıkmamalı sanırım ama bu uafk şeyler nasıl kocaman oluyor hala anlamış değilim :s

• güleyim mi ağlıyayım mı üzüleyim mi bilmiyorum sadece bir kaç kelime yni hayatında başarılar... ki zaten öyle olaylar olmuş boşansan snn için daha iyi olur.. ama hangi olaylar yüzünden öyle intihar sebebi olur bilemem..

• 9 yıllık bir flörtte ayrılmadınız bir sorun çıkmadı da 4 aylık evlilikte mi problem çıktı. İyi düşünün bence...

0|0
    0|0
    • çok düşündüm be dostum. olaylar acayip bir hal aldı boşanmak kaçınılmaz bir hal aldı

• ufak tartışmalardan iş buraya kadar geliyordu. bir tanesi şu : ailesi ziyarete gelmişti neymiş efendim ailesiyle neden konuşmuyormuşum :s ki ben kendi ailemle pek konuşmam ama burdan patlayan tartışma pencere de bitiyordu nerdeyse zor tuttum.

• işin zor. Psikiyatrik tedavi görmeli. Ya da iyi bir terapi...

• 9 sene görüş filört et 4 ayda boşan acaba çok merak ettim ne için boşanıyorsun?

0|0
    0|0

• kardeşim boşanacak cesareti kendinde bulana helal olsun. yeminle taktir ediyorum

0|0
    0|0
    • cesaret meselesi değil ki çaresizlik bir umut ışığı görseydim boşanmamak adına boşanmazdım ama yok mecburen ayrılıyorum :(

• Boşandığında ilk 3 ay kendini kuş gibi hafiflemiş hissedersin sonra eksiklikleri hissetsende zamanla alışırsın maximum 8 ayda alışırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...