Fitness'a Başlıyorum Sporcu Arkadaşlar Bakabilir mi?

Merhaba arkadaşlar 18 yaşındayım boy 1.73 Kilo 74 kendime bir hedef belirledim ve fitnessa başlamaya karar verdim umarım hedefimin sonuna kadarda devam edicem. Şimdi size sormak istediklerim şunlar;

- Gün içerisinde çok protein almıyorum protein tozu kullanmama gerek varmı? tabi spora başladığımda öğünlerime elimden geldiğince protein ekliycem

- Yaşıma ve seviyeme göre diyet programını nerden bulabilirim?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle fitness kas yapmaya ve sıkılaşmaya yarar yani sen kilo kaybederken oluşacak sarkmayı engeller. Yağ yakabilmek için kardiyo antremanları yapmalısın. Protein tozu falan kullanmana gerek yok beslenmene dikkat etmen günlük proteini alman yeterli. Maraton koşuyorum ben bile protein tozu almıyorum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer sağlıklı beslenmiyosan protein tozu alsanda bir işe yaramaz. Sağlıklı beslenmene rağmen gün içinde istediğin proteini alamıyosan protein tozuyla o alamadıgın proteini dolduryosun... Mesela sana örnek verim ben şimdi sağlık beslenmeme rağmen gün içinde almam gereken protein kilomun iki katı oldugu için 152 ye denk geliyor ve bunu normal besinlerden sadece 90 100 gramını karşılaşırım geri kalanı protein tozuyla... Sen şimdi normal besinlerden bile 40 gramını anca karşılıyosan , protein tozu dahi fayda etmez çünkü seninde alman gereken protein miktarı 140 gram

0|0
    0|0
    • Öncelikle yorum için teşekkür ederim. Peki şöyle birşey yapsam gün içerisinde 140 gramı yediklerim ile karşılasam fakat karşılayamadığım günler protein tozu kullansam?

• Protein tozunda maksimum oda maksimum 50 gram karşılaman lazım... Geresi boş yani o protein hiç bir işine yaramaz senin dostum... En sağlam body'cilerin belgesellerine bak , steroid kullanıyolar mesela.. Ama ona rağmen hayvan gibi yemek yiyolar... Neden? Steroid yetmiyomu sanki? Yetmiyor işte... Bu arada asla öğünlerden sana gereken proteini tam olarak karşılayamazsın... Eğer karşılarsan mide fesatlıgı geçirirsin çok çok çok aşırı yemen lazım aklının alamıcağı kadar...

Kızlar Ne Diyor 2

• gideceğin fitnnes klübünde diyetisyen yok mu? benim gittiğimde felan var da benimkilerini o yaptı

0|0
    0|0
    • Ben daha başlamadım 2 hafta sonra başlıycam varsa tabi ki ordan bilgi alırım

• bir başla devami gelir zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bak sana tavsiye vücut hacminin 2 katı protein alacaksın diyenler var çok takma sana 70 gr protein bile yeter ben öyle yapıyorum ki 2 ayda 3 kilo aldım göğüs ve kollarım baya iyi duruma gelmeye başladı görenler tanıyamıyor önemli olan o proteini vücudunun nasıl sentezledigi az alarak başla gelişimini gör ona göre artırsın.

0|0
    0|0
  • Günde oratalama 100gr protein almasi lazim normal bir insanin eğer profesiyonel olarak hazirlanicam demiceksende 150-160gr civarinda protein alman lazim eksik olan proteini protein tozundan alabilirsin tabi ama fazlalik olan protein normalde bagirsaklardan atilir sen bunu sivi olarak alicagin icin bobreklerden atilicak buda bobreklerini iflas ettirir dikkatli bir sekilde alman lazim yani bana sorucak olursan eğer protein tozunun fiyati ile kiymanin arasinda pek bir fark yok protein ihtiyacini et alarak karsilaman daha saglikli

0|0
    0|0
  • İlk soruna cevap verim protein tozu bir ek gıdadır temel besin değildir gün içinde örneğin 25gr protein açığınız çıktıysa protein tozu kullanırsınız o eksikliği giderirsiniz işlevi bu. İkinci sorun ise profesyonel program istiyorsan internette bu işi yapan bir sürü kişi var belli bir para karşılığında boyuna kilona vücut tipine yağ oranına göre program hazırlıyorlar he ben para vermem ona diyorsan internette bir sürü klasik program var.

0|0
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim şöyle birşey sorucam gün içerisinde almam gereken proteini 3 öğüne mi bölücem yoksa belli bir öğün içinde daha mı faydalı olur?

• Öğünlere bölmen sana daha faydalı olur tek seferde çok protein almaya çalışmak pek akıl işi değil.

• Protein tozu ve diğer supplement takviyeleri senin gelişimini %5 anca etkiler. Spor, dinlenme ve beslenme %95 etkilidir. Temiz bir diyet, iyi bir dinlenme ve sıkı bir spor programı (haftada 4-5 gün) bir ay devam et sonra. Whey protein tozu al spordan sonra içersin kana 20 dk da karışıyor büyüme hızlanır.

0|0
    0|0
    • Benim gideceğim salon yanlış hatırlamıyosam 2 günde 1 olucak oda bir haftada 3 diğer haftada 4 gün gitmiş oluyorum evde çalışmak gerekir mi?

• Sabah koşularına başla 4-5 kilometre koş. evde ise her gün belli bir mekik ve şınav çekmen hedefine daha çabuk ulaşmanı sağlar.

• iyi olur devam ett

0|0
    0|0
  • kilon yok kardeşim o yüzden diyet yapmana da gerek yok

0|0
    0|0
  • Gittiğin spor salonunda hocaların olucak zaten. Diyet programını onlar ayarlar. İlk zamanlar çok önemli olmazsa ilerledikçe ciddiye al. İyi bir programın olursa tozlara bulaşma hiç. Bazı programlar var günde 6 öğün yiyorlar

0|0
    0|0
  • Günde 110-150 gram arasi protein almalisin.6 ögun yiyebilirsin 3 ana 3 ara ögun seklinde.

0|0
    0|0
Yükleniyor...