Artık 2 tane "Avrupa Fatihi"miz var.

Yürü: Hala ne diye oyunda oynaştasın?

Fatih’in Avrupa'yı fethettiği yaştasın!

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın...

Elde sensin, dilde sen... Gönüldesin, baştasın:

Yürü, hala ne diye kendinle savaştasın?

...

Aykut Hoca'yaydı. Gerçekten de UEFA şampiyonu olan Fatih Terim'le aynı yaşlarda.

Eskiden "Avrupa fatihi" dendi mi akla sadece TEK takım gelirdi: Galatasaray.. artık öyle değil.

2008 deki Şampiyonlar Ligi çeyrek finali olsun; bu seneki UEFA kupasına yürüyüş olsun artık Fenerbahçe için de "Avrupa fatihi" diyebiliriz sanırım. Bir de kupayı alırlarsa, GS ile arada fark kalmayacak Avrupa başarısı olarak. UEFA diyorsun, ikisi de almış olacak. CL dersen, ikisi de en fazla çeyrek finali görmüştü zaten.

yani artık biri "Avrupa fatihi" lafını kullandığında hangi takımı kastettiğini de belirtmek zorunda.

umarım bu sayılar 3'e, 4'e de çıkar bir gün.

ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Kupayı almadan avrupa fatihi olunmaz şu anda tek avrupa fatihi galatasaraydır şampiyonlar ligindeyse eski adıyla şampiyon kulüpler kupasında gsnin yarı finali varır iyi araştır daha benficayı elemeden ne avrupa fatihi hadi eledi finalde kaybetti yine olmaz tarih 2.leri hiçbizaman hatırlamaz bunu çıkarma aklından kupayı alırsın sonra dersin avrupa fatihi diye ama galatasarayla fenerin arasında hala büyük bir kupa farkı var hemen hemen her kulvarda futbolda fbden önde kupa sayısında yani daha şimdiden kendimizi kandırmayalım komik olur avrupa fatihi fb falan :) Ayrıca şampiyonlar ligindeki çeyrek final uefada yarı finalden çok daha önemli ve önde bunuda unutma

0|2
    0|1
    • amaç kimin daha iyi olduğu daha başarılı olduğu değil. sonuçta Avrupa dedin mi artık FB de var. eskisi gibi GS tek ve rakipsiz değil.

• Destek falan eyw ben objektif yorumdan yanayım ama öyle avrupa fatihi olmak kolay değil hele şuanda uefanın CL yanında adı bile geçmiyorum gs nin aldığı dönemdekiyle şimdiki uefa arasında çok büyük fark var zaten ilk kez burda duydum avrupa fatihi fb diye :) Tabi kulağa hoş geliyor ama kupa kaldırmadan olmaz bu işler he bu arada avrupa bu sene yine gs yi yine burak yılmazı fatih terimi bir kez daha tanıdı ben çoğu insanın uefayı bile izlediğini düşünmüğyorum şahsen

• teşekkürler sende benim düşündüklerimi açıklamısın

Kızlar Ne Diyor 3

• umarım dediğin gibi olur :)

0|1
    0|1
  • Ve bunun için Darwel'e teşekkürlerimi sunuyorum..

Minnettarız... !

0|1
    0|0
    • hiçnir şey anlamadım yazdığından.

• Sen ne söylemen önemli değil. Önemlisi gerçekten öyle olması.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• inşallah bu sayı 5e 10a çıkar

0|2
    0|0
  • Fener Avrupa liginde yarı finale geldi diye Avrupa Fatihimi oluyor üstelik elediği takımlar kendi seviyesinin altında takımlardı Galatasarayın Avrupada aldığı 3 kupa var öyle bir kere yarı finale kalmakla Avrupa Fatihi olunmaz

0|2
    0|1
    • Galatasaraylıların bunu söylemesi normal :) ama kabul etseniz de etmeseniz de durum budur. Artık Avrupa'da Fenerbahçenin de sözü ediliyor.

bu arada 2008i unuttunuz sanırım, Chelsea son dakikada topu çizgiden çıkarmasa CL'de yarı final geliyordu.

• Soran arkadaş gerçekten baya fanatik sanırım avrupada fbnin konuşulduğu falan yok ya :) Galatasary madrid maçından sonra gs baya konuşuldu ama :)

• Esas senin bunu söylemen normal:)Fenerbahçe Avrupada Şike ile anılıyor Bateyi Lazioyu elemekle Avrupa fatihi olunuyorsa şu anda birçok takım avrupa fatihidi top çizgiyi geçmiş falan bana hikaye anlatma siiz Chelseayı 2-1 yendiniz adamlar sizi rövanşta 2-0 yendi bizim Madiridde 2 penaltımız verilseydi maç uzatmalara gidecekti belki turu geçecektik senin bu yaptığın hesapla ayrıca Gs 2 kez çeyrek final oynadı avrupada 3 de kupa aldı

• umarım 3e 4 e çıkar inşallahh

0|2
    0|0
    • inşallah. bundan güzel bir şey var mı.

• darısı Beşiktaşlılara...

• inşallah bro gerçi ben her maç destekliyodum o zmanalar hiç maçlarını kaçırmıyordum o sezon atletico madride elendiler

• hahaha,aykut ve avrupa fatihi öylemi...

2 hafta sonra,3 temmuzdan beri icinde bulundugumuz bu sıkıntılı sürecte der ve istifasını verir..

0|3
    0|2
  • Tek Avrupa Fatihi vardır o da GALATASARAY'dır. Benm merak ettiğim fenerbahçe bu sene uefayı alırsa münih kaç tane atacak acaba ?

0|2
    0|3
    • fazla fanatikçe bir bakış

• evet kardeşim fazla fanatikçe ama yalan değil. Avrupa da hala daha çık Türkiye dediğinzde aklınıza ne geliyor de 2. cevap Galatasaray olacaktır. ilk cevap ise Mustafa Kemal Atatürk. Galatasaray denilmesiyle Fenerbahçe denilmesi arasında çok büyük fark var ...

• avrupada zafer kazanılmadan avrupa fatihi mi olunurmuş önce kupa kaldırsınlar !

0|1
    0|0
  • Şiiri değiştirme kardeş, tārihi değiştirme kardeş; Osmanlı değil Fātih zamānında eñ güçlü devrinde bile Avrupa'ya hākim olamamıştı. Ayrıca basit bir oyunuñ soñucundan "millî hisler" çıkarmak gibi sakatlık olmaz. Mayına basan Mehmetçiğiñ savrulan bacağınıñ acısını duyuyor musuñ?

0|1
    1|0
    • Hamasetin yeri değil be arkadaş. her şeyi bu kadar ciddiye almaya gerek yok.

• katılıyorum.. artık FB de Avrupa da söz sahibi bir Türk takımı olmuştur..

0|1
    0|2
Yükleniyor...