Vücut geliştirmek için spor salonuna gitmem zorunlu mu?

En yakınımdaki spor salonu arabayla 45 dakikadan fazla sürüyor. Otobüs falan malum. 1 saat antrenman yapacağım diye bir buçuk saatim yolda geçecek en az. Evet ayarlanabilir dambıl seti alsam ve internetten vücut geliştirme videolarını izleyerek çalışsam olmaz mı?

Güncellemeler:
Başlangıç için şuradaki ağırlık setini alsam yeterli olur mu? Eliptik bisikletim var ayrıca evde.

www.decathlon.com.tr/...ambil-seti-id_8018574.html

0|0
5|25

En İyi Kız Görüşü

• evde kendinde yapabilirsin illa bir yere gitmekle olmuyor önemli oaln yapman :)

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle olur ben evde six pack bile yaptım hatta istiyosan sana bizim spor salonundaki hareketleri söyliyim yapmak istiyorsan yaparsın ama yakınızda böyle park varsa git orda bacak hareketlerini yap.

0|0
    0|0
    • @DarkMask

www.bodytr.com/.../...cut-gelistirme-programi.html

Buradaki antremanlarla başladım ama yine de bir öneri alabilirim, bakayım en azından.

• Öncelikle önerim 20 kilo çalışma kasların yırtılır bu sporuda bir daha asla yapamassın git 2.5 la başla az ise 5 e geç arka kolda 20 oluyor ama önkolda 20 kilo çalışma

• 20 kaldıramam zaten bir anda. İki ve üç kiloluk var şu an. Bu Set daha ilerlemek için. Ve ayarlanabilir, beş kiloluk falan çalışabilirim.

Kızlar Ne Diyor 4

• Hayır gitmek zorunda degelsin dediğin gibi olur bence

0|1
    0|0
  • Bir yere kadar yapabilirsin. Evinin bir odasını spor odası haline getirirsen spor salonu etkisi yaşarsın.

0|0
    0|0
  • evde yap yani evde yapanda var imkanlar varsa

0|0
    0|0
  • Yani zorunlu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Ayni set bende var kullaniyorum Şu an , evde de cok iyi verim alabilirsin sadece yiyecegini ayarlaman cok onemli. Zaten yiyecegi ayarladigin zaman yani kacinacagin gidalar ve yuklencegin gidalar, biraz calissan bellli bolgelerde cok net gelisme gorebilirsin. Ben omuz kol ve karin calisiyorum.

0|1
    0|0
  • ekipmanların varsa sistemli perinsipli biriysen ve kendi kendine program oluşturma gibi bir konuda zorluk çekmiyorsan yapabilrsin yani evdede, pek çok kişi bunu başaramadığı için ve evinde eksik ekipmanlar oldugu için spor salonlarını tercih ediyor, bir de hatunlar için tabi :D

0|0
    0|0
    • Hatun dışarıda da var, bunun için saatlerce yol çekmeye değmez :D Diğerlerinde bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Amacım vücudu düzgün bir hale getirmek, kadınları izlemek değil. O yüzden bir sorun olacağını sanmıyorum :)

• dedimya ekipman ve disiplinli pernesipli bir yapın varsa ve doğru yerden hareketleri video falan izileyip yapaarsan vucudundaki gelişmeyi sende farkedersin zamanla... eyvallah kolay gelsin gizliii

• Olabilir neden olmasın ama daha çok çaba harcaman gerekebilir yani salonda 1 ayda yapacağın şey evde 2 ayını alabilir bir de zaten biliyorsun bu işin aslı en önemlisi beslenme ona da dikkat ettin mi doğru hareketlerle oluşan bir de spor programı yaptın mı tamamsın

0|0
    0|0
  • Evde yapılır yapılmasına eğer gerekli şeyleri sağlarsan ve düzenli yaparsan ama genelde evde yapacam diyenler 2 hafta sonra bırakıyorlar onlardan birisi de benim 😂😂 üşengeçlikten midir para vermedigimiz icin midir nedir bilmiyorum evde yapmaya çalışan kimi duyduysam benim gibi aşağı yukarı 2 hafta sonra bırakmışlar 😂 ona göre yok ben kesin yaparım diyorsan sıkıntı olmaz ama sonra sonu bizim gibi olmasin

