Bundan nasıl kurtulabilirim?

arkadaşlar bende sosyal fobi hastasıy (d) ım diyebilirim. en büyük problemimizin başkalarının düşüncesini önemsemek olduğunu düşünüyorum.

kendi kendime uzun uzun düşünceler sonucunda belki birazda hayat tecrübesiyle aşağıdakileri yazdım ve hergün okuyorum. bende çok olumlu gelişmeler oldu

insan kendine heycanlanma, önemseme deyince tabiki olmuyor ama beyne mantıklı şeyler verince kabul etmek zorunda kalıyor.

bu hastalığa yakalanan insanların, diğer insanlara kötü gözle bakmayan, onlara çok değer veren, asla zarar vermek istemeyen ve kalp kırmak istemeyen insanlar olduğunu düşünüyorum. ama bunları aşırı yapınca, diğer insanlara haddinden fazla değer verince bu defada kendimize zarar veriyoruz. bu yüzden aşağıdakileri okuduğunuzda insanlardan soğumayın ama düşüncelerinede haddinden fazla önem vermemeye çalışın ki iyileşelim hep beraber. arkadaşlar bendede bu problem var insanlara cok deger verıom onları kıramıyorum insanları ve düşüncelerini cok takıyoorum nasıl kurtulabilirim lütfen yardım edin?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• insanları umursamamaya çalış, bir şey yaparken o ne der falan diye düşünme
    kendi kendine yetinmeye çalış mesela bir karar alırken kendin karar ver kimseye sormamaya çalış
    bir şeyi yaparken acaba karşımdaki kırılır mı değilde ben mutlu olur muyum diye düşünerek yap
    kimsenin senden üstün olmadıgının farkında ol
    kendinde bir kaç değişiklik yap mesela sevmediğin huyunu değiştirmeye çalış ya da giyim tarzını
    bunların sana yardımcı olacagını düşünüyorum daha çok özgüven kazanmakla ilgili yazdım ama özgüven ile sosyal fobinin alakalı oldugunu düşünüyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ne desem sana yavan ve klişe gelecek bu yüzden psikolojik destek alman en etkilisi. Ve umarım en kısa sürede üstesinden gelebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...