Nazara inanır mısınız? Bir gün önce ne güzel çiftsiniz böyle dendi ve diğer gün fena tartıştık.

Ks, eşimle uyumlu bir çiftiz. (Ufak-tefek fikir ayrılıkları dışında) Bir gün öncesinde soruda yazdığım şekilde durum yaşadık ve sonraki gün çok ciddi tartışıp ayrılmak istedim. Eşimin bir hareketini yanlış yorumlayıp normalde hiç kavga etmeyi sevmeyen ben ciddi şekilde yargıladım, itham ettim. Ama o an gözüme hiç bir şey görünmedi. sanki ben kendi benliğimden çıkmış başka bir güç tarafından yönetiliyor gibiydim. İradem dışında oldu maalesef. Eşimi kırdım istemeden de olsa, nasıl kalbini alabilirim. Demediğim kelime kalmadı:( Hakkını yedim.

Haksızdım:( Şu anda da vicdan yapıyorum.

Tamamen o bakışlardan olumsuz etkilendiğimizi düşünüyorum. Sizin de başınıza benzer durumlar geldi mi?

Teşekkürler.

0|0
211

En İyi Erkek Görüşü

• Dinimiz İslâmiyette Göz değmesi, nazar, isâbet-i âyin vardır. Nazar haktır. Nazardan korunmak için Allaha (c.c.) sığınmak lazımdır. Bu hususta Kuran-ı Kerime ve Hadis-i Şeriflerde sığınma duaları vardır.

Nazar değmesin diye çocıkların elbiselerine, boncuk ve bunun gibi şeyler takmak cahillik ve dinsizlik alameti (nişan-ı belirtisi)dir. Şuraya buraya bu niyetle bir şeyler takmak, asmak dinimizde yoktur. Peygamber Efendimiz (a.s.) bu halleri yasaklamıştır. Zaten aklı selim bir kişide boncuk veya bu tür şeylerin fayda getirmeyeceğini bilir.

Aşağıdaki ayet-i kerimeler, Kalem sûresinin 51 ve 52inci ayetleridir. Bu ayetler nazar değmesine karşı okunur. Hasan Basri Hz.leri başta olmak üzere Ulema-i İslam(İslam uleması) göz değmelerine(isabet-i ay ve nazara) karşı bu ayetleri okumuşlar ve okunmasınıda tavsiye etmişlerdir.

Bu ayet-i kerimeler, Peygamber (a.s) Efendimizi nazara uğratarak çatlatmak ve göz değdirmek suretiyle O yüce Peygamberin mübarek vücudunu ortadan kaldırmak için kafirler(müşrkler, dinsizler) haian gözleriyle Resûlullaha baktıklarını bildirmek için nazil olmuştur.

?????? ???? ?????? ?????? * ?????? ????? ??????????? ??????? ? ?????? ????? ???? ??? ???????????? ?????? ???????? ???? ? ???? ??????? ??? ?? ??????? ????????? ?? * ????? ???? ???? ?? ?????? ??????? ?????? *

Okunuşu: Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yuzligu neke biebsarıhîm lemma semî ûzzîkra ve yeku lüne innehü lâ mücnûn. Ve mâ hüve illâ zîkrun lil âlemin.

Manası ; Ey resûlüm Muhammed!) O kâfirler, az kaldı ki, (çıkası) gözleriyle seni devireceklerdi. Sana çatlatacak gibi çok hain bir bakışla baktılar. Buyurdu.

0|0
    0|0
    • En iyi cevabı vermişsiniz...

• nazardan derler büyüklerimiz ama ne kadar dogru onu ancak allah bilir.Siz allaha sığının. Rabbim boşa cıkartmaz sizin inancınızı.

• okumaya çalışıyorum .Allah razı olsun. Yabancı değilim dini konulara. Hatırlatmanız ayrıyeten sağduyu örneği idi. Sağ olun.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• Ama her ne olursa olsun es'e hakaret edilmemeli iki gun sonra yine yuz yuze bakicaginiz unutulmamali. Bence cinsellik kullanarak affettirmeye kalkismayin samimi olun

0|0
    0|0
    • bu kadar basit olmam zaten. Ama bende anlamadım ve kendimi tanıyamadım.

• Esiniz daha iyi bilirsiniz ama yanina sokulun masumane bir sekilde ben koca bir essegim ozurdilerim deyin seni cok seviyorum deyin ve sarilin saded sarilin baska hicbisey yapmadan...

• Hiç bir evlilik dikensiz gül bahçesi değil iyi ve kötü günleri kenetlenerek atlatılıyor..Üçüncü kişileri asla haberdar etmeyin..aileye burunlarını sokturmayın..Gelir geçer..

