Kapat

Bir gün biteceği belli olan ilişkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazen ayrı dünyalara ait iki insan, en fazla birkaç aylığına bulunacakları bir ortamda karşılaşırlar. Yaz tatil, öğrenci değişim programları, ya da işle ilgili projeler buna örnek verilebilir. Orada geçirecekleri dönem bitip, ikisi de ait oldukları dünyalarına döndüklerinde; o ilişki yürümez artık. "Ejderha dövmeli kız" filmi buna çok güzel bir örnek mesela.

Bir de bazı insanlar vardır, birine sonsuza kadar bağlanamazlar. Onlar bu dünyaya keşfetmek için gelmişlerdir; birinden öğrenebilecekleri daha fazla şey kalmadığında yeni okyanuslara doğru yelken açarlar. Ayrılık vakti geldiğinde ne yaparsanız yapın elinizde tutamazsınız bu insanları; olsa olsa iyi bir dostunuz olurlar, ama sizin değildirler artık. Birçok sanatçının hayatı böyledir; özellikle de şairler ve ressamlar.

Peki siz bu durumlardan biriyle karşılaştığınızda ne yaparsınız? Biteceğini bile bile bu maceraya atılır mısınız, yoksa yürütebileceğinize dair bir umudunuz olmadığı sürece hiç başlamamayı mı tercih edersiniz?

Öyle ya da böyle, bir şekilde bittiğinde "Sen benim hayallerimle oynadın adi insan, sen de mutlu olma e mi!" diye bedduaları sıralar mısınız, yoksa "Bana yaşattığın bütün güzel anlar için çok teşekkür ederim, hayatının geri kalanında mutluluklar" mı dersiniz, yüzünüzde buruk bir tebessümle?..

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• aşkta mantık aranmaz ki sonunu düşüneyim.biteceğini bilsem de sırf o anlar için atılırdım o maceraya. isteyen aptal desin isteyen şapşal. umrumda olmazdı.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• her şey bir gün bitecek.anın tadını çıkarmak en mantıklısı.üf bir gün bitcek yha .s.s.s deyip mutluluğu ertelemenin, askıya almanın mantığı yok.

0|1
    0|0
  • böyle bir işe hiç baslamam sahsen.. olacaksa sonum olsun.. mutluluğun tadı damagımda kalmamalı.. gün gectikçe daha cok haz almalıyım ondan.. yanı zaman sınırı olmayak.. içimde o şüphe ile yasayamam.. birini sevince kaybetmekten zaten korkuyosun.. bu da korku degıl adeta kaybedecegını biiyosun.. yani istemem de o yola cıkmam da...

0|0
    0|0
    • Bir gün karşı koyamadığın biriyle tanışıp da bütün bildiklerini unutmazsın umarım :)

• Bazı insanları ne yaparsan yap elinde tutamazsın, gitmeyi bir kere kafasına koydu mu gider. Allah seni öyle biriyle karşılaştırmasın o zaman ;)

• bu konuda haklısınn çok içten amiin dyorm :(

• Ahh nerdeee lise de kaldı o macera dolu ilişkiler, yaz aşkları, kültürel kaynaşmalar...Sorumlulukları arttıkça insan sorumluluk sahibi bireyler arıyor karşısında, pervasızca aşka atılamıyor öyle kolay kolay.

0|0
    0|0
    • Aslında içi hala kıpır kıpır, ama konumu gereği bunu dışarıya yansıtamayan birini görüyorum bu cevabın arkasında :) Sana öyle biri lazım ki; dışarıdan efendi biri gibi görünen, ama içinde tam bir fırlama saklanan biri olmalı ;)

• wow işte bunu beklemiyordum, bu bir yetenek olsa gerek, ben bile bu kadar net dile getiremiyordum, duygularıma tercüman olduğun için teşekkür ederim :)

• Benim işim bu, ben teşekkür ederim :)

• Sonunu görmedigim çukura girmem.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...