Edebiyat bilgisi gerektiren bir soru

edebiyat sınavı sorularımızdan birisi bu yarın sınavım var yardımcı olursanız sevinirim

Tuyuğ

Gönlüm olsu aşkının avaresi

Gamzenin gitmez gönülden yaresi

Derdime çok istedim derman veli

Yoğ imiş la'linden özge çaresi

yukarıda okuduğunuz şiir ahenk unsurları yönünden inceliyiniz

1)Ses akışı ( aliterasyon , asonans)...?

2)Söyleyiş özelliği?

3)Ritim(açık ve kapalı hecelerin söylenişi)?

4) Ses Benzerlikleri?

bu 4 soru. çok yardımcı olursunuz eğer cevaplarsanız teşekkürler şimdidenn

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• 3.soruyu nasıl yapacağını söyleyim ben uğraşmak istemiyorum cevabı sen bul. heceleri açık kapalı şekilde yap önce sonra aşağıdaki aruz kalıplarından bul . kolay gelsin

1- Mefâilün / Mefâilün / Feûlün ( . - . -) ( . - . - ) ( . - - )

2- Feilâtün (Fâilâtün) / Feilâtün / Feilâtün / Feilün (fa’lün) ( . .- -) (. .- -) (. .- -) ( . . - )

3- Fâilâtün / Fâilâtün / Fâilâtün / Fâilün ( - . - - ) ( - . - - ) ( - . - - ) ( - . - )

4- Fâilâtün / Fâilâtün / Fâilün ( - . - - ) ( - . - - ) ( - . - )

5- Müfteilün / Müfteilün / Fâilün ( - . . -) ( - . . - ) ( - . - )

6- Feûlün / Feûlün / Feûlün / Feûl ( . - - ) ( . - - ) ( . - - ) ( . - )

7- Mefâilün / Feûlün / Mefâilün / Feûlün ( . - . - ) ( . - - ) ( . - . - ) ( . - - )

8- Feilâtün (Fâilâtün) / Mefâilün / Feilün (Fa’lün) ( . . -- ) ( . - . - ) ( . , - )

9- Fa’lün / Feûlün / Fa’lün / Feûlün ( . - ) ( . - - ) ( . - ) ( . - - )

10- Mef’ûlü / Fâilâtü / Mefâîlü / Fâilün ( - - . ) ( - . - . ) ( . - - . ) ( - . - )

11- Mef’ûlü / Mefâîlün / Feûlün ( - - . ) ( . - - - ) ( . - - )

12- Mef’ûlü / Mefâîlü / Mefâîlü / Feûlün ( - - . ) ( . - - . ) ( . - - . ) ( . - - )

13- Mef’ûlü / Mefâîlün / Mef’ûlü / Feûlün ( - - . ) ( . - - - ) ( - - . ) ( . - - )

14- Mef’ûlü / Mefâîlü / Feûlün ( - - . ) ( . - - . ) ( . - - )

15- Müfte’ilün / Fâilün / Müfte’ilün / Fâilün ( - . . - ) ( - . - ) ( - . . - ) ( - . - )

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Çok geç olmuş be

İlk soru ünlü ve ünsüz ses uyumu. A harfi en çok hangisindeyse o asonans olur mesela, mesli harf olduğu için. Herhangi bir sessiz harf de aliterasyon olur tabi sürekli tekrar ediyorsa.

Neyse zaten soru kaç yıllık... Senin hesap da pert olmuştur. Görüşmek üzere.

1|0
    0|0
  • ben lisedeyken böle soru sormuyolardııı bence bunu kimse bilmez burda googleden arama yap kesin cevabı vardırr

0|0
    0|0
    • yok baktm:(

• sen bunu burdan baska kategoride sorr simdi kültür falan kimse uğramıyorr buraya sizin nesilde aklı derste olan bir tek sen varsın sanırım baksana gerisi askta ayrılıkta cinselliktee modada :)

Kızlar Ne Diyor 2

• 1.soru hariç cevaplardım ama iş içten geçmiş.

0|0
    0|0
  • edebiyati hic sevmezdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...