Kapat

Barcelona'nın bu seneki düşüşünün sebebi

Barcelona son 4-5 yıldır özellikle Avrupa futboluna Dünya futboluna da diyebiliriz bir soluk getirdi oyunuyla değişik bir tarz getirdi çok zor yenilen başarılardan başarıya koşan bir takımdı her sene Avrupa şampiyonu olamıyorlardı ama onları eleyenler zar zor eliyordu Barca tek kale oynayıp elendiydi geçen yıl Chelsea'ye yarı finalde fakat bu yıl Barca'ya bişiler oldu çeyrek finalde PSG'yi yenemeden elediler deplasman golü avantajıyla (ayrıca La Liga'da Real Madrid'e bu yıl kaybettiler kazanamadılar hiç) biraz belliydi sanki böyle olacağı ve dünkü kaçınılmaz son noktaya gelindi sizce Barcelona'nın özellikle bu yılki düşüşünün sebepleri nelerdir? Guardiola'nın takımdan ayrılışı mı? Yoksa artık Barcelona'nın Avrupa futbolundaki hegemonyası yavaş yavaş sona mı eriyor?

0|0
525

En İyi Erkek Görüşü

• Barcelona'nın fizik gücü yetersiz. Fizik gücü olan takımlara karşı başarılı olamıyorlar. Geçen sene Chelsea'ye elendiler. Bu sene PSG silkeledi ama yıkamadı. Bayern maçı artık zurnanın zırt dediği yer oldu. Sadece teknikle yürümüyor. Şampiyonlar Ligi takımları kendi ligindeki takımları gole doyurduğun takımlar gibi değil. Bayern'de hakikaten sağlam bir takım, hatta korkunç bir takım. 4-0 ile Barcelona sadece kendi boyunun ölçüsünü aldı. Yetersiz olduğunu kendi de görmüştür artık.

0|1
    0|0
    • Aslında Barcelona bu yıl fiziken kötü mentalite olarak da bu sene iyi değiller eski Barca her maça galibiyet için çıkardı ama görülüyorki artık Barca bana beraberlik yeter diyor deplasmanda oyandığı Ş.Ligi elemeli maçalrında.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• son zamanlardaki başarılı grafiğini koruyamadı. hedefine ulaşmış bir takımın yaşadığı sendroma girmiş olmaları ve pep guardiolanın ayrılmış olması bunun sebebi olabilir renktaş:)

1|2
    0|0
    • Doydular artık diyorsun yani :) bence sistemleri artık tıkır tıkır işlemiyor rakipler olayı çözdüler ayrıca bu sene Barcelona mentalite olarak da iyi değil yani eskiden her maça kazanmak için çıkardı ama misal PSG maçında beraberlik yeter havasındaydılar uzay takımı görüntüsünü kaybetmiş bence Barcelona

• onlarında etkisi var tabi.

• ama Barcaya büyük sempatim saygım var alt yapısıyla başarıyı yakalıyor her oyuncusunu yani çoğu oyuncusunu müthiş alt yapısından çıkarıyor o gelen poyuncularla da Avrupa'da başarılar yakalıyorlar Real Madrid gibi olmuş oyunculara dünyanın paralarını verip de başarının peşinde koşmuyorlar.

• Guardiola'nın gidişi bir sebep olabilir. Ama her takım yenilir, her takımın düşüşü vardır.

0|1
    0|0
  • Gizli sorunca daha karizmatik oluyo nan :) 5**

Barcelona harika teknikle oynayan bir takım... Mükemmel pas trafiği olan uzaylı insanlar topluluğu..

Bana göre en büyük etken Guardiola'nın ayrılması ..

0|1
    0|0
    • :D adamlar bazen kendilerini öyle kaptırıyorlarki kale önüne kadar paslaşıyorlar az bir şut çekin kaleye yaav diyorum ben :D bence alternatfiler geliştirmeliler bak sistemini çözenler kilitleyince böyle oluyor ne bilim bir tane gene iyi pas yapan uzun boylu bir forvet alsalar kanatlardan falan oyun kilitlendiğinde orta ile gol arasalar yani bunları da yapmalılar bence.

