Oruçluyken fitness yapılır mı?

Ramazan öncesi haftda bes kere spor yapıyordm 2-3 saat kardiyo ve aletleri çalışıyordum şimdi oruçluyken napcam ben hem oruç tutup hem spor yapılabilir mi? Fitness esnasında aşırı su kaybeden biryim bunu nasıl önlerim spor programını alt düzeylerde tutarak mı? Aranızda oruçluyken sporundan vazgeçemeyen var mı?

0|1
10|38

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuda herkesin bir fikri ama bence oruçlu iken yani gün içinde spor yapmamak lazım. Sporu iftar sonrasında yapmak daha sağlıklı ama sabah uyandıktan sonra -sahurdan dolayı nispeten dolu grlikojen depolarıyla- normalde çalıştığın ağırlıkların %50-60 ile kısa bir çalışma belki yapabilirsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yapilir ama cok susarsin oruca dayanamazsin o yuzden oruc icin birak bir ay

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• ben oruçluyken taekwondo yapıyordum akşam üstü. ve 1.30 2 saat sürüyordu antreman. yapılabılır ama güçlü olmak gerek

0|0
    0|0
  • Orucu sporluyken değil iftardan sonra yapman lazım. Ve ramazan boyunca biraz tempoyu dusurmen gerek. bol su iç yine

0|0
    0|0
  • akşamları yapabilirsin sporunu, oruçluyken spor yapılmaz bence özellikle bu sıcaklarda. bende hergün 40 50 km bisiklet sürüyordum bugün sürmedi mesela. susuz dayanamam çünkü :)

0|0
    0|0
  • O ölçüde yapılmaz, hem kaslarını eritirsin hem de kendini çok yorarsın, hatta bayılabilirsin. Susuzluk en büyük sorun olur. Bunun kendine işkence yapmaktan bir farkı yok. Daha hafif yürüyüşler yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • kendini ve bedenini tanıyor olman lazım burda genel bir yorum yapmak doğru değil onun için direk bırakmayıda doğru bulmam sporda ne olursa olsun devamlılık esestır, dolayısıyla dozunu azaltma yönünde bir tercih ortaya koyabilirsin...

0|0
    0|0
    • İftara bir saat kala falan gitsem zor olmaz diye düşünüyorum

• dozu düşür zaten ramazanda kilo alma çok olur bunu koru stabil kal yanii

• Bende bu spora asigim ama 1 ay biraktim
    Ac susuz yapilmaz bu spor kasdan kaybedersin

0|0
    0|0
    • Bırakmadan olmaz mı

• Bulundugum salon da kaydim bitmisti yenileyemedim zatn bos yer yokmus
      Yoksa iftardan sonra giderdim

• Vücudun direnci kaybolur. Bir süre ara ver.
    Sürekli su kaybediyorsun. Bunu takviye edemezsen ciddi sağlık problemlerin olur.

0|0
    0|0
  • bir sağlık sorunun yoksa bayılma falan olmuyorsa açken kardiyoyu iftardan 1saat önce yap. Gelip iftar yap sonra. Ağırlık çalışıyosan farklı metod var anlatırım lazımsa

0|0
    0|0
  • Dayanabilirsen yap

0|0
    0|0
  • Sana hersey serbest knk

0|0
    0|0
  • Ramazanda kas kazanamazsın ancak yağ kaybedebilirsin antrenmanlarını buna göre düzenlersen senin için daha verimli olur.

0|0
    0|0
  • iftardan sonra yapıyoruz 1 saat sonra falan öyle yap oruçluyken yapma bayılırsın vucut sıvı kaybedıcek falan

0|0
    0|0
    • o saatte spor salonu açık olmuyor 😞

• Iftardan sonra git ben oyle yapicam sahsen sonra eve gelince protein bascam vs vs

0|0
    0|0
  • yapılır bunun için videoloar var izle artı olarak kolay yani orucu açtıktan sonra dinlenirsin 1 buçuk saat falan daha sonra yaparsın antrenmanını

0|0
    0|0
  • sporla oruc olmuyor. fitness sporunun %75 i beslenme ile gercekleşiyor dogal olarak her saınye her dakika gerekli besinler tuketilmeli bu su olur protein olur. oruc o yuzden mumkun degil

0|0
    0|0
  • Gündüz değilde akşam yapabilirsin👍

0|0
    0|0
  • Bak kardeşim cardioyu alt sınırda tutarsan fazla su kaybetmezsin. Ayriyetten iftarda bol su ve glikojen depolarini yenileyecek seyler yersende yorgunlygyb bir kismini atarsin. Hadi kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • Elbette yapılabilir. Neden yapilmasin?
    Sadece aynı programı uygularsan, vücudun zorlanır. Çünkü spor sonucunda ortaya çıkan sıvı kaybını dengeleyemezsin, takviye ederek. O yüzden, yine sporunu yap ama esneterek...

0|0
    0|0
  • 23.00'a kadar genelde açık salonlar. İftardan sonra biraz dinlenip en azından performansını koruyacak kadar çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • İftarda az yiyip gidebilirsin.

0|0
    0|0
  • Yapacak isen iftardan sonra yapacaksın başka türlü olmaz

0|0
    0|0
  • Yapılması tıbben dogru değil

0|0
    0|0
  • Gecen sene ilk gun yapmaya calistim tansiyonum dustu. Bu sene hayatta yapmam.

0|0
    0|0
  • Iftardan sonra yapamiyo musun

0|0
    0|0
  • yapilir ama yag yakimi icin sen bitkin düşersin..

0|0
    0|0
  • aşırı spor kaybediyor isen çok sıkıntı çekersin. Tavsiyem yapma ya da akşamları yap.

0|0
    0|0
  • İftar sonrası yapabilirsin

0|0
    0|0
  • spor salonu karışık mı bayan mı?

0|0
    0|0
  • valla sıkıntılı olur kalıcı hastalıklara yol acar bence yapma.. mesela böbrekler tansiyon vs

0|0
    0|0
  • Yapılır çok kasmadan

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 9

• yapılır.

0|0
    0|0
  • Ben bıraktım çünkü dayanamam

0|0
    0|0
  • Cok zorlanirsin bunu iftardan sonra yapmayi drne hem siskinligini de alir

0|0
    0|0
  • Orucun amacı aksama kadar uyuyup iftarda uyanmak degildir. Oructa günlük islerine devam edersin maksat fakirleri anlamaktır. Öte yandan tansiyonun düserse yaptıgın ise devam etme.

0|0
    0|0
  • Yapma bişi olur.

0|0
    0|0
  • Bayılırsın valla

0|0
    0|0
  • zayıf düşebilirsin ramazandan sonra devam edebilirsin

0|0
    0|0
  • Yapılır ama çok zorlar bence