0|0
    0|0
  • Ben inanmıyorum biz eşimle 5 yıldır birlikteyiz bugüne kadar en büyük tartışmamızda dahi ses tonumuz normal konuşma tonunu aşmamıştır. Bugüne kadar ciddi olarak birbirimize aptal dahi demedik. Asla küs uyumadık. Zaten fazlada küsmedik.

Nazar etmeyin dağılın bakiim.

0|0
    0|0
    • bizde tartışan bir çift olsak zaten bunu dile getirmez normal görürdüm değil mi? Ama ne olduysa o kadının hain bakışlarından oldu. Ve o an içimden dedim ki kesinlikle çok büyük tartışma yaşayacağız. Bu his o anda oldu. ' eşin ne kadar yakışıklı '' gibi sözler söyledi. Kendisi bizde büyük ve bekardı. Öyle bir baktı ki sanki yer gibi:( O yüzden garip gelecek belki ama eşimle el ele tutuşmaya bile dışarda çekinir oldum. Sizde olmadı mı buna benzer nazar etkileri?

• Yoo öyle bir şey olmadı, hoş ben zaten Brad Pitt değilim ki :) Kim napsın beni :)

• nazar nazar kader bize ne yazar ?

0|0
    0|0
  • cinsellikle ne alaka

0|0
    0|0
    • farklı cevaplara açık çünkü .Sonun da o yolla gönlünü al denebilir diye sordum. Sorum taşınmasın diye. Direk alakalı değil.

• Daha uyumamışsın git bir şekilde gönlünü al valla bak küs uyumayın o olay iyi değil derler. Git öp kokla yap işte bir şeyler.

0|0
    0|0
  • Çok takılma, sonuçta neyin ne oldugunu anlamışsın önemli olanda bu zaten...

0|0
    0|0
  • o değilde neden cinsellik ? özür dile işte sürprüz yap

0|0
    0|0
    • Nasıl cevaplar geleceğini öngöremediğimden. Her türlü yoruma açık olabilir çünkü.

• anladım ilk başta normal bir sürpriz sonra da yatakta sürpriz :)

• nazar vardır tabı bır gun oncekı sorunuz neydı baslıgı

0|0
    0|0
    • bende kalsın.

• yok yazmcm burda bır yazdğınız diğerine uymuxo sizi uzmek istemiyorum kolay gelsin

• Yazdım iyi okuyun anlarsınız.

• Nazara ınanırım, ama bayanların ılıskılerı ovuldukten sonra kavga cıkartmaya cok meyıllı olduguna daha cok ınanırım. Cunku bayanlar ıcgudusel olarak arabesk yasadıklarını dusunuyorlar. her sey cok guzel vs. denılınce de sıstemlerı hata verıyor.

Yapacak cok da bır seyın yok. Ozur dıle aranız duzelmıs gıbı olsun, ama Türk erkegının ıc gudusel olarak boyle gereksız kavgalardan sonra yaptıgı seyler olacak ve bır sekılde aldatılacaksın :)

0|0
    0|0
    • hiç sanmıyorum. Bunu genel bir huy edinmiş değilim. Oldu öyle bir talihsizlik ama ben bu değilim aslında.

Kızlar Ne Diyor 2

• evet geldi nazara inanirim ve kotu gozle bakildiginda insanlarin uzerinde olumsuz etkiler olduguna inanirim bende esimle bazen tartisiyorum ama sonrada biraz kendimizle basbasa kaldigimizda aslinda sudan sebepten bir tartisma oldugunu anliyoruz umarim sag duyumuzu hic kaybetmeyiz cunku ikimizde birbirimizi cok seviyoruz sen neden esini haksiz yere uzdugunu yazmamissin sadece bukadar yazabiliyorum yazdiklarina

0|0
    0|0
    • sizin gibi sudan sebepti. Ama nazar olduğuna eminim. O kadının bakışlarını görseniz sanki eritir, yer gibiydi..

• okadar da pipirik olursan yerde kuru bok olsa sana yapisir biraz relax ol

• sürekli böyle olduğu için böyle düşünüyorum. Olmasa keşke de hiç düşünmesem.

• Bir olasılık yüzünden insanların günahını almamak gerek.

Nas ve Felak Sureleri'ni ayrıca da ''Ve in yekadüllezine..'' diye devam eden Kalem Suresindeki ayeti okumanızı tavsiye ederim.

Mutluluklar...

0|0
    0|0
    • bu bana da ters nasıl oldu anlayamadım. Nazar bu kadar etkili mididir?

• Tabi nazar haktır. Çok da sıkıntı yapmayın, olur eşler arasında tartışmalar... Zaten tartışma yoksa ilişkide bir sıkıntı var demektir. İyi geceler

Yükleniyor...