• Dimi pas manyakları : )

Münih Barcanın oyun taktiğini geliştrebilen ve defanslarını kıran takımlardan biri sadece.. Dediğin gibi oyun stillerinin ve özellikle defanslarının rotasyona uğraması lazım bence.. Onu bunu bilmem valla dün izlediğim Barca'yı istemiyorum ben..

• Ben Barcelona'yı her zamamn severim sebebi alt yapı ile başarının geleceğini şampiyonlukların geleceğini göstermişlerdir dünyaya alt yapı sistemleri olsun takım oyunalrı olsun sempati topluyor Messi gibi bir dünya yıldızı alt yapılarından geldi taa çocukken alt yapılarına kaydolmuş Messi düşün alt yapının dünyaya en güzel örneğidir Real Madrid gibi olmuş oyunculara paralar dünyanın paralarını saçarak alıp başarılı olmuyorlar kendi kurdukları alt yapı sistemiyle başarıyı yakalıyorlar.

• Hep öyle oluyor zaten. Süper oynuyorlar,sonra para aldılar ya rahatlar. Guardiola da büyük etken.

0|1
    0|0
    • bence artık rakipler Barca'nın sistemini çözdüler artık Barca'nın saltanatı sona eriyor yavaş yavaş. Yeni parlayan yıldız Bayern Münih olucak.

• Evet yıllardır aynı taktik. Yıldızını verdim:)

• teşekkür ettim :)

• inşallh be gülüm

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• barcelonanın şifresi çözüldü artık.pres yapan takım barcayı zorlar

0|1
    0|0
  • yorgun olmaları olabilir artık bıkmış gibi oynuyorlardı fatih terim gibi adam lazım başlarına hataları çoktu

0|1
    0|0
    • Fatih Hoca gibi süper motive eden bir hoca da dünyada çok az vardır :)

• ewet :) fahit hoca zaten maça cıkmadan acılı adana yediriyordur takıma :)

• :D bence bu motive yöntemi takıma iyi işliyor başarıda bunun da büyük payı var

• puyolun sakatlığı hocam öyle bir stoperin eksiğini altyapıdan genç bir oyuncuyla karşılamak pek doğru gelmedi tamam altyapı oyuncusuda oynatırsın ama yarı finalde bayern gibibi rakibe karşı daha tecrübeli stoper oynatman lazım. üstelik teknik adamı ameliyat geçirmesi takımdan ayrı kalmasınında etkisi büyük

0|1
    0|0
    • bence eskisi gibi değil Barca ivme kaybettiler bu barzi görülüyor ama futbolda bu var hep aynı takım alacak değil futbolun zevki burda işte. Yalnız Barca ivme kaybederse hızla bu İspanya milli takımına da yansır İSpanya milli takımının ana iskeleti Barcelona'dan oluşuyor.

• Fizik olarak çok düşmüşler son maç bunun göstergesi.. Bir defa bayern bile olsa fiziken güçlü ve karşıya önde basan bir barcaya 4 çekemez..

Oyun düzeni sadece messi üzerine kurulu + kanatları göçmüş.. Ortada ne kurar dağıtırsa ona muhtaç bir tablo çiziyor barca.. Sistemi komple değişmeleri gerek gibi duruyor..

1|2
    0|0
    • herbokubilenadam <<3

• kardeş yeter yaa :S

• Savunma hattı düştü bayağı. Hemen her maç gol yiyorlar, hücumda da B planı olan bir takım olmadığı için kilitleniyorlar. Sonuçta düşüş dediğimiz sene kendi liginde 13 puan önde :)

0|1
    0|0
    • orası öyle ama avrupada artık uzay takımıs eviyesidne değiller yani artık Barca'yı yenmek daha kolaylaştı. Bak çeyrek finalde PSG maçlarında iki maçta da berabere kaldılar deplasman golü avantajıyla zorla turu geçtielr onedena önceki turda Milan'a İtalya'da 3 gol yiyerek turu zora sokup Nou Camp'da 4 tane zorla attılar. Yani Milan az kapanmasa turu geçebilirdi yani diyeceğim o Barcelona eskiden daha rahat kazanırdı turlardı artık bu böyle değil ve dün 4-0 yenildi düşün 4-0

• Hükmedeceği kesin ama şampiyonluklara ambargo koymak ayrı bir olay. Onu Barcelona bile yapamadı. Ama çok güçlü olacaklar, yakın dönemde stad ödemeleri bitecek ve gelen tüm para kasaya girecek. Tek dezavantajları Almanya'da tekel olma ihtimalleri.

