Sanırım Bunalımdayım

Arkadaşlar...Şu son 2 aydır canım çok sıkkın...Sanki hayat artık bana hiç bir tad vermiyomuş gibi...hani bir karikatür vardı ya...

"Hayata doydum..Azrail hesabı getir" Diyesim var...Hiç birşeyden zevk almıyorum...Çalışmaktan...Para kazanmaktan...Daha doğrusu yaşamaktan..Haa tabiki ölmek istediğimden değil fakat çok ama çok sıkıldım sanırım bu işten ben...İnsanların hal ve hareketleri tavırları canımı çok sıkıyor.

Sanki tüm insanların mutlu oldukları bir yer varmışda ben bunun farkında değilmişim gibi hissediyorum ve o insanların mutlu oldukları yeri keşfetmeye çalışıyorum ama bulamıyorum ,bulamayınca da hayattan beziyormuşum gibi hislere kapılıyorum.

Arkadaşlar böyle bir durumda tavsiyeleriniz,önerileriniz nedir ?

Ne yapsamda tekrardan çocuklar gibi gülüp eğlenebilsem hayattan zevk almanın tadını tekrar yakalayabilsem ?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• bir ara bende böyleydim. sürekli bir şeyi kafama takıyordum. neden böyle söyledim rezil oldum diye düşünüp, saçma sapan şeylere ağlıyordum. insanların benimle konuşması bile rahatsız ediyordu, düşüncelerimi bölüyor diye. sürekli plan yapıyordum mutlu olduğum günlerle ilgili hayal kuruyordum. en son canım çıkana kadar ağlayınca dedim yok olmayacak böyle pskiyatriste gittim. bana bir ilaç yazdı ve daha ertesi gün farkı hissettim. şimdi yine eski halime, neşeli sürekli gülen halime döndüm.

0|1
    0|0
    • Ciddi misin ? Hangi ilaç o.

Ya pskiyatriste gitmek bişey değil de sağdan soldan duyduğum kadarıyla yaptıkları en iyi işin anti depresan hapları verip uytmaktan başka bişey olmadığnı ...yani hap(ilaç)kullanmanın iyi bişey olmadığını duymştum..eğer gerçekten işe yarıyosa en kısa zamanda gideyim bende

• neden kullanıyorsun falan diyenlere de aldırma sakın. kimse senin ne yaşadığını bilemez, herkes konuşur öyle anlayamazlar seni. geçmiş olsun yararım dokunduysa ne mutlu (:

• Valla yararı şimdiden dokundu diyebilrim...Demekki çaresizlik diye birşey yokmuş...Eğer ben burda bu konuyu açmasaydım...Bir zamanlar seninde benimle aynı durumda olduğunu...fakat bir pskiyatrist ve verdiği ilaç sayesinde tekrar eski günlere dönebildiğini görmeseydim...

"Bunu çaresi yok kafayı yiycem " diyebilirdim...Ama şimdi diyorm ki tamam demekki çaresi varmış çok teşekkürler...Umarım ilaç tedaviside işe yararda kendime gelirim...;)

Kızlar Ne Diyor 1

• Piskolojik destek al. Hiç mi dertleşeceğin yakın arkadaşın sırdaşın yok.

0|1
    0|0
    • Arkadaşa verdim cevabı aslında :D 1 tane var o da benle aynı dertten yakınıyo...Beraber takılıyoruz işte :) birbirimizi motive etmeye sosyalleşmeye çalışıyoruz ama hayat zevk vermiyo ya da biz zevk almasını bilmiyoruz :(

• Anladım. Aktivetelere ya da kurslara git.

Erkekler Ne Diyor 4

• Depresyona girmişsin hacı.

0|1
    0|0
    • Bunun farkındayım kardeş...ama kabullenesim gelmiyo...Son 2 ay dediğime bakmayın bayadır böyle aslında :( Şu son 2 aydır daha da ağır basmaya başladı

• Psikolojik hastalıkların en önemli tedavi aşaması kabullenmektir arkadaşım bir psikiatriye veya psikologa git hastalığıda kabullen.

• sen yine 2 aydır ben 25 seneden beri yaşıyorum o psikilojiyle , benim çarem para

0|1
    0|0
    • Bu sıkıntının içersnde de para olduğuna eminim de param olsada yapacak bişeyim yok ki...Hayattan bıkmış gibiyim param olsa nerede harcayacağımı bilemem :(

• saçmalama allasen nasıl yapıcak birşey yok , sosyal olmak senin tek eksikşğin git sosyal ol düzelirsin insan içine karış bende para yok o yüzden karışamıyorum

• herkes mutlu

0|0
    0|0
  • bungee jumping yap dağ bisikleti al ama bunlardan en önemlisi arkadaşlarını iyi seç tam bu haldeyken seni çekip kurtarakcak arkadaşlara ihtiyaçın var en üzgün anında bile seni güldürecek birine ihtiyacın var dostum ama zor bulması paran varsa git geze bildiğin kadar gez

0|1
    0|0
    • Teşekkürler kardeşim...Fakat benim çok iyi sadece 1 tane dostum var..Ama inan oda benle aynı durumda ve başkada arkadaş çevrem yok zaten...Bungee Jumping için çalışmaktan zamanım yok sosyal aktivite 0 değil ama bunları yapacak kadarda bol zamanım yok :D yedik kafayı bu yaşta yemin ederim :)

• Bence şimdiden yıllık izininde ne yapacağını planla basit şeylerde olmasın arada aldığın pazar izinlerinide evde öldürme olmadı bir kız arkadaş bul gerçi oda daha çok sorun doğura bilir oda senle daha çok vakit geçirmek isticek

• Doğru söylüyosun kardeşim...Şu pazar izinlerini çoğunlukla evde pc başında geçiriyorum...sonra karanlık çöküncede keşke dışarı çıksaydım dyorum kendi kendime..

Kız arkadaş olayı maalesef negatif :D Kızlar artık kulağında küpe pantolonlar toto'da olanlara bakıyor sanırım =) bize bakan yok

Yükleniyor...