Fenerbahçe, Galatasaray Beşiktaş ve Portsmouth takımının II. Abdulhamit tarafından kurulduğunu biliyormuydunuz?

Fenerbahçe, Galatasaray Beşiktaş ve Portsmouth takımının II. Abdulhamit tarafından kurulduğunu biliyormuydunuz?
Drogheda United takımının ise osmanlının yardımları sonucunda logosunu ay yıldızlı olarak değiştirdiğini ve hatta şehirdeki otel ve işyerlerinde türk bayrağı asılı olduğunu biliyormuydunuz?

Fenerbahçe, Galatasaray Beşiktaş ve Portsmouth takımının II.Abdulhamit tarafından kurulduğunu biliyormuydunuz.?

Güncellemeler:
drogheda united trabzon ile kardeş takımmış hatta kurulurken renklerini drogheda bizimki gibi bordo mavi olsun demiş :)

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İspanyol takımı Deportivo La Coruna ise Türkler olarak bilinir. Celta Vigo'luların hakaret olarak Türk demelerinden sonra bunu TÜrk gibi güçlü olarak kabul edip El Turco olarak isimlenmişler.
    Bir gün ileride çok param olursa Deportivo La Coruna kulübünü satın alacağım. Barcelona veya Real madrid değil DEPORTIVO LA CORUNA taraftarıyım !

Anlattığınız hikayeleri biliyordum. Çok güzel gerçekten. İnsanı gururlandıran konular.
    Paylaşım için teşekkürler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 10

• Yakın Tarihte Osmanlı'da En Büyük Haksızlığa Uğrayan Kişidir. Kendisinden Önceki Padişahların Hatalarını Omuzlarında Taşımasına Rağmen Yakınındakilerin İhanetine Uğramıştır.

Zeka İtibariyle 33 Yıl Boyunca Ayakta Tutmuştur Osmanlıyı..

Hüseyin Nihâl ATSIZ

0|1
    0|0
  • ya aslında şöyle bir bilgi vardı bende diger bahsettiğin son iki takımı ayrı tutuyorum ama fener, gs ve bjk ile ilgili aslıhnda osmanlımın son dönemlerinde özellikle müslüman ahalinin toplanmasından dönemin sarayının rahatsız olduğunu okumuştum özellikle bu kuluplerin kişisel tarihlerindede bu anlatılır, bu kuluplerin kurucusu tabiri tam oturmadı bence... gs nin ilk kuruldugu dönemde saray üst seçkinlerinin sportif faliyetlerine katıldığını üyeleri arasında oldugunu aynı zamanda bjk de bilen bilir arabacılar takımı tabiri vardır yine sarayın şehzade ve üst tabakasının aktivitelerine katıldığı bir kuluptu bağ sadece bu çercevede kurulabilir, fener ile ilgili ise kuruldugu yaka anadolu yakası oldugu için ve futbol anadolu yakasında kadıköy bölgesinde özellikle azınlık kuluplerinin bol oldugu bir yerdi.. bilgim bu yönde benim işin açıkcası...

0|1
    0|0
    • Evet doğru itibdat döneminde gruplaşma yasaktı değil onbir kişiyi birarada toplamak bile mümkün değildi. yalnız şöyle bir detay var abdulhamit bir dönemden sonra serbest bırakıyor.
      beşiktaş ortaköydeki at arabacılarından, galatasaray galatalı bankerlerden kuruldu fenerbagçe ise aslında galatasay ile birlikte aynı anda kurulacaktı şu anki Fenerbahçe Stadı’nın bulunduğu ve “Papazın Çayırı” olarak tabir edilen yerde Rum Karmasına karşı mücadele etmişti. O dönem Müslüman ve Türkler’e dernek kurma imkanı verilmediği için Black Stockings ismi altında bir takım kurulmuştu. bazı densizlerine fener rum takımı diye yakıştırma yapması bundan kaynaklanıyor. Ancak Galatasaray Lisesi’nin Fransız okulu olması sebebiyle sarıkırmızılılar bu uygulamanın dışında kalmıştı.
      fenerbahçenin galatasaray tarafından kurulduğunu iddia ediyorlar. ama aslı yok fenerbahçe galatasaray lisesinde eğitim almış osmanlı bankasında memur olan ayetullah bey tarafından kurulmuştur.

• öyle rıca edirim black stodingede değinince atıyım dedim şarkıyıı

• Paylaşım cidden güzel olmuş eline sağlık ama garip olan tarafı ne biliyormusun. Drogheda ve Portsmouth u biliyordum fakat bizimkileri bilmiyordum :D

0|1
    0|0
  • Güzel bilgi olmuş teşkkürler duymuştum sanki ama hatırlattığın iyi oldu :)

0|1
    0|0
  • Hayir bilmiyordum😊

0|1
    0|0
  • 2. Abdulhamit'i beğenmeyenlere gelsin kardeşim bu paylaşımın

0|1
    0|0
  • Bilmiyodum

0|1
    0|0
  • Şimdi öğrendim enteresan 👍