• Almanya'da Bayern'e tek rakip Dortmund olucak bu iki takım Almanya'da önümüdeki 4-5 yıl başa oynucaklardır ama Bayern her seferinde üstün gelebilir zira kadroları çok güçlü en yakın rakibinin en gelecek vaad eden oyuncusunu da aldılar Götze'den bahsediyorum valla Bayern Almanya Ligini uzun süre domine eder.

• Sanki t.direktör biraz pasif kalıyo gibi geliyo bana :)

0|1
    0|0
    • artık sistemleri de işlemiyor bence yani biraz daha oyun içinde alternatif yollara gitmeliler hep ksıa alanda çok sık paslaşma olmuyor pas kanallarını kapadılar mıydı gol atmak zorlaşıyor Barcelona adına.

• Yok demek istediğim futbolcular pek takmıyo teknik adamı onunda bir reaksiyon gösterdiği falan yok başka biri olsa barçanın başında farklı olabilirdi

• valla bilemicem oladabilir olmayadabilir. David Villa hep yedek başlıyor eskiden ilk 11'in değişmez parçasıydı.

• bence bir cok nedeni var öncelikle takımlar barcayı cözmüş realinde bayerninde barcaya karsı uyguladıgı taktik aynıydı kontra ataklarla bacayı yıktılar. 2. si barca oyun olarrak kendini geliştirmiyor sürekli ayağa pas yapıyorlar kaleye gidemedkleri zaman şut falan çekmliyorlar yani kapanan savunmalara karsı bir b planları yok . 3 . fizik gücü yönünden yetersizler

0|1
    0|0
    • Bu sene Barca kötü ama seneye toparlarlar.

• toparlaması için biraz transfer yapmsı lazm adamların ilerde uzun oynadıkları zaman topu indirecek forveti yok bu barca pedro alexis ile yürümez bence

• bencede transfer lazım.

• guardiolayla alakası yokşu ankı sıstemde onun aynısı buyuk takımlarda teknık dırektor degıssede sıstem degısmez sadece ısımler degısır barcanın dususunun en buyuk nedenı kupaya doymus oyunculardan olusması ve kadronun yaslılıgı xavinın puyolun neden bır alternatıfı yok?

0|1
    0|0
    • alt yapı takımı biliyorsun Barcelona ve bu saydığın oyuncuların alternatfilerini alt yapıdan gelen alternatfilerini takıma adapte edemediler daha.

• adapte edemedıler degıl yok adamlar cıkaramıyor sadece pique nın alternatıfı var ama dun sahada sadece pıque vardı.barcelona alt yapı takımı degıl bunu tekrar soyluyorum adamlar baska yerden oyuncu buluyorlar onlarda halı hazırda zaten.

• Barça nın oyununu artık herkes biliyor. Duran topklardan çok gol yiyorlar. Xavi yi baskı altında tutunca atılan paslar öylesine pasa dönüşüyor. Messi ye de 2 adam kitlersen barça hepten bitiyor

0|1
    0|0
  • istatisklere göre 6 sene üst düzey oynayabilirler hocanın kanser olması david villanın formsuzluğu bütün takımın messi üzerine kurulması birde doymuşluk ne var ne yok topladılar ama barça

her zaman

0|1
    0|0
    • David Villa formsuz değilki adama fazla şans vermiyorlar hep sonradan giriyor ya da 50. dakkada falan çıkıyor oyundan bu adam devamlı oynamalı.

• seneye neymar gelir 2 orta saha birde defans yine domine ederler

• Defansa kimi alırlar sence?

• 100 yıllarca aynı sistemle oynayamazsın.

yeniden pas sistemi olur ama nasıl diyim, 60metrelik paslar olur.

tabi ayaklara pastan başka sisteme geçmek en az 1-2 yılını alır takımın

geçmesse her sene elenir.

