ODTÜ nasıl bir üniversitedir?

Yeğenim bu sene Üniversite sınavlarına giriyor ve illa ODTÜ'yü istiyor (mühendislik alanlarında). Peki nasıl bir üniversitedir ODTÜ? Dışarıdan çok iyi diye biliyoruz ama gerçekten de öyle midir? Okuyan vs varsa lütfen objektif yorumlarını yazsınlar, teşekkürler.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• 100 kişilik okulda okumuyorsun maksimum 50 kişidir sınıflar.eğitim kalitesi çok iyidir mühendis olmadan kesinlikle mezun etmezler adamı.bazı gıcık hocaları vardır iyi eğitim versede sınav kagıdını değerlendirirken ögrenci ögrenmiş mi yoksa dikkat hatasından mı yanlış yapmış ayırt etmezler mesela.çok iyi ingilizce eğitim verir topluluk karşısında ingilizce sunum yapmayı bile ögretirler.bir sürü olanağı var. mühendislik alanında en iyi üniversite türkiyede uluslararası kalitede bir eğitimi var.ben de odtü makina mühendisliğinde okuyorum.2 .sınıf bittiği anda maaşlı işe giriceğim.böyle bir eğitim verir işte.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Odtü türkiyenin ve dünyanın sayılı üniversitelerindendir.

1|0
    1|0
  • benim akrabam okuyor

çok zor geçme notu ders ten 70

devamsızlık hakkın 2 hafta

çan eğrisi var birde yeğenin bilir

hocalara anlmadığın yeri sorma şansın yok

100 ile 200 kişilik sınıflarda okuyorsun

takip edebildiğin kadar dersi ;)

0|0
    0|0
    • Evet olayın bir de bu boyutları var, teşekkürler.

• yani hep iyi yönler değil birde gerçekler var ;)

çok ders çalışması lazım okurken

• İyi,güzel

0|0
    0|0
  • kazanabilecekse iyi üniversite

0|0
    0|0
  • hiç tereddüt etmeden yazsın

0|0
    0|0
  • gerek yok bence bı adı var bana gore :)

0|0
    2|0
  • Türkiye'deki kaliteli üniversitelerden işte.

0|0
    0|0
  • İyi bir üniversitedir, türkiyede mühendislik alanında okunabilecek sayılı üniversitelerden. odtüye gidecekse tam destek verebilirim. başka seçenekler dersen devlette boğaziçi ya da odtü tercih ederim. odtü daha iyidir bence. özellerden ise ankarada bilkent, istanbulda koç ya da sabancı. bunları tüm alternatifleri belirtmek için söylüyorum. ülkemizde mühendislik alanında en iyi üniversitelerdir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben de odtüde genetik 2. sınıf öğrencisiyim. gerek sunduğu sosyal olanaklar gerekse eğitim kalitesinden dolayı okul bitsin istemiyorum açıkçası. Odtüde öğrendiğiniz İngilizce bile size hayatınızda bir çok kapı açabilir. evet dersler zordur odtüye girmesi de bitirmesi de zordur ama bitirdiğinizde gerçekten o alanda aranan insanlardan olursunuz. Kampüsten bahsetmeden de geçemeyeceğim her sabah yemyeşil odtü kampüsü bana fazlasıyla iyi gelir hatta gölümüz bile var. kampüs kocaman doğal bir park alanı gibi. ve derslerin tamamı ciddi ciddi İngilizce işlendiği için yurt dışı olanaklarıyla da fazlasıyla göz doldurur.

0|0
    0|0
  • Okuyan arkadaşım vardı matematik bölümünde.Okulundan çok memnundu.Bazı hocalarından şikayetçiydi sadece.Ama genel olarak memnundu ve seviyordu.

0|0
    0|0
    • Bazıları diyor ki ODTÜ aslında a-sosyallerin yeri. Ben de istiyorum ki yeğenim sosyal faaliyet anlamında da güzel bir üniversitede okusun, sağlıklı bir birey olarak yetişsin.

• Anladım, umarım, hayırlısı :)

• ODTÜ asosyallerin yeri değildir. Fazlasıyla aktif öğrenci topluluklarında kültür sanat spor ve akla gelemeyecek bir çok alanda öğrencilerine kendilerini geliştirme imkanı sunar.

Yükleniyor...