0|0
    0|0
    • Neredeyse 120 kilodan 85 kiloya düştüm diyet ve hafif tempolu spordan bence bunu da başarabilirim :)

• Bırakmayacağını düşünüyorsan yap salona gittiginde gördüğün faydayi gormezsin ama surekli ve düzenli yaparsan daha yavas8da olsa gelisirsin

• Geliştirilmesi zor ama ekipmanı sağlam almalısın salondaki ekipmanlar farklı farklı grupları çalıştırır evde pek seçeneğin yok ama bir barfiks dambıl halter seti işini görür

0|0
    0|0
  • Zorunlu

0|0
    0|0
  • evett kesinlikleee

0|0
    0|0
  • Değil evdede yapabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Ben 4 yil boyunca evde yaptim spor salonuna yazildigimda kaç yildir gidiyorsun derlerdi bende derdim evde yaptim ama inanmiyolardi uzman tv de felan videolari izle barfiks demirini al bir çift dumbell bilek aleti al

0|0
    0|0
    • Peki nasıl bir program izlemeliyim? Bir çok program var internette ama hepsi birbirinden farklı.

• En azından vücudu toparlamak istiyorum şu an. Yağlardan kurtulmak. Sonrasına bir şekilde S ç salon ayarlamaya düşünüyorum.

Savaşmak derken?

• Savaşmak derken 100 kg benc in altina gir anlarsin veya 2 saat antrenmandan sonra 1 saat bacak çalış eve gidecek halin kalmiyor ter kan icinde demir dövuyorsub salonda :)

• Başlangıç için yeterli 1 ay idare edersin sonra ağırlık arttırırsında bacak Nasıl çalışıcaksın merak etmedim değil tabi kol sırt göğüs yeter diyorsan senin için yeterli olur ama iş yemek yemekte bolca proteine saldır iyi çalışmalar

0|0
    0|0
    • İzlediğim bir spor hocası var youtube da, bacak için de egzersizler veriyor. Beslenme konusunda da, bir beslenme uzmanıyla görüştüm, program hazırladık.

• herkes oruc tutarken oruc tutmak kolaydir.. herkes spor yaparken salonda daha rahat spor yaparsin.. evde sıkılırsin...

0|0
    0|0
  • değil ben evde takılıyorum ... kol calısıyorum daha cok karınkası zor ama evde

0|0
    0|0
  • cok asırı disiplin gerekir. evde insan daha rahat oluor sunuda yapmasam olur buda olur dıye. ayrıca 20 kilo dambıl seti yeterli olmaz. zaten bir gogus calısmak ıcın en az tek eline 25-30 kilo lazım burda 10 10 alabilceksin sag sol el dusunursek.

0|0
    0|0
    • Salona gittiğimde de bir anda 25 kilo veremezlerki ama. Yani kaldıramam, elimdekiler yetersiz geldiğinde yeni bir set alırım gerekirse.

• tamam 25 vermesınler 15 verirler. 10 kiloyla calısan gormedım ben gogus agır calısılır ilk baslayanlarda dahil. disiplinli olucam diyosan basla derım boş durmaktan iyidir. parcalı bir vucut yapamazsın tamamda en azından fit durursun

• evde bir yere kadar

0|0
    0|0
  • Mumkun sıkı calismayla

0|0
    0|0
  • Hep hayalimdir üçgen şekilli bir vücud tamam şişman değilim ama şekilli de değilim sanırım hep hayal olarak kalacak harekete bir türlü geçemedim :(

0|0
    0|0
  • Zorunlu.

0|0
    0|0
  • Zorunlu değil ama salon çok daha faydalı

0|0
    0|0
  • Evde spor salonunda yapacağın çoğu şeyi yaparsın.

0|0
    0|0
  • Zorunlu kardes

0|0
    0|0
  • Değil kardeşim

0|0
    0|0
  • Ne kadar ekmem o kadar köfte. Olur da çok çok az bir gelişme olur.

0|0
    0|0
  • Evde kısmen olur.. Biceps, göğüs falan yaparsın.. Oda bir yere kadar..

0|0
    0|0
  • Evde yapsan daha iyi

0|0
    0|0
Yükleniyor...