0|1
    0|0
    • Guardiola'nın gitmesi de bir nebze takımın oyun yapısını etkilemiştir büyük başarılarda takımın başında Guardiola vardı ama bence de Barcelona'nın devri kapanıyor yavaş yavaş.

• sırf şampiyonlar ligi yüzünden oda maçta barça haketti.o yanlıştı ama.

barcelonaın, pas sistemine dayalı youn sistemini dğeiştirmesi lazım.

rakipleri pas kanallarını kapatıyor ve kısa pas yapacakları zaman pres yapıyor.messiyide tutuyorlar zaten barça kitleniyor.

sağlam 2 kanat alıp, 4-2-3-1 messi tek forvet forvet arkası xavi yapmaları lazım sistem patladı artık.

• barca kanatlardan orta falan yapmıyor hiç hep yerden araya oynuyorlar kısa paslar falan alternatfileri de olmalı yani kanatlardan orta falan adamlar kale önüne kadar pas yapıyorlar bu kadarda olmaz. Bence uzun bir forvet alıp iyi pas özelliği olan uzun bir forvet alıp arkasına da Messi'yi koymalılar.

• Barcelonalılar reklam için messiyi her maçta oynattılar adam 2 hafta oynamadı barça dağıldı

0|1
    0|0
    • onla ilgisi yok PSG maçında adam sakatlandı onedena sonra ligde bir kaç maç kaçırdı onda da ligdeki maçları aldılar ligde gene açık ara liderler ama Avrupa'da bu sene kötüler.

• finalde realmadrid Barcelona

• Bayern orda da kazanırsa şaşırma baştan diyeyim finalde Bayern-Real Madrid oynar Bayern kupayı alır.

• Guardiola'nın gidişi sebebiyle.

0|1
    0|0
    • tabi o d aetken ama büyük etken bence artık Barca'nın devrinin kapanmaya başlaması.

• real madrid dengesini bozdu takımın ruhunu aldı iyimi la :)

0|1
    0|0
    • Ligde gene açık ara önde ama işte eskisi gibi uzay takımı seviyesidne değiller bak 4-0 bile yenilebiliyorlar artık.

• kanserli adam başlarına hoca oldu takımada bulaştırdı. abidal de kanserdi. messi nin kanser olma riski üzerinde duruyorum. pique zaten kendinden geçmiş, valdez desen maçtan sonra kimi yatağa atarımın hesabını yapıyor, iniesta desen acıdım sahadaki o haline, david villa mıdır apartman mıdır nedir onuda hiç sevmem zaten anasına boğa çaksın 8 çocuktan hamile kalsın türden bir p*ç neyse şimdilik bu kadar yeter sövdüğüm...

0|0
    0|0
  • barcelonanın oyun taktiğini çözdüler bence

0|1
    0|0
  • teknik direktorun titanova olması

0|1
    0|0
  • Barcelona daha çook düşüş yşar.

0|1
    0|0
    • Barcelona düşüş yaşayabilir dün de açıkçası ben Bayerni destekledim ama Barcelona her zmaan saygımı kazanmış sempatimi kazanmış bir kulüp olmuştur alt yapıdan gelen sistemle alt yapıyla başarının geleceğini kanıtlamışlardır Real Madrid gibi olmuş oyunculara dünyanın parasını vererek başarıyı yakalamıyorlar kendi alt yapılarıyla sistemli çalışarak başarıyı sağlıyorlar valla bu yönden Barcelona'ya büyük sempatim saygım var.

• Her tatlı yiyisin bir acı cıkarması var derler...

0|1
    0|0
    • :) ama sistem olarak alt yapıyla başarının geleceğini gösteren bir sisteme sahipler o yüzden Barcelona'ya büyük saygım var her zaman benim.

• benimde saygım var ama takımda bazı oyuncular artık vadesini doldurdu.yeni kanlara ihtiyac var...

• sence kim o oyuncular mesela?

• tita vilanova net;)

0|1
    0|0
    • hoca değişikliği diyon yani ama Guardiola'nın yardımcısıydı bu hocaları yani pek değişen bişi olmadı bence Barcelona'nın devri kapanmaya başlıyor sanki.

• Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...